Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuning kolum Maestro II 180 (nowa wersja)

stantry 16 Wrz 2014 22:34 1122 6
  • #1 16 Wrz 2014 22:34
    stantry
    Poziom 8  

Witam,
    Odświeżę temat
    Czy ktoś może próbował zrobić coś z wysokimi tonami w tych kolumnach. Może wymiana głośników wysokotonowych lub coś ze zwrotnicą. Słucham zestawu od kilku lat, nie znaczy że grają źle (szczególnie dół mi się podoba) ale jednak brakuje mi góry. Próba wyregulowania korektorem powoduje piasek, wolałbym na direct uzyskać efekt. Zestaw jest napędzany przez Denon DRA700AE.
    Tym bardziej, że odkopałem stare DIY kolumny zrobione przeze mnie za dawnych czasów na głośnikach Tonsila z naprawdę prostacką zwrotnicą i to całkiem nieźle zagrało muszę przyznać.

• #2 20 Wrz 2014 09:40
    wkj
    Poziom 34  

Jeżeli mają to nadal być tonsile (choć uważam że nie są najlepsze jeżeli chodzi o wysokie pasmo) to może warto uderzyć w przetworniki z membrana tytanową.
    GDWK 10/80T
    GDWK 11/130

Zawsze myślałem że tonsile grają ok. póki nie usłyszałem visatonów tytanowych, "ciągną" strasznie wysoko a przy tym są tak wyraziste i bez przebarwień, nie sypią piachem.

Problem w tym że po zmianie głośnika wysokotonowego będziesz musiał zmienić zwrotnice w w/w torze. Jak masz trochę środków, czas i chęci to możesz się pobawić. Najpierw teoretycznie w jakimś programie (jest ich trochę) później w realu.

• #3 23 Wrz 2014 10:30
    stantry
    Poziom 8  

Mam do wyboru, albo sprzedać, ale nie wiem czy znajdę chętnego za rozsądną cenę, albo się faktycznie pobawić - tutaj z czasem jest kiepsko. Fajny bas mają.

Czy ma ktoś aktualne schematy zwrotnic MAESTRO II 180?

• #4 23 Wrz 2014 11:04
    wkj
    Poziom 34  

Jak cena rozsądna dla obu stron to sprzedasz.
    Napisz o schemat do obecnego tonsila, to młode kolumny powinni coś mieć, ja z perspektywy tego co mam i miałem uważam je za klasę średnio -słabą.

• #5 24 Wrz 2014 17:00
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprzedałabym i dołożył pieniążki na głośniki wysoko tonowe oraz modyfikację. Powiedz jeszcze jak duże pomieszczenie do nagłośnienia?

• #6 25 Wrz 2014 08:49
    stantry
    Poziom 8  

Pomieszczenie około 17 m2.
    Co do sprzedaży, nie wiem czy wezmę za nie 1000zł, wątpię, pytanie ile trzeba do nich dołożyć i jaki będzie efekt.
    Z drugiej strony np. Klipsh RF-52 używki można mieć za 1500, i teraz dylemat co zagra lepiej?

• #7 01 Paź 2014 22:05
    stantry
    Poziom 8  

A mam pytanie jeszcze, czy miał ktoś kiedyś okazję posłuchać tych głośników na przemian z innymi w tych samych warunkach np. Klipsch i jak to wypadło?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme