Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam, wie ktoś może jak naprawić zamek w klapie tył mondeo mk2

bombel90 19 Wrz 2014 19:57 1170 12
  • #1 19 Wrz 2014 19:57
    bombel90
    Poziom 4  

Tak jak w temacie, wiecie może jak naprawić zamek w klapie tylnej w Mondeo mk2 Kombi. Nie działa Mi otwieranie za pomocą kluczyka i teraz tak słyszałem że można to zrobić tzn. przerobić na linkę tak aby było to jak w mk1 czy wiecie może gdzie kupić nowy zamek, ale chyba raczej tego się nie da więc chyba muszę zregenerować obecny.

• #2 19 Wrz 2014 20:13
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Ale po co przerabiać. Przycisk tez nie działa??

• #3 19 Wrz 2014 20:30
    bombel90
    Poziom 4  

ale jaki przycisk ???

• #4 19 Wrz 2014 22:20
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Normalny, w klapie bagażnika. Najpewniej wystarczy rozebrać i wyczyścić. A później cieszyć się otwieraniem bagażnika za pomocą dotknięcia. Poszukaj na necie, jak nie znajdziesz to powiem co i jak.

• #5 20 Wrz 2014 14:32
    bombel90
    Poziom 4  

witam ponownie więc rozebrałem na smarowałem ale mam wrażenie że to wkładka zamka dała ciała ponieważ jak wkładam kluczyk i przekręcam kluczyk to to co powinno podnieść to ciągadełko które zwalnia zamek nie rusza się po mimo przekręcania kluczyka ten czop (powiem na to czop gdyż nie wiem jak to nazwać ) nie rusza się . . .

• #7 20 Wrz 2014 15:04
    bombel90
    Poziom 4  

tzn wiesz co widać ewidentnie że była naprawiana ale czy wymieniana to nie mam zielonego pojęcia natomiast gość od którego kupiłem to auto twierdził że klapa działała i że dosłownie parę dni temu (przed sprzedażą) zepsuło się to otwieranie

• #8 20 Wrz 2014 15:07
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Wiesz, u mnie w Punto, tez podejrzewam, że klapa była po prostu wymieniona, bo zamek nie działał od samego początku. Warto to wziąć pod uwagę, bo może szkoda Twojej pracy na jego "uruchomienie".;)

Sporo nerwów i środków użyłem, by zamek doprowadzić do stanu działania, bez skutku.

Stąd taka moja sugestia.;)
    Mnie to nie przeszkadzało i uprzedziłem o tym fakcie przy sprzedaży bo i tak 100% czasu otwierałem bagażnik z wnętrza, ale chciałem to zrobić i odpuściłem.:)

• #9 20 Wrz 2014 15:21
    bombel90
    Poziom 4  

no tak tylko że wiesz mam dwójkę dzieci zawsze z tyłu foteliki i roletę w bagażniku więc aby otworzyć bagażnik z wewnątrz muszę

- wysadzić jednego z synów
    - wyjąć fotelik
    - złożyć siedzenie
    - jeśli są już jakieś rzeczy (np. zakupy) przesunąć je by dostać się do zamka
    - wejść pod roletą i dopiero otworzyć zamek (paluchem)
    poza tym muszę mieć zawsze jeździć z zdjętą tą plastikową obudową (maskownicą) i jeździć z zwiniętą roletą co po pierwsze nie wygląda ładnie i jest nie praktyczne i nie wygodne dlatego nie chcę a muszę to zrobić ;-) i myślałem by zrobić to np. tak jak miały mk1 tu gdzie to ciągadełko od otwierania klapki wlewu paliwa w górę naciskając ją w dół otwierało się bagażnik może coś w tę stronę nie wiem doradźcie coś

• #10 20 Wrz 2014 15:24
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Jeśli nie uda CI się naprawić tej wkładki, o ile to możliwe, to kup wkładkę z kluczykiem i sprawa załatwiona. Wiem, że to rozwiązanie nie jest wygodne, bo masz 2 kluczyki w zestawie, ale chyba lepsze, niż takie, jak stosujesz...

• #11 20 Wrz 2014 16:49
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Wiesz, ze powinienes miec elektryczne otwieranie bagaznika. Przepraszam za brak znakow, pisze z telefonu.

• #12 20 Wrz 2014 16:51
    bombel90
    Poziom 4  

jak to nie rozumiem w jaki sposób ???

• #13 21 Wrz 2014 11:11
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Jak dobierales sie do zamka to najpewniej widziales silniczek. Wkladka jest jednoczesnie przyciskiem.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme