Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 kolumny 8 Ohm oraz 2 kolumny 6 ohm pod jeden wzmacniacz

tomaz87 13 Sie 2014 15:42 1026 3
  • #1 13 Sie 2014 15:42
    tomaz87
    Poziom 8  

Witam,
    Posiadam wzmacniacz Yamaha AX 550 RS. Do niego aktualnie podłączone są dwie kolumny Technics SB HD301 6 OHM, jako "speakers A", chcę dołożyć dwie kolumny Diora Polaris 120 jako "speakers B", zastanawiam się jednak czy nic się nie uszkodzi, ponieważ Technicsy są 6 ohm a Diory 8 ohm.
    Proszę o radę.
    Dziękuję, pozdrawiam

• #2 13 Sie 2014 17:53
    adam158
    Poziom 22  

Możesz spokojnie podłączyć,nic się nie stanie.

• #3 13 Sie 2014 18:14
    wariato
    Poziom 43  

Zależy z jaką impedancją zestawów gł. może ten wzmacniacz współpracować. Pytanie tylko po co dokładać kolejne kolumny i pogarszać jakość oraz scenę. Lepiej byłoby podłączyć Diory bo to fajne kolumny a te Technicsy znikną bo je Polarisy zagłuszą.

• #4 13 Sie 2014 21:07
    tomaz87
    Poziom 8  

Mam sprawdzoną scenę, mianowicie do tej pory miałem technicsy przed sobą jakieś 3 metry obok telewizora jako stereo, natomiast jakieś stare głośniki "pod dupą" że tak to nazwę, za kanapą, membranami w dół, co dodawało niskich tonów.
    Teraz chcę technicsy zastąpić Diorami, a stare zakanapowe głośniki technicsami, które odwrócone bassreflexem do góry, powinny dać fajny basik.
    Ewentualnie faktycznie zostawię tylko Diory, lecz wbrew pozorom te Technicsy naprawdę są rewelacyjne ! Służą mi już jakieś 13 lat albo i lepiej i złego słowa na nie nie powiem :)
    A mam jeszcze kolejne pytanie.
    Jakbym jednak podłączył te cztery głośniki o których mówimy, lecz w konfiguracji troszkę innej, mianowicie, jako "Speakers A" dać na lewy kanał Diorę, na prawy Technicsa i analogicznie, "Speakers B" dać na lewy kanał Diorę, a na prawy Technicsa.
    Co pozwoliło by mi za pomocą pokrętła "balance" sterować głośnikami przód-tył, dzięki czemu mógł bym ściszyć Diory lub Technicsy wedle uznania.
    Jednak czy nic się nie sfajczy ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME