Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki prosty telewizor LED, HD, 50 cali

momo102 22 Lip 2014 23:57 2169 4
  • #1 22 Lip 2014 23:57
    momo102
    Poziom 8  

Witam

Poszukuje dobrego TV - 50 cali z możliwością podłączenia komputera przez HDMI
    Nie potrzebne mi bajery typu SMART, WI-FI czy 3D lub możliwość nagrywania, która w TV i tak nie działa jak powinna.
    Z funkcji internetowych będę korzystał przez komputer i dodatkowe wejście HDMI.
    Jedynie multimedia z USB mógłby mieć, chociaż też niekoniecznie, bo wszystko można w razie czego odtworzyć przez komputer.

Najbardziej zależy mi na dobrym obrazie. No i estetycznym wyglądzie - cienka ramka. Min 2 wejścia HDMI do dekodera z kablówki i komputera.

Ja na razie znalazłem pasujące do moich założeń:

Panasonica TX-50A300E - najtaniej za 1890zł

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-led/telewizor-panasonic-tx-50a300e,id-236949

SHARP LC-50LD264E za 1999zł

http://www.saturn.pl/telewizor-sharp-lc-50ld264e,id-942532

Po parametrach i opisie wyglądają technicznie prawie identycznie, mimo rożnych marek.

Czy ktoś ma jakieś opinie o jakości obrazu tych modeli albo może polecić jakiś inny prosty model?

Najlepiej w cenie do 2500 zł

Pozdrawiam

• #3 23 Lip 2014 20:37
    momo102
    Poziom 8  

Dzięki LOCOLOCO za sugestie , rzeczywiście A400 wygląda lepiej niż ten A300- cieńsza ramka i lepszy obraz, pewnie będą warte te 600 zł dopłaty.

Chyba, że cena jeszcze spadnie:).

Mam jeszcze taki pomysł, a właściwie pytanie.
    Skoro TV będzie podłączony do komputera, to można by go wykorzystać do nagrywania filmów z dekodera kablówki w jakimś normalnym formacie .mp4 z rozdzielczością HD.
    Wiem ,ze telewizory tego nie robią , bo mają zabezpieczenie HDCP i producenci tak się umówili, ale komputer to jednak urządzenie bardziej uniwersalne niż TV.

Czy ktoś bardziej doświadczony powie mi czy taki zestaw będzie działać zgodnie z moimi oczekiwaniami?

Z dekodera kablówki podłączam aktywny rozdzielacz sygnału na dwa wyjścia HDMI ( koszt 70zł )
    Jedno wyjście łącze z TV i oglądam sobie normalnie.
    Drugie wyjście HDMI łącze z kartą do PC umożliwiającą odtwarzanie na ekranie komputera oraz jednocześnie przechwytywanie i zapisywanie video HD w jakimś ludzkim formacie na dysku twardym.
    Koszt takiej karty ok 350zł z możliwością nagrywania na dysk twardy obrazów z HDMI zabezpieczonych HDCP np.znalazłem taką w necie
    http://sklepwideo.pl/karta_pci-e_hdmi_capture

Czy taki zestaw będzie działać, tak jak kiedyś stary dobry analogowy magnetowid czyli nagrywa w HD wszystko i odtwarza bez jakiś problemów ze zmową producentów , żeby tylko utrudnić życie użytkownikowi telewizora, który chce mieć swoją bibliotekę filmów HD, a nie płacić dodatkowo dostawcom z kablówki za możliwość oglądania w innym czasie niż oni akurat nadają?

• #4 24 Lip 2014 17:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz za 2399 zł i jeszcze kalibracja gratis i radyjko.
    Więc takiej dużej dopłaty nie ma.
    Cena jest tylko dla członków forum.

Najlepiej kupić dekoder z nagrywarką i możesz nagrywać ile chcesz (oczywiście co do ograniczenia pojemności)
    Kupując modele z aplikacjami ogromne ilości programów i filmów masz w chmurze i ściągasz je obie za darmo.

Tylko wówczas 50AS 500 Panasonic

http://www.youtube.com/watch?v=Xems29eEVbs

• #5 18 Lis 2014 10:53
    momo102
    Poziom 8  

Jestem zadowolony z tego TV , może dźwięk mógłby mieć trochę lepszy ale to nie kolumny tylko płaski TV.
    Do nagrywania kupiłem kartę do kompa za 300zł i wszystko co leci przez HDMI nagrywa bez problemu także zabezpieczone HDCP.
    Temat zamkniety

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme