Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna II 2002 1.8 automat - błąd skrzyni

qqter 25 Sie 2014 19:50 2250 4
  • #1 25 Sie 2014 19:50
    qqter
    Poziom 2  

Witam jestem nowym użytkownikiem mam problem ze skrzynią biegów w renault laguna 2002 rok 1.8 benzyna w automacie. A mianowicie po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd skrzyni biegów nr 146 i 218. Objawy - po wbiciu biegu auto załącza bieg wsteczny z opóźnieniem jakieś 3-5 sekund i z lekkim uderzeniem do przodu wszystko jest ok skrzynia działa poprawnie. Nie wiem czy to jest połączone ze sobą ale na wyświetlaczu na konsoli po ów wbiciu wstecznego biegu pokazuje że wbiłem D lub w ogóle zanika wszystko. Co może być powodem tego błędu i czy można się tego pozbyć beż większych kosztów w dobrym warsztacie? Czy jest to kwestia regulacji, błędów elektronicznych, mechanicznych? Dodam tylko że auto jest po wymianie skrzyni na inną używkę która ponoć bardzo dobrze chodziła.

• #2 25 Sie 2014 20:38
    szymon198312
    Poziom 29  

qqter napisał:
    Objawy - po wbiciu biegu auto załącza bieg wsteczny z opóźnieniem jakieś 3-5 sekund i z lekkim uderzeniem do przodu wszystko jest ok skrzynia działa poprawnie. Nie wiem czy to jest połączone ze sobą ale na wyświetlaczu na konsoli po ów wbiciu wstecznego biegu pokazuje że wbiłem D lub w ogóle zanika wszystko.

Nie bardzo rozumiem czy ta skrzynia działa czy nie, ale jeśli po przelaczeniu biegu skrzynia zastanawia się chwilę to należało by zacząć od zlania oleju, oceny jego stanu i jeśli jest w nim coś co wygląda na opilki lub czuć ze olej jest przypalony to raczej skrzynia na stół. A jak długo uzytkujesz to auto i czy kiedykolwiek robiłeś serwis olejowy skrzyni?

• #3 25 Sie 2014 23:30
    genek1000
    Poziom 27  

qqter napisał:
    ale na wyświetlaczu na konsoli po ów wbiciu wstecznego biegu pokazuje że wbiłem D lub w ogóle zanika wszystko

Do kontroli przełącznik wielofunkcyjny na skrzyni. + to co napisał "szymon198312"

• #4 26 Sie 2014 07:59
    qqter
    Poziom 2  

Skrzynia działa lecz są problemy ze wstecznym biegiem, co do oleju to jest świeży dopiero co wsadzona ta skrzynia została do auta.

• #5 26 Sie 2014 08:41
    szymon198312
    Poziom 29  

Czyli ktoś ci sprzedał trefny towar. Bez fachowca od automatów się nie obejdzie. Olej w skrzyni albo nie ma wystarczającego cisnienia, albo uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne lub popalone tarczki.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme