Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor ~48 calli do 3k, głównie pod internet i ps4

MisiekNiePlacz 04 Wrz 2014 19:29 1422 7
  • #1 04 Wrz 2014 19:29
    MisiekNiePlacz
    Poziom 7  

Hej wszystkim!

Poszukuję jakiegoś przyjemnego TV, najważniejszy jest dla mnie fakt że nie planuję dokupować żadnego pakietu 3034 kanałów! (wezmę co najwyżej te 21 darmowych) Moją główną preferencją jest internet i PS4. Chciałbym móc łatwo oglądać jakieś VOD, YT, Weeb.tv itd. Może to dość głupie "marzenie" jak na TV za 3k ale ostatnio po przeprowadzce zauważyłem że wstając jest bardzo cicho, chciałbym żeby np telewizor sam włączał się o 9 i grał mi jakieś internetowe radio, czy takie bajery są w ogóle możliwe? :) Przeglądałem trochę fora i natrafiłem na Panasonic 47AS650. Wygląda to całkiem spoko, jednakże nie znam konkurencji, gdzieś przeczytałem że jednak najwięcej aplikacji i różnego rodzajów bajerów ma jednak Samsung Smart TV. Czy to prawda? Jaki TV polecacie gdy najważniejszymi czynnikami są internet (70%) i konsola PS4 (30%)?

Dodatkowe odpowiedzi:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 3
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Bez szaleństw, raczej na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słabo, mam rolety
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Chciałbym dokupić tą bezpłatną antenę do naziemnej TV i to tyle, resztę przez internet.
    10.Jakie urządzenia ? Nie rozumiem pytania :D
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie preferuję nic
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy wszelakie
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Duże TAK.
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 40% dziennie, PS4
    16.Preferencje co do marki ? Nie
    17.Preferencje co do wielkości ? ~48
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie mam żadnego więc ciężko powiedzieć :P
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie, może w ogóle nie mieć, słyszałem że można na konsoli pograć w 3D jak TV ma opcję konwertowania w czasie rzeczywistym więc ewentualnie coś takiego mogłoby być fajne

Dzięki WIELKIE! :)

• #2 04 Wrz 2014 20:12
    Roman.Adamski
    Poziom 7  

W dzisiejszych czasach najlepiej będzie kupić najtańszy odbiornik czyli TCL U49S7606DS.Szkoda pieniędzy na drogi telewizor,jak się gwarancja skończy to koniec naprawa przeważnie nie opłacalna.Nawet najdroższe markowe modele są bardzo awaryjne.Robione specjalnie na krótki okres użytkowania.Chociażby na złość nie montują radiatorów na bardzo grzejących się układach scalonych.Podczas normalnej pracy osiągają powyżej 100 stopni na rdzeniu mierzone termoparą.Więc co tu mówić o jakiej kol-wiek trwałości.Po za tym ceny telewizorów o rozdzielczość 4k spadają z dnia na dzień.Najtańszy telewizor będzie tu dobrym wyborem.Za rok za tę cenę około 3 tysięcy złotych będzie można kupić większy telewizor ,z lepszymi parametrami i pewnie z "normalnym" system operacyjnym.

• #3 04 Wrz 2014 23:32
    MisiekNiePlacz
    Poziom 7  

Jakoś nie jestem specjalnie napalony na 4K teraz, ps4 i tak jej nie obsługuje, większość filmów z kompa pewnie też nie, ale dzięki za wyczerpujący post! :)

• #4 10 Wrz 2014 22:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wg mnie jest zupełnie inaczej. Kupując dobry telewizor kupujesz go na lata. Znam wiele osób którzy mówią mam super telewizor i chcę zmienić bo mi się znudził.
    Najtańszy telewizor to jak najtańszy Samochód.
    Można powiedzieć że jest ale radości to on nie niesie.
    Nie każdy jest gnuśny, a większość woli odpalić telewizor i zanurzyć się w super jakość programu czy filmu i zapomnieć choć na chwilę o świecie...
    Do Twoich potrzeb :
    - Philips 47PFS 7109 z ambilightem
    - Toshiba 47L7453 z tylnym podświetleniem strefowym ( najmniejszy input lag do ggrania w gry)
    - Panasonic 47AS650 z nowym interfejsem
    ale za dopłatą masz
    - Sony 50w829

• #5 12 Wrz 2014 18:16
    Roman.Adamski
    Poziom 7  

MisiekNiePlacz napisał:
    Jakoś nie jestem specjalnie napalony na 4K teraz, ps4 i tak jej nie obsługuje, większość filmów z kompa pewnie też nie, ale dzięki za wyczerpujący post! :)

Taki sam dylemat jak czy lepiej kupić telewizor w rozdzielczości hd ready czy full hd.
    Jeśli ktoś ma sentyment do starej technologi full hd i chce oglądać "pikselozę "na dużym ekranie to tylko jego osobisty wybór.Swoją drogą znam dziadków co używają do tej pory tradycyjny kineskopowy odbiornik i sobie chwalą.Tak czy siak telewizory w rozdzielczości 1920x1800 to przeżytek. Przy wielkości 50 cali naprawdę straszy pikselami.Widać ewidentnie że wyświetlany obraz jest złożony z pojedynczych pikseli.Wady tej nie posiadają telewizory o rozdzielczości 3840 x 2160.Jak by nie było
    jest 4 razy pikseli i co za tym są 4 razy mniejsze i 4 razy bardziej zagęszczone.
    Ale to tylko moje osobiste spostrzeżenia.Sklepy na wystawach mają tylko stare odbiorniki w rozdzielczości full hd ,w końcu muszą się pozbyć staroci bo jak by wystawili do porównania tv w rozdzielczości 4k to pewnie większość osób "otworzyła by oczy"na różnice.

• #6 12 Wrz 2014 18:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zapomniałeś o skalowaniu.
    Klient właśnie wymienił sobie bardzo dobry telewizo Full Hd na model tej samej firmy ale 4K,
    I co ?
    I prosi o zamianę - bo skalowanie przysłabym strumieniu sygnału otworzyło mu oczy.
    A piksel hd z jakiej odległości widzisz?

• #7 15 Wrz 2014 11:42
    pawszyti
    Poziom 9  

Samsung UE48F6400 super jakość obrazu i bardzo dobre odświeżanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME