Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawe kanały w komputerze przerywają.

Mic.kru 20 Wrz 2014 22:53 408 3
  • #1 20 Wrz 2014 22:53
    Mic.kru
    Poziom 9  

Podłączyłem dziś zestaw Creative Inspire P580 5.1 do starego PC'ta na którym zainstalowany jest Ubuntu. Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek ALC650F. Uruchomiłem go postępując zgodnie z instrukcją: http://help.ubuntu.com/community/SurroundSound . Sprawdzając głośniki za pomocą wiersza poleceń, komendą: speaker-test -Dplug:surround51 -c6 -l1 -twav, wszystko jest w porządku. Podczas puszczania muzyki prawe kanały jak gdyby "zawieszają się co około pół sekundy. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna takiego zachowania tym bardziej, że w trybie Analog Stereo prawy kanał pracuje bez zarzutów. Pozamieniałem złącza Front, Rear i Central Subwoofer i dla każdej kombinacji problem jest z prawymi kanałami więc wnioskuję, że problem leży po stronie hardware'u.

• #2 21 Wrz 2014 10:34
    kokapetyl
    Poziom 42  

Witam
    Jakie jest źródło sygnału, może tu warto poszukać.
    Na początek zamień kanały wejścia sygnału, o ile jest to wykonalne.

• #3 21 Wrz 2014 11:08
    Mic.kru
    Poziom 9  

Przepraszam, że dopytuję ale jestem laikiem jeżeli chodzi o te sprawy.

Cytat:
    Jakie jest źródło sygnału, może tu warto poszukać.

Sygnał jest analogowy ze zintegrowanej z płytką główną karty dźwiękowej. Czy o to chodziło w pytaniu ?

Cytat:
    Na początek zamień kanały wejścia sygnału, o ile jest to wykonalne.

Czy chodzi o to, żeby do subwoofer'a powpinać wtyki Front, Rear, Central Subwoofer w różnych kombinacjach ? Jeżeli tak to próbowałem tego i zawsze jest ten sam problem na prawych kanałach.

• #4 21 Wrz 2014 11:13
    kokapetyl
    Poziom 42  

Mic.kru napisał:
    Sygnał jest analogowy ze zintegrowanej z płytką główną karty dźwiękowej. Czy o to chodziło w pytaniu ?

Nie o to chodziło.
    Sama karta dźwiękowa nie zagra, potrzebne jest jakieś źródło sygnału (magnetofon, CD itp.) i z tego urządzenia wychodzą dwa sygnały (kanał lewy i prawy) i o tą zmianę mi chodziło.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme