Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój subwoofer na LW 1200

pacco6 29 Kwi 2005 22:13 11881 23
  • Oto moja konstrukcja subwoofer’a. Głośnik Alphard’a LW 1200 (wersja 8 ohm), wzmacniacz na dwóch zmostkowanych układach TDA 2030A, filtr dolnoprzepustowy z regulacją zakresu od 20 – 100 Hz.
    Parametry głośnika:
    fs: 38 Hz
    Qts: 0,37
    Qms: 1,98
    Qes: 0,52
    Vas: 48,84 l
    Skuteczność: 90 dB
    Moc max.: ok 240 W
    Głośnik
    Membrana głośnika wykonana jest z poliwęnglanu. Zawieszenie górne membrany wykonane jest z gumy, konstrukcja kosza stalowa, konstrukcja cewki aluminiowa. Subwoofer posiada zmianę fazy o 180 stopni.
    Wzmacniacz
    Wzmacniacz stanowi kit firmy Nord Elektronik (NE078). Posiada on moc ciągłą 100W a moc sin ok. 60W. Wzmacniacz zasilany jest zasilaczem symetrycznym z kitu NE 069.
    Filtr
    Filtr jak już wspomniałem wcześniej to filtr dolnoprzepustowy z regulacją częstotliwości. Jest on ze strony Igod’a. Wydaje mi się, że jest bardzo dobry i prosty w montażu. Całość jast zamocowana na płytce aluminiowej o wymiarach 130 mm x 200 mm i grubości 3 mm.
    Obudowa Bass – Reflex
    Obudowa wykonana z płyty MDF grubości 19 mm. Wszystko sklejone oczywiście wikolem i skręcone 48 śrubami :-) . Pojemność wewnątrz obudowy wynosi 36 l. Rurka Bass – Reflex ma 70 mm średnicy i 150 mm długości. Pudło jest oklejone czarną okleiną. Jak widać na zdjęciu na dolną ściankę nie starczyło okleiny :-). Wkrótce pomaluje ją na czarno bo szkoda mi kasy na okleinę a czarną farbę mam. Subwoofer postawiony jest na 450 mm nóżkach. Wewnątrz jest on wygłuszony 30 mm gąbką.
    Podsumowanie
    Kiedy głośnik basowy był już skończony podłączyłem go do wzmacniacza, puściłem muzę i... szczerze mówiąc trochę się rozczarowałem. Głośnik charczy jeżeli zrobię głośniej. :-( Wydaje mi się, że jest to wina głośnika. Chyba jest to jakiś błąd fabryczny bo nie wydaje mi się, że te głośniki tak grają. Niewielkie wychylenie membrany powoduje, że głośnik bardzo brzydko się zachowuje. (nie polecam nikomu tego typu głośnika) W gruncie rzeczy jestem zadowolony co stworzyłem. Wszystkie osoby zainteresowane moją nową konstrukcją zapraszam do konsultacji. Na pewno udzielę pomocy jak tylko zdołam. W załącznikach znajduje się cały opis filtra i wzmacniacza. Mój adres to pacco6(malpa)wp.pl i gg: 4006554[/img]

_____
    Przenioslem z AKUSTYKI. Prosze zalaczyc jeszcze zdjecia gotowej konstrukcji - subwoofera.
    tom

Fajne!
  • #2 29 Kwi 2005 22:51
    tomasy
    Poziom 14  

Witam
    Mam pytanie. Czy rzeczywiście membrana w tym głośniku (LW1200) jest wykonana z poliwęglanu?. Pytam bo mam 2 sztuki LW800 które niby miały mieć membranę z poliwegl. a mi wydaje się lub raczej jest pewne że membramy tych moich LW800 są z papieru.
    Pozdr.

• #3 01 Maj 2005 12:25
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przykro mi, ale podane parametry TS nie tycza sie zadnego glosnika Alpharda, napewno nie LW1200...

• #4 01 Maj 2005 13:08
    pacco6
    Poziom 9  

NIe mam labolatorium w chacie więc nie moge stwierdzić czy to poliwenglan. No oko widać czarną mębranę z jakimiś fafołami ;)

• #5 01 Maj 2005 13:20
    Popak
    Moderator DIY

Oj pacco6 Nie ładnie!!! Fotek nie ma a za jakis schemat filtru sciagasz punkciory!! :?

Pozdrawiam

• #6 01 Maj 2005 22:46
    pacco6
    Poziom 9  

Dobra powiem szczerze: jestem tu nowy na elektrodzie i nie mam pojęcia jak tu załączyć te zdjęcia a chciałem bo mam. Aha jeżeli chodzi o jakieś punkty to nie miejcie do mnie pretensje bo też nie jestem zorientowany do końca o co tu chodzi. Sory za kłopoty

• #7 01 Maj 2005 23:59
    Tremolo
    Poziom 43  

Pacco 6 ten wzmacniacz jest juz chyba opisany w ramach działu audio - www.elektroda.net/audio - pewnie stamtąd go przywlokłeś.

Co do LW800 czy 1000 i innych ALPHARDÓW parametry sa na tyle nakłamane aby:
    A) po wpisaniu w program nie było errorów
    B) po zrobieniu obudowy na wymyślonych parametrach ALPHARDA, prawdziwe parametry dały jakieś wrazenie z pewnymi odstepstwami SPL byłoby zaniżone, fs byłoby wyzsze od namalowanego w katalogu, no i przenoszenie odpowiednio wyżej niż w realiach, moc dwa razy mniejsza od założonej

• #8 02 Maj 2005 14:09
    zajaranyy
    Poziom 11  

membrana jest na pewno papierowa tzw wolnosłuszona:) czekam na jakieś zdjęcia

• #9 02 Maj 2005 15:44
    Popak
    Moderator DIY

pacco6 napisał:
    Dobra powiem szczerze: jestem tu nowy na elektrodzie i nie mam pojęcia jak tu załączyć te zdjęcia a chciałem bo mam. Aha jeżeli chodzi o jakieś punkty to nie miejcie do mnie pretensje bo też nie jestem zorientowany do końca o co tu chodzi. Sory za kłopoty

Prześli mi zdięcia na meila slawekm8(malpa)o2.pl a ja je zamieszcze ok?

Pozdrawiam

• #10 24 Mar 2006 20:50
    Schabu
    Poziom 10  

Witam. To że głośnik pierdzi, trzeszczy to sprawa wzmacniacza ponieważ jest za słaby i niodpowiedzio kontroluje głośnik, tu przydał by się co najmniej tda7294 na 100% grało by to lepiej. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeszcze jedno ponieważ twój wzmacniacz to 60W, miałem z nim to czynienia bardzo słaby jest jak na 60w.

• #11 24 Mar 2006 22:10
    SaYruS1
    Poziom 23  

Ja też mam 2 takie głośniki alpharda. Oba przy przekroczeniu mocy ok 100w nie mogą więcej z siebie wyciągnąć. Jeden przy tej mocy i muzyce techno zaczyna ocierać cewką o nabiegunnik, drugi po przekroczeniu tej mocy zaczyna... nic nie zaczyna głośniej nie jest a w dzwięku słychać furkotanie membrany. Wzmacniacz ma oczywiście większą moc 2x200w

• #12 25 Mar 2006 00:02
    50146
    Usunięty  
  • #13 25 Mar 2006 10:06
    Marcin_126
    Poziom 16  

Zgadzam się z Schabu ta końcówka jest bardzo słaba (a już i tak dałem w mojej TDA2040 i wyższe napięcie zasilania).
    Jedyne plusy to że jest prosta, ma niewielkie wymiary i jest nie do zniszczenia.

• #14 25 Mar 2006 15:48
    Eliminator
    Poziom 24  

Ile zapłaciłes za głosnik jesli moge wiedizec ?

• #15 26 Mar 2006 12:00
    SaYruS1
    Poziom 23  

Ja zapłaciłem 75zł + przesyłka

• #16 26 Mar 2006 12:12
    Eliminator
    Poziom 24  

Mi sie wydaje ze o wiele lepszy byłby chyba jakis STX bo alpierdy mają wyrobioną tutaj opinie. I własnie interesuje mnie skąd miałes parametry do głosnika ?

• #18 17 Paź 2006 18:54
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

ALPHARD napisał:
    12" Woofer z membraną wolno-suszoną, poliweglanową na miekkim zawieszeniu. Magnes wentylowany. Kosz aluminiowy z podkładka piankową z przodu, czarny.

Albo jestem ślepy albo ten kosz jest tłoczony z blachy stalowej, a aluminium jest zazwyczaj odlewane.
    He, he, i jak tu wieżyć w ich parametry.
    Za bardzo nie ma co oceniać, po za zastosowaniem przetwornika, którego nie chciał bym aplikować w moich konstrukcjach.
    :D
    pacco6 napisał:
    Subwoofer postawiony jest na 450 mm nóżkach

Chyba standach :D ale subwoofer na standach?
    Wielki szacunek dla Ciebie, mimo że sam piszesz, że głośnik pierdzi i w gruncie żeczy jest badziewny, to jesteś zadowolony z konstrukcji, którą popełniłeś.
    szacunek i respekt
    Nasi politycy, chyba też mają nadzieję na taką postawę obywatelską.

• #19 27 Lis 2006 02:01
    TYMON-tychy
    Poziom 11  

ja powiem konstrukcja udan ja mam 2 kolumny stojacce z głosnikem basowym lw 1200 po boku i pojemnosci 35 litrów graja ok ipuls bardo dobry odczuwalny nan klatce piersiowej napedzane ws 502 a nieras grały po pare ładnych godzin na imprezach podłoczone do ws 504b i nic wnich nie stukało ani nie trzeszczało i so jak wy to mówicie dostrojone według zakłamanych parametruw na 35 hz ja tam niewiem co tak nazekacie wiem ze to niejest rewelacja ale wzgledem ceny to ok pozdrawiam no i hyba masz felerny głosnik

• #20 27 Lis 2006 19:05
    Stanley121
    Poziom 16  

Kolego... nie sztuka poprosić kogoś, wysłać mu zdjęcia na maila a on je w Twoim imieniu zamieści... a poza tym jest regulamin, faq- tam jest wzystko wyjaśnione odnośnie punktów i zamieszczania zdjęć,

• #21 06 Sty 2007 11:54
    hardboy1
    Poziom 18  

A macie może pomysł jak zrobić ,,własny'' filtr bo wiadomo to kosztuje ok 40-50 zł kupując elementy wychodzi o 50% taniej :P (jestem oszczędny:D) jak ktoś jakiś pomysł ma to bardzo bym prosił .
    A ha jeszcze zeby było wiadomo to to nie musi być jakiś mocny filtr i dokładny to ma isc na wzmakol TDA 2052 który sobie wczoraj zrobiłem i tak sobie lezy i pomyślałem ze zrobie na nim ,,mini sub'' na głośniku o srednicy 20cm Pozdrawiam

• #22 06 Sty 2007 12:46
    matel001
    Poziom 20  

Mi się ta konstrukcja niezbyt podoba

1) Głośniki alpierda do niczeo się nie nadają co na Elektrodzie było poruszane z 1000 razy.

2) Końcówka mocy do tego suba też się za bardzo nie nadaje. Nie kryjmy się TDA ładnie nie zagra.

Niektórzy ludzie twierdzą że ich paczki na alphardach są dobre bo ich używają ich na powierzchni ok 25m2, a wiadomo że nie ustawią ich na więcej niż ok50% mocy a przy takim poziomie sygnału to jego beznadzieja nie wychodzi jeszcze na wierzch.

tomasy napisał:

Czy rzeczywiście membrana w tym głośniku (LW1200) jest wykonana z poliwęglanu?

I to jest właśnie numer Alpharda na zwabienie klientów. Wrzucają membranę rodem z profesjonalnego Car-Audio a cewka to śmieć, no ale zkąd niedoświadczony w tych sprawach człowiek ma to wiedzięć, a jeszcze ta niska cena.

• #23 06 Sty 2007 17:08
    oczko85
    Poziom 12  

Witam wszystkich!!

Rowniez jestem posiadaczem Lw 1200 8om qts 0,58 Fs 22Hz Vas 200 juz chyba wiecej nie trzeba pisac:)Parametry alpharda sa nieprawdziwe:) Do tego glosniczka polecam obudowe zamknieta o pojemnosci 60 litrow. 35 to stanowczo za malo. Mozna zaryzykowac z rurka bas reflex ale bedzie spore podbicie w okolicach 60-80 Hz. Zeby glosnik troche rozpedzic trzeba wzmacniacza ok 100W. W zamknietej gra dosc miekko ale cicho w bas reflexie spl duzo wiekszy mocne uderzenia ale buczy okropnie. Ogolnie tylko na imprezy:)

• #24 07 Sty 2007 08:25
    hardboy1
    Poziom 18  

hmm osobiscie Alpharda LW 1200 nie miałem ale miał kumpel a nawet 2 to nawet czaskają :D tylko ktoś zobaczy napis Alphard to sie bedzie smiał a powiem wam ze alphard sie staje bardzo dobrą tanią i wydajną firmą :) sam,mam Alphardy CW i jestem z nich zadowolony :) Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME