Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 2333hd jak antena i gdzie ją podłączyć?

krzysie321 16 Lip 2014 08:46 1446 4
  • #1 16 Lip 2014 08:46
    krzysie321
    Poziom 2  

Witam mam problem a mianowicie posiadam telewizor Samsung SyncMaster 2333hd który ma wbudowany tuner DVB-T MPEG-4. Problem polega na tym że, gdy chcę odbierać naziemną telewizję cyfrową ( gdy wyszukuje kanały to wyskakuje 0 kanałów) nie mam anteny i nie wiem gdzie ją podłączyć oraz jaką byście polecili do tego modelu telewizor i jak ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku jak podłączyć antenę do jakiego gniazdka i jaką anteną kupić był bym bardzo wdzięczny

• #2 16 Lip 2014 09:48
    wiertacz
    Poziom 33  

Gniazdko antenowe jest to pierwsze gniazdko od prawej strony jak patrzysz z tyłu monitora.
    Co do anteny.
    Skoro piszesz, że mieszkasz w Olsztynie a nadajnik wszystkich trzech multipleksów znajduje się również w Olsztynie na początek możesz spróbować na antenie pokojowej.

• #3 16 Lip 2014 10:14
    krzysie321
    Poziom 2  

no tak ale pożyczyłem na chwilę od sąsiada antenę i nie chciała w gniazdo antenowe wejść i jaką polecisz antenę pokojową

Dodano po 1 [minuty]:

i czy mógłby ktoś kto ma taki sam telewizor lub podobny pokazać na zdjęciu jak jest podłączona antena od DVB-T ???

• #4 16 Lip 2014 14:55
    wiertacz
    Poziom 33  

Jeśli nie można włożyć wtyczki od tej pożyczonej anteny to albo masz uszkodzone mechanicznie gniazdo albo ta pożyczona antena jest anteną typowo radiową i jest wyposażona w gniazdo na końcu kabla a nie we wtyk który jest potrzebny do podłączenia odbiornika tv. Tu pomoże odpowiednia przejściówka.
    Ale jeśli jest to antena radiowa to nie nadaje się do odbioru programów tv gdyż pewnie zawiera regulowany wzmacniacz pasmowy na zakres częstotliwości radiowych.

Na początek spróbuj odebrać na kilku metrach drutu.
    Najlepsze efekty daje antena zewnętrzna.
    Na przykład taka.

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_3-21-69_dvb-t_A0315.htm

• #5 16 Lip 2014 15:56
    krzysie321
    Poziom 2  

dzięki już mam telewizję :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme