Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głośników do SW.STX.8.1,5.250.8.F.A.FC.X

WacC 23 Sie 2014 11:50 690 3
  • #1 23 Sie 2014 11:50
    WacC
    Poziom 2  

Witam wszystkich audiomaniaków!
    Mam pewien problem i chciałbym usłyszeć Wasze zdanie/opinie. Otóż dostałem w prezencie urodzinowym wymienione w tytule głośniki Link . Obecnie mam dwie kolumny trójdrożne na głośnikach z Tonsil'a. "Konstrukcja" ma już paręnaście lat, więc postanowiłem, ze skoro wymieniać głośniki to iść za ciosem i od razu wszystkie. Problem polega na tym, że po wstawieniu w/w głośników niskotonowych do obecnej konstrukcji, głośnik średniotonowy przekrzykuje omawiany niski. Po odlutowaniu kondensatorów jest zdecydowanie lepiej, lecz jak wcześniej wspomniałem - chciałbym wymienić resztę głosników (czyli średniotonowy i wysokotonowy). Po przeczytaniu wielu stron i usłyszeniu opinii, potrzebowałbym pozostałe głosniki o częstotliwości 88 db, tak by żaden nie wychodził przed szereg. Po ok 3 godz. szukania, w końcu znalazłem głosniki, które "w miarę" pasowałyby, jesli chodzi o częstotliwość i pasmo przenoszenia. Oto wybrane przeze mnie głosniki:
    średniotonowy: Link
    wysokotonowy: Link

Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie, co myślicie o takim zestawieniu? Czy nie będę rozczarowany tymi głośnikami? Macie jakieś rady, ewentualnie propozycje co do innych głośników?

PS: Budzet jakim dysponuje to 700 zł. W jego skłąd muszą wejść 2 głosniki średnio i 2 wysokotonowe.

Z góry dziękuję za każdą radę.

• #2 23 Sie 2014 16:12
    Pablo1964
    Moderator

O zamianie głośników w kolumnach było mnóstwo tematów. Przypominam: każda obudowa i zwrotnica liczone są do konkretnych modeli głośników i nie istnieje pojęcie "zamienników". Jeżli chcemy budować kolumny na wybranych modelach głośników, trzeba samodzielnie wyliczyć (i wykonać) obudowy i zwrotnice. Dlatego mało zaawansowanym użytkownikom proponuję korzystać z gotowych projektów, których na forum także jest sporo.

• #3 23 Sie 2014 21:00
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Cześć 88db to EFEKTYWNOŚĆ a nie częstotliwość - jeśli mylisz tak podstawowe pojęcia może być problem z poważnym Ciebie potraktowaniem tutaj ;)

• #4 23 Sie 2014 21:12
    WacC
    Poziom 2  

Przepraszam za błąd, macie racje, chodziło mi o efektywność 88 dB

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME