Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Braun SM 1001 dobór głośników

witold04 17 Lip 2014 13:13 714 2
  • #1 17 Lip 2014 13:13
    witold04
    Poziom 15  

Witam, zwracam się do was o pomoc w wyborze głośników nisko tonowych do zestawu Brauna SM 1001
    Ostatnio zdobyłem za grosze takie kolumny niestety miały one nie dość że spalone głośniki to jeszcze nie oryginalne, ale średnie i wysokie okazały się w doskonałej kondycji, więc postanowiłem je odbudować.

główne cechy, Otwór montażowy dla głośnika to 162 mm, otwory na wkręty 182 mm, pojemność obudowy to 10 litrów, paczki są zamknięte bez otworu br.
    Średnio tonowy to tekstylia 12Ω, wysoko tonowy też tekstylny 4Ω.
    Zwrotnica głośnikowa jest trzeciego rzędu, niestety nie znam jej podziału, tym się teraz nie martwię bo i tak trzeba będzie ją dostosować do nowego głośnika.

Fabryczne dane kolumny to 50/80W 4Ω.

Jakie polecili byście nisko tonowe do tych paczek ? głównie rozglądam się za czymś z Tonsila albo Tesli.

Kolumny mają domyślnie grać z Radmorem 5102T.

• #2 09 Wrz 2014 22:33
    Sanjose
    Poziom 25  

Myślę, że odpowiedź może być tylko jedna, tylko oryginał.

• #3 09 Wrz 2014 23:30
    witold04
    Poziom 15  

Niestety ale takich głośników już nie dostane :( to są kolumny z przełomu lat 80tych i dziś marka raczej znana spod golarek niż audio :)

przejrzałem cały katalog Tonsila i tylko jeden głośnik jest tylko wymiarowo odpowiedni.
    Braun SM 1001 dobór głośników

GDN16/50/20 to jedyny jaki znalazłem który pasuje w otwór ale jego parametry to całkem inna bajka

Wiem że ciężki temat i dla tego zwracam się o pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME