Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory studyjne - kilka pytań

exec15 15 Wrz 2014 20:00 843 4
  • #1 15 Wrz 2014 20:00
    exec15
    Poziom 7  

Witam, mam zamiar kupić sobie " monitory studyjne " M-Audio Studiophile BX5 D2., wiem nie są one z górnej półki ale czytałem o nich dobre opinie, a pozatym mam ograniczony budżet.. I moje pytanie to jakim sposobem mam je podłączyć ( jestem zielony w tych sprawach ). Czy mam kupić nową karte dzwiękową ? ( mam zintegrowaną z płytą głowną ) czy kupić i karte dzw i interface np. taki M-Audio M-Track 2, nie wiem jakim sposobem je podłączyć i jakimi kablami, dlatego proszę o pomoc . Pozdrawiam :)

• #2 16 Wrz 2014 22:46
    exec15
    Poziom 7  

pomoże ktoś ?

• #3 18 Wrz 2014 08:04
    Szewc Amarantowy
    Poziom 15  

Jeśli kolumienki mają tylko stać i ładnie wyglądać, nie musisz kupować. Zrobisz przejściówkę i tyle.
    Jeśli mają na siebie zarabiać (tzn. chcesz na nich pracować z dźwiękiem) to tak, wymagana będzie karta dźwiękowa z prawdziwego zdarzenia.

• #4 06 Paź 2014 01:11
    dominator8
    Poziom 20  

Witam. Sprawa jest prosta.

1) Nie musisz zmieniać karty muzycznej.
    2) Idziesz do sklepu muzycznego, kupujesz przewód dwużyłowy z ekranem, wtyk XLR 3-pin oraz mały jack stereofoniczny.
    3) Jeśli chodzi o sposób montażu przewodu to myślę, że informacja zawarta w lewym górnym rogu na wzmacniaczu wyczerpuje temat. W razie gdybyś miał jednak wątpliwości to daj znać.

Monitory studyjne - kilka pytań

• #5 07 Paź 2014 21:37
    Szewc Amarantowy
    Poziom 15  

To nie zadziała tak, jak powinno. Karta zintegrowana ma wyjście stereo, monitory mają wejścia mono symetryczne. To nie to samo. Możesz ew. spróbować podłączyć jeden kanał do 2 bolca a 1 i 3 razem zlutować do masy i to samo zrobić z kanałem drugim.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme