Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik czasowy lampy sufitowej

JacekJI 11 Sie 2014 22:10 1128 2
  • #1 11 Sie 2014 22:10
    JacekJI
    Poziom 9  

Witam zakupiłem taki wyłącznik czasowy lampy sufitowej:

Wyłącznik czasowy lampy sufitowej

układ pozwala na opóźnione wyłączenie światła np. w sypialni. Po przełączeniu włącznika ściennego zaczyna rozładowywać się kondensator. Po upływie określonego czasu (ok. pół minuty) następuje wyłączenie światła.

Układ zmontowany jest na niewielkiej płytce o średnicy odpowiadającej wymiarom typowej puszki instalacyjnej

W załączniku daje instrukcję.

Myślałem że to będzie proste ale coś mi to nie idzie.

Proszę o pomoc dla zielonego człowieka.

Ja chce to podłączyć na przełączniku jedno klawiszowym- czyli za każdym razem gaśnie z opóźnieniem.
    U mnie kable (W) na płytce są niebieskie (po mojemu miały iść do wylacznika)
    kable (X) są brązowe, w pracy coś mi narysowali że to ma być Fazowy i Neutralny,
    Czy jest to możliwe do podłacznienia w zwykłej puszce wlącznikowej w której idą 2 kable wiadomo jakie.

• #2 12 Sie 2014 07:06
    kindlar
    Poziom 36  

W normalnej sytuacji włącznik rozłącza żarówkę. Budowane urządzenie wymusza zmiany w standardowym zasilaniu żarówki. Układ zasilany jet szeregowo przez żarówkę oba złącza "X" a punkty "W" do włącznika. Rozrysuj z kolorami swoją puszkę do której podłączasz i pokaż.

• #3 12 Sie 2014 23:15
    JacekJI
    Poziom 9  

podłączam oba W pod włącznik, a X do tych kabli co był wcześniej włącznik, ale lampa świeci się ciągle, nawet po wyłączeniu przełącznikiem (dioda w wyłączniku czasowym zaświeca się przy włączeniu przełącznikiem, i gaśnie po pol minuty, ale lampy nie wyłącza)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme