Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wzbogacenie od samochodu

rito 23 Kwi 2005 18:15
  • #1 23 Kwi 2005 18:15
    rito
    Poziom 14  

Witam wszystkich. Nie wiem czy ten temat nie zostanie zablokowany ale mam takie pytanie: kupiłem samochód jest to składak rzeczywisty rok produkcji 1989 ale w dowodzie ma wpisane 1997 interesuje mnie ile zedrze zemnie urząd skarbowy????? :( Jeżeli ktoś się spotkał z czymś takim to proszę o podpowiedź.

• #2 23 Kwi 2005 19:23
    adamjur1
    Poziom 39  

Jeśli nic się nie zmieniło to standardowe 2% od wartośi rynkowej
    Pozdr.J.

• #3 23 Kwi 2005 19:49
    rafuls2
    Poziom 15  

Adamjur 1 ma poczęści rację jest to 2% ale od zadeklarowanej wartości samochodu (kiedyś było to od ceny rynkowej). Więc opłacający ten podatek może zadeklarować dowolną kwotę do opodatkowania oczywiście zgodną z umową kupna, US może potem to oczywiście zweryfikować.

• #4 23 Kwi 2005 20:19
    adamjur1
    Poziom 39  

Więc najlepiej zapytać kompetentnego urzędnika w US jakie są notowania w Euro taxie tego modelu i rocznika z takim wyposażeniem i przebiegiem, bo wpisanie 100 zł i tak spowoduje weryfikacje i wezwanie do uiszczenia reszty.( oby nie po 2 latach z odsetkami) Chyba ze wpiszesz więcej od "taryfy"
    Pozdr.J.

• #5 23 Kwi 2005 21:07
    rito
    Poziom 14  

Chiałem zaznaczyć że jest to składak i teraz pytanie czy policzą mi to 2% od kwoty która jest na umowie czy od wartości rynkowej samochodu. Jest to opel omega A 89r. a w dowodzie jak pisałem wyżej jest 97r. złożenia więc jak to będzie czy od ceny na umowie czy od wartości rynkowej samochodu z 1997r. a jest to już przecież inny model???

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty