Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka zgrabna klawiatura z touchpadem/trackballem do smart tv?

Stanley_P 07 Kwi 2016 09:09 37818 73
  • #61 07 Kwi 2016 09:09
    Stanley_P
    Poziom 26  

vit91151 napisał:
    Na dodatek sprawdziłem klawiaturę z komputerem i trackball działa w nim prawidłowo. :?:

Skoro działa z komputerem, znaczy się jest sprawny. Nie wiem dlaczego nie współpracuje Ci z telewizorem. Z postu z 16 Mar wynikało, że wszystko jest ok, tylko nie możesz się przyzwyczaić.
    Może spróbuj wyłączyć na chwilę tv całkiem z prądu, odłącz wszystkie urządzenia USB, podłącz tylko klawiaturę, sprawdź co się dzieje. Dodam, że w Panasonicu trackball działa tylko w przeglądarce - tylko tam jest widoczny wskaźnik myszy. W pozostałych aplikacjach poruszanie się np. pomiędzy przyciskami, polami, tylko klawiszami kursorów. Nie wiem jak w Samsungu.

• #62 07 Kwi 2016 09:35
    vit91151
    Poziom 6  

Niestety nic to nie dało. Oczywiście sprawdzam w przeglądarce.

• #63 07 Kwi 2016 12:35
    Stanley_P
    Poziom 26  

Pytanie jeszcze: na pewno na początku Ci działało? Jesteś pewien na 100%? Jeśli tak, zaczyna mi brakować pomysłów. Reset tv do ustawień fabrycznych? - raczej ostateczna ostateczność. Ewentualnie spróbować na innym Samsungu, może się dogadać ze sprzedawcami w jakimś markecie elektronicznym?
    A może w twoim tv jest jakieś menu urządzeń USB, może trzeba coś usunąć, zresetować? Problem przypadkiem nie zaczął się odkąd podłączyłeś myszkę? Może te urządzenia (tzn. trackball i mysz) zostały jakoś zapamiętane i teraz wchodzą w kolizję? Gdybam oczywiście.

Aha, jeszcze jedno. Zauważyłem, że poruszanie kulką powoduje delikatne zaświecanie czerwonej diody, umieszczonej gdzieś pod trackballem. Widać w zaciemnionym pomieszczeniu. Masz tak samo? Klawiaturę należy wcześniej "wybudzić", naciśnięciem dowolnego przycisku lub pokręceniem rolką przewijania, ale na pewno to wiesz.

• #64 07 Kwi 2016 15:20
    vit91151
    Poziom 6  

Na początku operowałem klasyczną myszką. Potem zmieniłem na klawiaturę i klawiatura działała razem z trackballem. Potem znowu dołożyłem myszkę tradycyjną, ale trackball też był aktywny i mogłem kursorem sterować z dwóch źródeł. Po jakim czasie trackball przestał działać. W menu TV nie ma nic co może się przydać. Faktycznie zostaje chyba tylko reset.
    Czerwona dioda też mi się zapala gdzieś pod kulką, ale bez wpływu na działanie.

• #65 07 Kwi 2016 20:56
    Stanley_P
    Poziom 26  

Im dłużej nie daje się rozwiązać problemu, usunąć usterki, tym przychodzą do głowy dziwniejsze pomysły ;-) Proponuję zatem jeszcze: wyjąć z klawiatury na 2-3 minuty baterie. Pobawić się przyciskiem Connect (jest pod spodem), chociaż u mnie zawsze było connect... Chociaż z drugiej strony skoro w komputerze jest ok, wszystko wskazuje na telewizor... Przełożyć odbiornik do innego portu USB? Nie używasz żadnego huba USB?
    Albo w ostateczności ten reset... Aczkolwiek dziwne, skoro wcześniej działało. Więcej pomysłów nie mam...

Przypomniało mi się jeszcze jedno. U mnie też czasami "wcina" trackballa, tzn. włączam przeglądarkę i kursor myszy nie chodzi. Rzadko, może raz na parę tygodni, a może i miesięcy. Reszta klawiatury działa ok. Zawsze pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telewizora (wystarcza tylko do trybu standby, bez wypinania z sieci), albo odłączenie/podłączenie odbiornika do portu USB.

• #66 18 Maj 2016 19:32
    Memciu
    Poziom 9  

Dzisiaj dostałem klawiaturę hama Uzzano.
    Opinia po 5 min zabawy.
    Przede wszystkim musi być przedłużacz do portu USB bo zasięg klawiatury z ukrytym hubem za tv jest bardzo krótki.
    Myszka działa fajnie, troszkę szybciej mogłoby przesuwać wskaźnik (ew. Jakieś opcje zmiany szybkości), kulka działa za każdym razem.

Klawiaturę wygodnie się trzyma, łatwy dostęp do każdego klawisza.
    Spodek klawiatury jest tak jakby plastik z dodatkiem gumy, ale miłe w dotyku, lekko widać brud (kurz), klawisze ciche.

Dodatkowe opcje przeglądania i użytkowania tv:
    Np. W moim Samsungu na klawiszu F5 włączam Smart hub, F6 źródło (usb, hdmi itp) F7 lista programów, f8, 9,10 głośność (+ - oraz wyciszenie).

Z tego co zrozumiałem z instrukcji obsługi to klawiatura wyłącza się po 6 minutach.
    Jak coś będę jeszcze wiedział o niej to dam znać.

• #67 21 Wrz 2016 12:30
    sceptyk
    Poziom 2  

[quote="vit91151"]Podłączę się trochę do tematu.
    Mam Samsunga j5500 i postanowiłem nabyć drogą kupna klawiaturę. Pierwsze kroki to kompletny niewypał, czyli coś takiego:
    Działało jak chciało, częściej nie chciało. (...)

Zamówiłem to urządzenie jeszcze zanim trafiłem na ten wątek i byłem przekonany, że niestety wyrzuciłem pieniądze w błoto. Jednak okazało się, że klawiaturka całkiem nieźle sobie radzi nawet z odległości 4-5 metrów. Nie zauważyłem żadnych problemów - pisze się dość wygodnie, touchpad działa poprawnie. Mam to spięte z Intel Compute Stick - do obsługi Kodi i Netfixa bardzo dobre rozwiązanie.

• #69 22 Wrz 2016 09:06
    sceptyk
    Poziom 2  

Możliwe - nie sprawdzałem czy działa z TV, gdyż mój Samsung ma zubożony moduł Smart i nawet nie chce mi się tam zaglądać od czasu gdy usunęli m.in. Youtube. Niestety producent kompletnie olewa użytkowników starszych modeli i zamiast dokładać nowe aplikacje usuwa stare. O aktualizacji firmware to nawet nie wspomnę.
    Jeśli zaś chodzi o klawiaturę to uważam że warta jest swojej ceny (49 zł). Dobry skok klawiszy, bezproblemowe działanie i odpowiednie wymiary. Do obsługi Sticka idealna.

• #70 04 Sty 2017 11:34
    no_fear
    Poziom 9  

Odświeżę

A jaką klawiaturę polecacie z tych mniej zgrabnych ?
    Chętnie pełnowymiarowa. Dla osoby starszej.

W 90% będzie służyła do wyszukiwania bajek na YouTubie dla wnuków :)

Logitech K400 wygląda OK. Tylko czy na pewno będzie "pisać" na YouTubie ?

TV to ue43j5600 - czyli z Bluetooth HID.

• #71 04 Sty 2017 20:32
    Stanley_P
    Poziom 26  

no_fear napisał:
    Odświeżę

A jaką klawiaturę polecacie z tych mniej zgrabnych ?
    Chętnie pełnowymiarowa. Dla osoby starszej.

W 90% będzie służyła do wyszukiwania bajek na YouTubie dla wnuków :)

Logitech K400 wygląda OK.

Wspominałem o niej w pierwszym poście wątku, ale u mnie odpadła w przedbiegach własnie ze względu na (stosunkowo) spore wymiary.
    Rzecz jasna każdy ma swoje preferencje.
    Cytat:
    Tylko czy na pewno będzie "pisać" na YouTubie ?

A to już raczej zależy - jak wynika z postów w tym wątku - od implementacji aplikacji w danym telewizorze. Np. w Panasonicach "pisanie" w YT działa (przynajmniej w modelu, który posiadam), w Samsungach ponoć nie (być może w niektórych modelach). Sugeruję najpierw podłączyć jakąkolwiek "zwykłą" (przewodową) USB i sprawdzić.
    Cytat:
    TV to ue43j5600 - czyli z Bluetooth HID.

Wracając do wyboru klawiatury. Podtrzymuję co już chyba kilkakrotnie tu pisałem: po "upatrzeniu" modelu najlepiej dogadać się ze sprzedawcą na wypróbowane i ewentualny zwrot, lub kupować przez internet. Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku - skoro chodzi tylko o obsługę YT - powinna się sprawdzić jakakolwiek "duża" (pełnowymiarowa) USB lub BT (jeśli tv z takimi współpracuje). Urządzenie sterujące wskaźnikiem myszy (touchpad/trackball,itp.) raczej będzie w tym przypadku zbędne. Ale jak już wspominałem - najlepiej najpierw podłączyć jakikolwiek "zwykły" keyboard USB i sprawdzić jak w ogóle wygląda współpraca z klawiatury z aplikacjami w danym tv, a potem już poszukać model lepiej dopasowany do osobistych preferencji. Dodam, że taką dużą klawiaturę kupioną niegdyś w Lidlu miałem jeszcze przed zakupem dedykowanej "smarttelewizorowej", uwidoczniłem na zdjęciach w poście #15. Zatem ogólnie już jakieś doświadczenia klawiatura->tv miałem i wiedziałem czego szukać ;-)

sceptyk napisał:
    Możliwe - nie sprawdzałem czy działa z TV, gdyż mój Samsung ma zubożony moduł Smart i nawet nie chce mi się tam zaglądać od czasu gdy usunęli m.in. Youtube. Niestety producent kompletnie olewa użytkowników starszych modeli i zamiast dokładać nowe aplikacje usuwa stare.

Przy okazji, OT, jako ciekawostka: są aplikacje na smartfony, np. Tubio, Web Video Caster, które pozwalają strumieniować z YT (i nie tylko) przez DLNA do telewizora lub innego urządzenia obsługującego ten standard (u mnie do dekodera sat Ferguson Ariva). Oczywiście do tv można dokupić i podłączyć jakiś mediabox, dongle, itp., ale np. w przypadku gdy nie chcemy już za bardzo inwestować w telewizor - a smartfon już mamy ;-) - takie rozwiązanie może się przydać.

• #72 11 Sty 2017 08:35
    no_fear
    Poziom 9  

Logitech K400 nabyta.
    Niestety "nie pisze" w apce YouTube w Samsungu ue43j5600.
    Wszędzie indziej działa prawidłowo, po za zakichanym YouTube`m...

Czy jest szansa, że ori klawiatura Szajsunga będzie działać ?

• #73 11 Sty 2017 22:09
    Stanley_P
    Poziom 26  

@no_fear: zaznaczam, że na oczy nie widziałem YT w Samsungu, jednak moim zdaniem to wina aplikacji i żadna klawiatura nie pomoże. Już było conieco o tym, zobacz okolice postu #16 i ciut dalej. Przez analogię (wiem, że to mała pociecha...) - w Panasonicu klawiatura "nie pisze" w apce Ipla. Można jedynie klawiszami kursorów żmudnie wybierać "literka po literce" na klawiaturze ekranowej, czyli w sumie tak samo "wygodnie" jak pilotem.

Tak z trochę innej beczki - klawiatura miała być przeznaczona do obsługi YT przez starszą osobę. A jak ta osoba radzi sobie ze smartfonem (ew. tabletem)? Bo klipy można wyszukiwać w apce YT w telefonie, następnie "zdalnie" uruchamiać odtwarzanie w YT na telewizorze. Są także apki, np. Tubio, Web Video Caster, które pozwalają streamować z YT do urządzeń DLNA nawet nie posiadających wbudowanej aplikacji YT, (np. starszych telewizorów - ale podkreślam, sprzęt mieć funkcję DLNA - tzw. DLNA renderer).

• #74 10 Maj 2017 00:34
    claqueur
    Poziom 9  

Hej

trochę odkopę temat użycia klawiatury w Tv Samsunga jeśli chodzi o YouTube - mianowicie da się pisać przy jej użyciu pod warunkiem, że uruchomi się wersji web (używając po prostu przeglądarki i tam uruchamiając YT). Aplikacja YouTube w TV Samsunga przewiduje użycie tylko pilota - czyli cykania strzałkami :)

Zakupiłem niedawno klawiaturę Ak-66 i również na początku mnie zmartwił brak (o czym tu czytałem) możliwości użycia klawiatury w YT, ale na szczęście można - jak pisałem wyżej.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME