Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

co to open gl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> co to open gl
Autor
Wiadomość
tomasz_olszewski14
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 26 Kwi 2005 08:32   

co to open gl

wiem ze open gl sa to sterowniki karty graficznej lub co podobnego ale niewiem skad je wziasc i czy beda pasowaly do GEforce II 64 mb pamieci.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2005 08:32   

Powrót do góry

player13
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Katowice

Post#2 26 Kwi 2005 08:44   

Re: co to open gl

z tego co ja wiem, to open gl nie jest zestawem driverów do Geeforce'a. Jest to cos w stylu directX tyle ze dotyczace funkcji graficznych ;) Zainstalowanie go czasem jest niezbedne do korzystania z pewnych gierek, pamietam ze jak kiedys mialem quake skompilowanego do obslugi 3dFX to sie bez open GL nie obeszlo. Gdzie szukac? ano gdzies tam na jakis starych plytkach mialem pakiet open GL, ale najnowsze informacje na ten temat powinny byc w sieci => www.google.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2005 08:44   

Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#3 26 Kwi 2005 09:11   

co to open gl

Open GL to jest faktycznie coś takiego jak Direct X i jest w wielu grach do wyboru dostępny jako drugi tryb grafiki 3D ale w przypadku kart N Vidii i Radeonów jest w pełni wspierany przez ich sterowniki i nie powinno być problemów jak masz zainstalowane dobre detonatory.Mogą być problemy ze starymi grami które mają tryb open GL tylko dla kart Vodoo i wtedy nic nie poradzisz ,nie ma takiego rozwiązania choć miało być i ktos pracował nad tym ale zaniechano projektu.Sam kiedyś chciałem zagrać na G Force w Carmageddona II w trybie open GL i nic z tego nie wyszło.Ale nie ma tego złego ,te gry miały też tryb Dirext X w którym chodzą bez problemów na G Force.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2005 09:11   

Powrót do góry

Pocieszny
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Nowy Sącz / Kraków

Post#4 26 Kwi 2005 09:49   

co to open gl

Ktoś mi kiedyś mówił, że gry oparte na OpenGL ponoć chodzą również pod Linuxem, a DirectX niestety jest tylko w Windows.
Powrót do góry

Platon
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Białystok

Post#5 26 Kwi 2005 13:11   

co to open gl

tak. Najnowsze sterowniki do kart nvidia zawieraja obsluge API DirectX i OpenGL.

DirectX jest to wymysl czysto Microsoftowy, i dlatego dziala tylko pod systemami M$. OpenGL jest API miedzyplatformowym.
Powrót do góry

spiderul
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 26 Kwi 2005 13:35   

co to open gl

OpenGL jest zespołem bibliotek, stworzonych do wizualizacji wirtualnych światów.
Jest znacznie bardziej uniwersalny od DirectX (działa pod każdym systemem).
Jego najważniejszą cechą jest to, że z tych bibliotek korzystają profesjonalne programy do tworzenia 3D (3DStudio, Lightwave, i in.).
Powrót do góry

Pocieszny
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Nowy Sącz / Kraków

Post#7 27 Kwi 2005 14:37   

co to open gl

OpenGL chodzi dużo szybciej niż DirectX
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2005 14:37   

Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#8 27 Kwi 2005 14:51   

co to open gl

Mozna dodać że nasz ulubiony (przez niektórych przynajmniej) Protel korzysta z Open GL do wizualizacji płytek drukowanych w 3D.Direct X jest standardem tylko w grach ,poważniejsza grafika 3D korzysta tylko z Open GL.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> co to open gl
Strona 1 z 1