Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana charczącego potencjometru

fonszwoa 19 Sie 2014 20:41 1254 10
  • #1 19 Sie 2014 20:41
    fonszwoa
    Poziom 4  

Witam.Posiadam głośniki Manta MM1050 i już od paru miesięcy potencjometr od głośności zaczął "charczeć" i jeden kanał grał głośniej ale ustawiłem głośność na maxa w pozycji której nic nie charczało ale niestety ktoś na domówce zaczął się bawić pokrętłami i nie da się już ustawić żeby nie charczało, i tutaj właśnie jest moje pytanie do Was:czy można jakoś zastąpić potencjometr i przylutować np. kabelek w miejsce tych 6 styków potencjometru żeby głośność była ustawiona na sztywno na najwyższym poziomie?
    Odlutowałem już stary potencjometr i jeśli nie da się nic zrobić ze starym to kupie nowy za 8 zł i po prostu ustawie w maksymalnej pozycji i nawale tam kleju żeby nie dało się ruszyć pokrętła.

• Pomocny post
    #2 19 Sie 2014 20:59
    brofran
    Poziom 35  

fonszwoa napisał:
    :czy można jakoś zastąpić potencjometr i przylutować np. kabelek w miejsce tych 6 styków potencjometru zeby glosnosc byla ustawiona na sztywno na najwyzszym pozmie?

Jak najbardziej można tak zrobić . Musisz zlutować wejście i wyscie na potencjometrze . Ale czy wiesz które to druciki ?

• #3 19 Sie 2014 21:02
    fonszwoa
    Poziom 4  

no własnie nie wiem jest ich aż 6.zaraz wstawie zdjęcie potencjometru i płytki

• Pomocny post
    #4 19 Sie 2014 21:04
    Kuniarz
    Poziom 36  

Jest dostępny spray do oczyszczania potencjometrów z tlenków i syfu, ale jak już wylutowałeś, to odżałuj parę zł i wlutuj nowy. Sąsiedzi będą wdzięczni ;-)

• #5 19 Sie 2014 22:29
    fonszwoa
    Poziom 4  

tylko nie wiem ktore zlutawac z czym?a tu fotki: wymiana charczącego potencjometru wymiana charczącego potencjometru

• Pomocny post
    #6 20 Sie 2014 11:56
    398216
    Usunięty  
  • #7 20 Sie 2014 15:41
    fonszwoa
    Poziom 4  

Zrobilem tak.w miejscu styku potenconetru z plytka polaczylem kablekiem te dwa styki lecz nic to nie dalo.co zrobilem źle?
    zaraz wstawię fotke bo z telefonu nie mogę wrzucic

wymiana charczącego potencjometru

• #8 20 Sie 2014 16:26
    398216
    Usunięty  
  • #9 20 Sie 2014 16:37
    fonszwoa
    Poziom 4  

plytka wydaje sie byc w porzadku...Chyba nie pozostaje mi nic innego jak szuakc nowego zestawu glosnikow

EDIT .PRzylutowalem jeszcze raz i dziala.Pieknie ladnie tylko mam jeszcze jedno pytanie.chce tak samo zrobic z potencjometrem trebli tylko jego chcialbym ustawic na minimum.W takim przypadku ktore styki mam zlotowac?

• Pomocny post
    #10 20 Sie 2014 17:12
    398216
    Usunięty  
  • #11 20 Sie 2014 17:14
    fonszwoa
    Poziom 4  

dziekuje bardzo za wszytskie odpowiedzi.Juz zabieram sie za lutowanie .Temat można zamknąć

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME