Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140 - Szpachlowanie obudów- jaka szpachla?

DJ_Dexinter 30 Lip 2014 12:57 1326 5
  • #1 30 Lip 2014 12:57
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Witam,

Kupiem ostatnio Altusy 140. Miały one zniszczoną obudowę oklejoną okleiną. Okleinę zerwałem, bo była gdzieniegdzie przedarta i mam zamiar je odrestaurować, bo nie stać mnie na nowe budy w średnim stanie.

Do jednej z kolumn ktoś dorobił samemu front. Tzn. dorobił tak, by kolumny były symetryczne. Mam zamiar powrócić do oryginału i odwrócić front.

Chcę kolumny pomalować na czarny mocny połysk. Postanowiłem więc zaszpachlować wszystkie szpary w drewnie. Kolumny są z litego drewna, wersja eksportowa. Jaką szpachlę kupić ? Znajomy upiera się, że tylko i wyłącznie szpachla do drewna z drewnem. Jednak z tego co ja czytałem na forum to szpachla samochodowa (dwuskładnikowa z utwardzaczem) jest lepsza, bo jest wytrzymalsza, szybciej schnie, łatwiejsza w obróbce i nie pęka, nie odpada.

Jaką szpachlę więc kupić? Proszę o pomoc.

• #2 30 Lip 2014 13:10
    adam158
    Poziom 22  

Mam szpachlowane w domu elementy drewniane szpachlą samochodową ,robiłem to sam 15 lat wstecz i tkwi na swoim miejscu idealnie ,jest pomalowane lakierem ,ja polecam.

• #3 30 Lip 2014 13:14
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Jak szpachlowałem kiedyś barierkę szpachlą do drewna to musiałem poprawiać w nieskończoność, bo cały czas albo pękała albo zmniejszała objętość i trzeba było nadrabiać.

• #4 30 Lip 2014 13:40
    398216
    Usunięty  
  • #5 30 Lip 2014 14:01
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

To jak z poxipolem, też trzeba robić małe ziarenka, bo szybko zastyga. Ok, czyli szpachlówka dwuskładnikowa,np samochodowa ? Ta jest najtańsza, za mniej niż 15 zł można kupić pół kg.

• #6 30 Lip 2014 14:14
    398216
    Usunięty  

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme