X

Golf III 1,9 TDI/110 km| Miganie kontrolki świec żarowych...

26 Apr 2005 20:59 SEseeyaa
  • #1 26 Apr 2005 20:59
    seeyaa
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Witam
    Mam następujący problem:
    Podczas jazdy samochodem zacznyna migać kontrolka świec żarowych ...

Prosze o pomoc nie wiem co zrobić...
    Co może być przyczyną...
  • #2 26 Apr 2005 21:37
    MarioRz
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    masz błąd w stesrowniku
    ale na 99% uszkodzony masz czujnik stopu
    jest to czujnik 2 stykowy jeden załancza swiatła z tyłu ale informacje są podawane do komputera z obydwu styczników potrzebne są do tzw. hamowania silnikem
  • #3 27 Apr 2005 12:09
    jarecki04
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    jedną z przyczyn migania kontrolki świec żarowych jest wyłącznik świateł hamowania F i wyłącznik pedału hamulca F-47 ale jest ich o wiele więcej jednak to najprościej sprawdzić. Najprościej jest zdiagnozować podłączając się do diagnoskopu.
  • #4 27 Apr 2005 12:10
    bryszard
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    wymien sterownik i sprawdz najlepiej z kims podmien zeby nie kupowac
  • #5 27 Apr 2005 14:03
    wloc
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    taz stawiam na wylacznik stopu
  • #6 15 May 2005 20:33
    makug
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam seata toledo 1,9 tdi, nagle, podczas jazdy również zaczęło mi migać to ustrojstwo. Jeżeli możecie wskazać, co mam zrobić ewentualnie gdzie jest ta część ospowiedzialna za miganie kontrolki. Z góry dziekuję.

Znalzałem już wszystko na forum i wszystkim dziękuję. A głupie komentarze jak ten poniżej obrażają wszystkich użytkowników FORUM.
  • #7 15 May 2005 21:50
    kazo79
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam. tak tak wymien sterownik a jak bedzie dalej migała kontrolka to wymien jeszcze samochud i wtedy napewno przestanie migać, kontrolka od świec sygnalizuje bląd w elektronice, proponuje najpierw odzytać błedy koszt ok 50zl. a potem wy6mieniać jakieś elementy. pozdrawiam
  • #8 16 May 2005 00:12
    MarioRz
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    nie bądż taki dowcipny kontrolka świec żarowych sygnalizuje tylko trzy błędy : brak synchronizacji imma , obwód świec żarowych oraz czujnika stopu resztę błędów

Dodano po 34 [sekundy]:

nie jest sygnalizowana przez ta kontrolkę
  • #9 16 May 2005 00:20
    sigi
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    Widzę, że ty MarioRZ też jesteś dowcipny. Trochę zawęziłeś powody świecenia lampki.

Pozdrawiam.
  • #10 16 May 2005 01:24
    MarioRz
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    pewnie tak ale jak ktoś proponuje wymienić silnik albo cały samochód bez wcześniejszego zdiagnozowania to co mam odpisać
  • #11 16 May 2005 20:31
    kazo79
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam ponownie, przepraszam jesli uraziłem użytkowników forum, ale ta kontrolka sygnalizuje rózne błedy nie tylko immo, świece żarowe i czujnik stopu np: błędni dzałający lub nie sprawny czujnik iglicy wtryskiwacza sygnałowego? nie bedzie sygnalizowała, sterowani pompy wtryskowej lub woda w filtrze paliwowym, tego juz nie bedzie sygnalizowała to sa tylko przykłady, nie chciałem obrazić użytkowników forum, zeby coś wymienić trzeba nalpierw odczyt, trzeba sie czegoś trzymać a ne z góry ustalać ze to czujnik stopu, jak go wymeni i dalej bedzie świeciła to co mu polecisz zmienic immo czy świece tylko pytam, jak napisałem odczytać błedy a potem wymieniać , pozdrawiam
  • #12 16 May 2005 21:39
    makug
    Level 15  
    Helpful post? (+1)
    No i stało się. Wymontowałem czujnik i rozebrałem go. Okazało się, że zablokował mi się styk łączący 2 zewnętrzne styki. Przeczyściłem (a w między czasie przyszedł mi przewód OBD i wraz z darmowym programem vag potwierdził uszkodzenie czujnika). Czujnik działa a ja Wam wszystkim serdecznie dziękuję. Myślę, że serwis zdoił by mnie nieźle za taką pierdółkę. Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products