Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona zwrotnica Górki Elestra Beyma

Endżi 09 Lip 2014 17:49 1965 15
  • #1 09 Lip 2014 17:49
    Endżi
    Poziom 4  

Witam. Jestem w posiadaniu zestawu nagłaśniającego Beyma Elestra takiego jak na zdjęciu poniżej:
    Uszkodzona zwrotnica Górki Elestra Beyma
    Właściwie nie wiem co to za model;/ Kolumny 8 Ω. Cały zestaw nagłaśniam wzmacniaczem Rosyjskiej produkcji KPOK RX-800. Nagłaśniam małe imprezki 18 itp. Ostatnio w jednej z górek przestał działać głośnik średniotonowy. Głośnik to Hyper Phase CM10 Valencja Spain Po rozebraniu paczki widać uszkodzony rezystor na zwrotnicy: Uszkodzona zwrotnica Górki Elestra Beyma oraz wypaloną scieżke: Uszkodzona zwrotnica Górki Elestra Beyma
    W drugiej kolumnie tej ścieżki nie ma. Ogólnie zwrotnica wygląda tak: Uszkodzona zwrotnica Górki Elestra Beyma
    I mam kilka pytań:
    1. Może ma ktoś schemat tej zwrotnicy? Chodzi głownie o rezystory jakie tam są.
    2. Czy głośnik mógł zostać uszkodzony?
    3. Czy ten wzmacniacz jest odpowiedni dla tego zestawu?
    Z góry dziękuje za pomoc.

• Pomocny post
    #2 10 Lip 2014 08:04
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Sprawdź czy cewka o karkas nie ociera a jesli mechanicznie jest ok to przelutuj głośnik do drugiej kolumny i będzie wszystko jasne.

• #3 10 Lip 2014 09:45
    Endżi
    Poziom 4  

Dzięki. Głośnik sprawny. Czy ktoś wie gdzie mogę zakupić online takie rezystory? No i czy dalej będę mógł używać tego wzmacniacza do tych kolumn. Parametry się zgadzają więc czemu palił?

• #4 10 Lip 2014 10:12
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Po prostu były stare i się zużyły-montuj wszystko nowe do zwrotnic i grasz następne pare lat spokojnie. Zadzwoń do Końskich czy nie udostępnią Ci schematu jak im prześlesz foto zniszczeń-chętnie pomagają jak nawiniesz na uszy dobry makaron przez telefon;)

• Pomocny post
    #5 10 Lip 2014 23:21
    DjMapet
    Poziom 42  

PANICZKAMIL napisał:
    montuj wszystko nowe do zwrotnic i grasz następne pare lat spokojnie

No nie wiem czy parę lat.

To nie jest ścieżka a rozlana po stopieniu cyna.

Sporą moc ładujesz w te kolumny. Przester pewnie też ich nie ominął.
    Paczki niskotonowe (150W?) to (do czasu) wytrzymają, ale jeśli dobrze pamiętam, te nadstawki mają 100W. Ciesz się że upaliła się zwrotnica a nie głośniki.
    Najrozsądniej było by zasilać te nadstawki osobnym wzmacniaczem a pasmo pomiędzy nadstawkami i basami dzielić crossoverem.

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #6 11 Lip 2014 06:48
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Rezystor ma wartość 6,8Ω wielkością wygląda na 10W, wymień od razu oba w jednej i drugiej kolumnie.

• #7 11 Lip 2014 09:02
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Te basy w NAJGORSZYM razie mają 250W (sm118) a w najlepszym 300W (18gt200), więc mowy o 150w być nie może. Nadstawki to SM110 + cp22 i mają moc 150W. Zalecana przez Elmuza moc końcówki to 2x400W/4r. Sprzedałem dziesiątki takich zestawów i żadnego nikt nie uszkodził. Myślę, że przesadzasz z mocą albo korekcją w niskich tonach. Poniekąd to rozumiem bo, żeby ten zestaw zaczął trochę kopać basem to niestety trzeba niskie tony podbijać i łatwo wtedy nadstawki zmęczyć ale taka specyfikacja zestawu - albo grasz z umiarem i masz odpustowe brzmienie(zestaw idealny dla zespołów weselnych) albo dzielisz go na 2 końcówki mocy, wywalasz te wysoko tnące zwrotki z basów i stosujesz crossa i masz jako takie brzmienie , choć da się podobne uzyskać starymi LDM na 15+6+1. Muusisz coś wybrać.

• #8 12 Lip 2014 13:13
    Endżi
    Poziom 4  

Moc znamionowa głośnika cm10 to 125 W. Czasem zdarzyły się jakieś mocniejsze uderzenia;/ Czyli mam rozumieć że gdy zastosuje drugi wzmacniacz i crossover dzwięk straci na jakości?

• #9 12 Lip 2014 13:35
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Nie bo bas tylko pod crossa podepniesz.

• #10 14 Lip 2014 15:34
    Endżi
    Poziom 4  

To jeszcze takie pytanie. Jaka końcówka mocy do nadstawek?

• Pomocny post
    #11 14 Lip 2014 17:15
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Choćby Elmuz 2208 z najtańszych

• #12 14 Lip 2014 20:52
    Endżi
    Poziom 4  

Bo mam końcówke mocy Hollywood Impact 600. Ja wiem co wszyscy o niej myślą ale od czegoś trzeba było zacząć:) Mamy z bratem do niej sentyment bo wytrzymała pierwsze imprezy:) Realnego rms ma chyba ok 150 więc chyba mógłbym ją zastosować do nadstawek. Co o tym myślicie?

• Pomocny post
    #13 14 Lip 2014 22:17
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Słuchaj jak gra to czemu masz jej nie używać - bo każdy ma ten sprzęt za łajno? Gra to gra - z braku laku można używać i zbierać na coś lepszego a później tego Hollywood-a wozić "na zapas" bo sprzedać za parę zł nie sztuka.

• #14 17 Gru 2014 11:06
    Endżi
    Poziom 4  

Witam Ponownie.
    Po wymianie rezystorów i "dbanie" o brak przesterów problem się nie powtarza. Jednak na sezon karnawałowy chciałbym dokupić Crossover. Jednak nie chce inwestować w sprzęt bardzo dużo gdyż nie wiem jak długo potrwa jeszcze moja przygoda z dj:) Tym bardziej że nadaża się okazja nabyć Crossover Bell XO-1903 od znajomego. Możecie mi cos o nim powiedzieć gdyż w internecie ciężko o opinie.

• #15 17 Gru 2014 12:49
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Bierz Behringera cx2310 - za 200zł zdarzają się na allegro. Pzdr

• #16 17 Gru 2014 22:14
    DjMapet
    Poziom 42  

Endżi napisał:
    Bell

U nas, praktycznie nieznana firma japońska, ceniona jednak na zachodzie za jakość i niezawodność.
    Jak jest sprawny i niedrogo, to bierz.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME