Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2.0Hdi - Wysyp błędów, ograniczenie mocy itp

mariank32 19 Sie 2014 20:48 2523 3
  • #1 19 Sie 2014 20:48
    mariank32
    Poziom 16  

Witam!!!
    Mam na tapecie auto znajomego, świeży zakup. Autko jeździło normalnie, ale niestety nagle przestało😊 . Objaw to ograniczenie mocy (max 70km/h), kontrolka check i antipoulution fault. Podpiąłem do Cdifa3 oraz u znajomego autocoma i błędy się pokrywały.
    P1429 różnicowy czujnik ciśnienia spalin- brak sygnału
    P1447 Filtr cząstek stalych - brak sygnału
    P0403 nieprawidłowa recyrkulacja spalin - sygnał nieprawidłowy
    P1458 zawór plynu chlodzacego - nieprawidłowy sygnał
    P1451 ogrzewanie powietrza dolotowego - nieprawidłowy sygnał
    P1402 obwód zaworu recyrkulacji spalin - nieprawidłowy sygnał
    P0243 usterka elektrozaworu doładowania - nieprawidłowy sygnał
    po wykasowaniu powróciły p1402, p0403, p1451, p0243 oraz doszedl p1135 obwód zaworu odcięcia 3 tłoka pompy paliwa. Wcześniej uzupelniony był eylosys z tego co mi powiedział wlał 2 litry, niestety ja nie mogę go zmienić w kalkulatorze, byc może ze względu na błędy - bo są także bledy poziomu dodatku oraz pompy dodatku.
    Podczas diagnostyki stwierdzono, brak reakcji przepływomierza, zasilania 12V oraz 5V prawidłowe. Niestety stałe wskazanie, nieszczelność za przeplywka wykluczona. Po odpieciu przepływomierza wartość 32g/s oraz co zastanawiające zero błędów z przeplywki. Prawdopodobnie uszkodzona. Późno już więc wiecej nie patrzyłem. Czy to, że nie ma żadnego błędu po wypięciu jest normalne? Czy czasami jak to we francuzach jest po prostu inaczej i walnięta przeplywka powoduje te wszystkie anomalia? Może ktoś z doświadczeniem we francuzach coś podpowie.

• #2 19 Sie 2014 20:57
    domex32
    Moderator Samochody

Na początek sprawdź okablowanie silnika, oraz zasilania poszczególnych komponentów, a potem będziemy czepiać się sterownika silnika, po być może nie udanej próbie usuwania DPF.

• #3 19 Sie 2014 21:08
    mariank32
    Poziom 16  

Tak pobieżnie, czyli wzrokowo patrzyłem na wiązki, przewody , podciśnienia w komorze silnika i na pierwszy rzut oka nic niepokojącego nie zauważyłem. Pomiary to jedynie przeplywki zrobione, tak jak napisałem 12,6V oraz 4,98V obecne, sygnał na diagnoskopie stały, oscyloskop także nie pokazał aby pracowała. Tak więc na 99% jest chyba uszkodzona. Nie mam skąd na razie podstawić. Dziwne, że po odpieciu przeplywki nie wali błędem - a zmianę parametrów tak. Co do fapa to gdzieś z tym był, niby jest, dolano 2litry plynu ale .... Też wali błędami poziomu i pompy dodatku, nie mogę zapisać tego uzupełnienia, niby zatwierdza ale wartości się nie zmieniają.

• #4 01 Wrz 2014 21:30
    Jacoll72
    Poziom 9  

mariank32 napisał:
    Witam!!! Podpiąłem do Cdifa3 oraz u znajomego autocoma i błędy się pokrywały.

Pozwolę sobie dodać, że raczej bez Lexii nie wiele się uda sprawdzić. Mam wrażenie, że część z tych błędów wynikła po prostu z braku komunikacji z kalkulatorem danego czujnika. :wink:

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme