Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL ASTRA G 1.4 16v - bbrak mocy, nierówna praca

emesej 21 Sie 2014 20:20 2064 4
  • #1 21 Sie 2014 20:20
    emesej
    Poziom 2  

Witam,
    Tydzień temu kupiłem opla astre g 1999 rok 1.4 16v x14xe z LPG sekwencja.
    Problemy mam z nią takie, że silnikowi brakuje mocy:
    na LPG:
    na wolnych obrotach chodzi w miare znośnie - ale na postoju. Podczas wrzucenia go na luz podczas jazdy - obroty są w granicach 2tyś.
    Podczas jazdy brakuje mu mocy - do 2 tyś obr. jedzie - potem zaczyna się dławić.
    By dostał obrotów, trzeba delikatnie mu dawać gazu i wtedy obroty idą do góry - nie ma mowy o dodaniu mocniej gazu, bo silnik od razu zamula i prawie się nie rozpędza. Jedyna szansa, by dostał trochę mocy to przygazowanie na jedynce, oraz zmiana biegów przy 4-5 tyś obr. po zmianie biegu - obroty spadają i czasem gaśnie.

na benzynie jest trochę lepiej, ma odrobinę więcej mocy, ale również jest zamulony.
    Silnik krokowy jest wymieniony, EGR zasłonięty. Filtr oleju, powietrza - wymieniony niedawno. Brak błędów na desce rozdzielczej.
    Odpala na dotyk.
    Prosiłbym o porady, co może powodować takie objawy. Dziękuje z góry za pomoc.

• #2 24 Sie 2014 14:34
    amm212
    Poziom 17  

A sprawdzałeś ciśnienie sprężania , wypadanie zapłonów na poszczególnych cylindrach?

• #3 27 Sie 2014 20:46
    emesej
    Poziom 2  

amm212 napisał:
    A sprawdzałeś ciśnienie sprężania , wypadanie zapłonów na poszczególnych cylindrach?

nieee :( Wymieniłem ostatnio świecę, lecz nic nie pomogło. Wydaję mi się jednak, że problem tkwi w instalacji gazowej. Na benzynie nie przerywa nic, nie gaśnie na wolnych obrotach. Na LPG, do 2 tyś obrotów idzie, a później zaczyna się szarpanie(jeżeli mam wciśnięty mocno pedał gazu).

• #4 27 Sie 2014 23:35
    majsster
    Poziom 22  

Lubisz wymieniać bez diagnostyki to zmień jeszcze cewke jeżeli nie pomoże to na diagnostykę do warsztatu.

• #5 28 Sie 2014 04:10
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A filtr gazu, a reduktor, a EGR, a zapchany wydech... Można by mnożyć co jeszcze da się wymienić. Czemu tylko cewkę?
    Odpowiedź prawidłowa padła. Diagnostyka, nie mylić z odczytaniem błędów.
    P.S. Jak przekręcasz kluczyk, zapala się kontrolka silnika?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme