Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-32W706B czy Panasonic TX-32AS600E

KabatZ 07 Wrz 2014 13:27 2172 1
  • #1 07 Wrz 2014 13:27
    KabatZ
    Poziom 1  

Witam wszystkich forumowiczów!

Od ponad roku zabieram się za zakup telewizora... I jakoś do dnia dzisiejszego zakupić się nie udało, głównie dlatego że czekałem na jakieś dni bez VATu w znanych elektromarketach, których się nie doczekałem :) Wcześniej chciałem kupić Panasonica TX-L32E6E, potem Sony KDL-32W656B, obecnie stoję dziś przed wyborem dwóch TV, gdyż po przeczytaniu recenzji, opinii oraz po jakimś tam kontaktem z osobami siedzącymi w temacie te dwa wydają mi się za godne uwagi i zastanowienia - Sony KDL-32W706B i Panasonic TX-32AS600E :) Oczywiście jeżeli jestem w jakimś błędzie to proszę od razu mnie naprostować.

Poniżej odpowiedziałem na pytania, jednakże chciałbym jeszcze raz krótko scharakteryzować produkt, jaki chcę mięć u siebie w pokoju. Telewizor będzie wykorzystywany przede wszystkim jako klasyczny TV - będzie służył do wyświetlania treści z "satelity". Często zapewne będzie włączany Youtube, od czasu do czasu podłączany laptop i wyświetlanie z niego filmów/seriali. W przyszłości półrocznej planowany zakup konsoli. Generalnie zależy mi na tym, żeby uzyskać możliwie najlepszą jakość obrazu w przedziale cenowym do 1800zł, zgodnie z moim "profilem" oglądacza. Sony w ojro kosztuje 1799zł i wydaje mi się ze ta cena nieznacznie spadła od momentu premiery, Panasonic w tym samym sklepie obecnie 1649zł. W internetowych sklepach Sony po 1699zł można nabyć, Panasonic zdarza się już od 1449zł. Przyszedł w końcu moment na zakup, więc zwracam się z prośbą o doradztwo - co mam kupić? Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Mały pokój, 6m2, 1,8mx3,2m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Przeważnie tylko jedna
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przeważnie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor wiszący
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od strony południa więc w trakcie dnia jest dość jasno, w oknach rolety, słońce nie świeci na matrycę
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Korzystam od kilku lat z laptopa 16 cali, w pokoju brak, jeżeli będzie to pomocne to rodzice posiadają Panasonica TX-L42E6E
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Koniecznie Smart z WiFi - już sam yt na telewizorze to spory bajer, bynajmniej dla mnie ;) A tak poza tym to pewnie nie będę oryginalny - interesuje mnie jak najwyższa jakość obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na chwilę obecną w domu mam tylko telewizję naziemną, ale zakup TV jest równoważny z zamówieniem nc+
    10. Jakie urządzenia? Od czasu do czasu laptop jako źródło obrazu, w przyszłości planowany zakup konsoli. Do TV zakup jakiś małych głośników, mam audiofila w domu więc tą kwestią się on zajmie
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu roboczym ok. 3h, weekend ok. 6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia, mogę napisać jedynie że słońce nie będzie świecić na matrycę
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Kinomaniak HD przede wszystkim, myślę że po dokupieniu nc+ będzie to mniej więcej wyglądało: 60% seriale i filmy(HD), 30% programy w stylu Discovery i National Geographic(HD), 10% sport(HD)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Bardzo rzadko, laptop będzie podstawowym urządzenie do tego celu
    15. Czy zamierzasz grać w gry? W dalekich planach mam zakup konsoli typu PS4, jednak jest to kwestia co najmniej sześciomiesięczna
    16. Preferencje co do marki? Jak w tytule
    17. Preferencje co do wielkości? 32 to chyba jedyny dobry wybór
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W korzystaniu z Panasa rodziców wkurza mnie czasami 'zamulanie' yt, występujące przy szybkim przewijaniu wyszukiwanych filmów, poza tym za rzadko używam TV żebym mógł coś mówić o denerwowaniu. Aha, zapomniałbym o jednym - strasznie wkurza mnie brak obniżek cen TV Sony :)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Mniej więcej 30% w dzień, 70% wieczorem/nocą
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?1700-1800zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D nie jestem zainteresowany

• #2 10 Wrz 2014 17:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme