Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica do dwudrożnego głośnika Panasonic (dwa razy 40 Wat,6 Ohm)

Nick Nol Tea 18 Sie 2014 11:41 615 0
  • #1 18 Sie 2014 11:41
    Nick Nol Tea
    Poziom 1  

Witajcie.
    Jestem tu prawie nowy. Tzn. kiedyś byłem, ale konto chyba wygasło, więc musiałem utworzyć nowe. Piszę z prośbą o poradę. Stałem się posiadaczem miniwieży TEAC CR-H258i. Obsługuje ona zestawy głośnikowe o impedancji nie mniejszej niż 6 Ohm. Chcę podpiąć do niej posiadane akurat dwudrożne głośniki Panasonic (od wieży SC-PM21). No i tu zaczyna się mój dylemat. Otóż kolumienka Panasonic nie jest wyposażona w zwrotnicę - wychodzi z niej wiązka 4 przewodów. Domyślam się, że równolegle nie mogę tego raczej spiąć gdyż impedancja takiego zestawu będzie zbyt niska i mogę zniszczyć wzmacniacz. Szeregowo nie próbowałem - ale czy to miałoby w ogóle jakiś sens? Na razie więc zestaw gra na pojedynczych głośnikach niskotonowych. W tym przypadku impedancje głośników i wzmacniacza są zgodne, choć oczywiście nie ma szału co do jakości. Chciałbym ją jakoś poprawić i tu prośba o podpowiedź co można zrobić. Czy poszukać jakichś niedrogich zwrotnic? Jeśli tak to jakich? Bo 6 Ohmowych nie widziałem. Czy mogą być zatem 8 Ohm? Zakładając że moc zwrotnicy powinna być zbliżona do mocy głośników, znalazłem na allegro w miarę niedrogą zwrotnicę dwudrożną stx 50w-8 ohm. Czy mogłoby być coś takiego?
    Wiem, że profesjonalny dobór zwrotnic to czaso- i kosztochłonna metoda prób i błędów. Gdyby zwrotnice miały mnie kosztować zbyt wiele (bez specjalnych nadziei na poprawę jakości grania tego zestawu) to pewnie kupię inne głośniki. Ale może dałoby się coś wymyślić by całość ze sobą współpracowała lepiej bez jakichś przesadnych kosztów?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Mariusz

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME