Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wzbogacenie od samochodu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wzbogacenie od samochodu
Autor
Wiadomość
rito
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Sierakowice

Post#1 Post autora tematu 23 Kwi 2005 18:15   

Wzbogacenie od samochodu

Witam wszystkich. Nie wiem czy ten temat nie zostanie zablokowany ale mam takie pytanie: kupiłem samochód jest to składak rzeczywisty rok produkcji 1989 ale w dowodzie ma wpisane 1997 interesuje mnie ile zedrze zemnie urząd skarbowy????? :( Jeżeli ktoś się spotkał z czymś takim to proszę o podpowiedź.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2005 18:15   

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#2 23 Kwi 2005 19:23   

Re: Wzbogacenie od samochodu

Jeśli nic się nie zmieniło to standardowe 2% od wartośi rynkowej
Pozdr.J.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2005 19:23   

Powrót do góry

rafuls2
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzemień

Post#3 23 Kwi 2005 19:49   

Adamjur 1 ma poczęści rację jest to 2% ale od zadeklarowanej wartości samochodu (kiedyś było to od ceny rynkowej). Więc opłacający ten podatek może zadeklarować dowolną kwotę do opodatkowania oczywiście zgodną z umową kupna, US może potem to oczywiście zweryfikować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2005 19:49   

Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#4 23 Kwi 2005 20:19   

Więc najlepiej zapytać kompetentnego urzędnika w US jakie są notowania w Euro taxie tego modelu i rocznika z takim wyposażeniem i przebiegiem, bo wpisanie 100 zł i tak spowoduje weryfikacje i wezwanie do uiszczenia reszty.( oby nie po 2 latach z odsetkami) Chyba ze wpiszesz więcej od "taryfy"
Pozdr.J.
Powrót do góry

rito
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Sierakowice

Post#5 Post autora tematu 23 Kwi 2005 21:07   

Wzbogacenie od samochodu

Chiałem zaznaczyć że jest to składak i teraz pytanie czy policzą mi to 2% od kwoty która jest na umowie czy od wartości rynkowej samochodu. Jest to opel omega A 89r. a w dowodzie jak pisałem wyżej jest 97r. złożenia więc jak to będzie czy od ceny na umowie czy od wartości rynkowej samochodu z 1997r. a jest to już przecież inny model???
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wzbogacenie od samochodu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.325 seconds

elektroda.pl temat RSS