Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o Samsung UE32H6400

SebastianCh 26 Wrz 2014 23:57 3876 13
  • #1 26 Wrz 2014 23:57
    SebastianCh
    Poziom 8  

Witam,
    stoję przed zakupem tego TV, ale od dłuższego czasu borykam się z rozwikłaniem zagadki, czy Samsung UE32H6400 faktycznie posiada natywne odświeżanie 100Hz i jaki ma rodzaj matrycy. Przeszukałem wszystkie tematy, fora i opinie są różne. Napisałem maila do Samsunga z zapytaniem o natywną częstotliwość (50/100Hz), rodzaj matrycy (TN/VA/PVA/IPS itd.), czas reakcji (w ms) i otrzymałem odpowiedź:

Producent nie podaje informacji dotyczących tak szczegółowych parametrów o które Pan pyta. Firma Samsung operuje pojęciem CMR, które oznacza współczynnik płynności obrazu. Im wyższy CMR tym teoretycznie bardziej płynny obraz co bezpośrednio przekłada się na jakość oglądanych treści. CMR w przypadku modelu UE32H6400 wynosi 400Hz.

Uważam, że brak odpowiedzi na takie kluczowe pytanie, daję producentowi możliwość upychania w telewizor co ma pod ręką. Stąd moje pytanie do forumowiczów. Czy ktoś może pomóc i posiada wiarygodny dowód np. w postaci kodu z naklejki z matrycy, kodu ze Service Menu, że UE32H6400 ma natywne 100Hz i matryce VA albo PVA?

Dzięki za pomoc.

• #2 27 Wrz 2014 10:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

O to właśnie chodzi żeby namieszać użytkownikom 400Hz CMR juz nie gwarantuję ( jak kiedyś) matrycy 100 Hz.
    Podaj proszę jakie masz warunki będzie wiadomo co bardziej Ci powinno odpowiadać .

• #3 27 Wrz 2014 15:02
    SebastianCh
    Poziom 8  

Zgodnie z zasadami forum, podałem w innym temacie warunki TV, ale obeszło się bez większego zainteresowania i odpowiedzi. Rodzina powierzyła mi zakup 32" TV. Podzielę się swoimi zwrotami towarów, aby nie poszły na marne. Kupiłem najpierw Funai 32FL552/10, skuszony 5 letnią gwarancją od producenta. Nieświadomy zakupu, po podłączeniu do prądu, zesztywniałem, jak zobaczyłem tą jakość obrazu. To tak, jakby wady wszystkich telewizorów wrzucić do Funaia, a gratisowe 5 lat to za karę. Natychmiastowy zwrot, obraz tak szczypał w oczy. Podwyższyłem poprzeczkę, zakup Philips 32PFK6509/12. Tutaj pozytywne zaskoczenie po poprzednim horrorze. Obraz wyrazisty, kontrast wystarczający, wyjątkowo równomierne podświetlenie ekranu, żadnego cloudingu, czy efektu brudnego ekranu. Niestety, natywne odświeżanie w Philipsie to tylko 50Hz. Przy sygnale SD jeszcze do zniesienia, ale na kanałach FullHD taka klatkoza, jak w pierwszym ruchomym obrazie T. Edisona. Oprócz tego cały obraz drgał, co mogło świadczyć o montażu najtańszych diod podświetlających albo układu prostowniczego. Po zwrocie Philipsa zakupiłem LG 32LB650V. Telewizorek ma natywne 100Hz, panel IPS, z tym, że fatalne podświetlenie i bardzo widoczne artefakty przy wysokim De-Judderze. Clouding lekko zauważalny, ale DSE, efekt brudnego ekranu uprzykrza oglądanie. Na białym tle, im bliżej boków ekranu, tym kolor podchodzi pod róż, jak w starych wypalonych TV kineskopowych. Widać także sześć okrągłych, ciemniejszych punktów na ekranie, a wokoło matrycy jest ciemniejszy centymetrowy pasek, taka druga ramka. Co ciekawe, na YouTube ludzie pokazujący możliwości swojego nowego LG, mają te same wady. Pozostał 100Hz Samsung UE32H6400, więcej pomysłów nie mam, bo 50Hz na pewno odpadają. Polecam ciekawą stronę, czytelnie opisującą wszystkie CMR, TruMotion, MCI, oraz chwyty marketingowe producentów, może komuś się przyda:

http://www.rtings.com/info/fake-refresh-rates...otion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

• #5 28 Wrz 2014 19:39
    Tommaso
    Poziom 9  

Wymagający użytkownik się trafił, ja również na etapie wyboru TV (mam nadzieję na lata) i głównie SD.
    Tak dopytam, Panas 32AS600E ma 50Hz? Wydaje mi się, że tak, wpisywałem w szukajkę model+"native".

Jeszcze na innym forum taki model KDL-32W705 Sony jest chwalony, najwyżej oddasz 4 tv :P

@LOCOLOCO: masz rację z tym, że ten ostatni LG który wziął zaczyna się od 1500PLN i za tą cenę już by wypadało, żeby to nie było takie dziadostwo jak opisał. U mnie przez ostatnie parę lat marka LG tak upadła w oczach, że z miejsca mi się źle kojarzy.

• #6 28 Wrz 2014 22:58
    SebastianCh
    Poziom 8  

Wiesz, nie byłoby tematu, gdybym mógł kupić większy, przynajmniej 40" telewizor, wtedy wybór na rynku jest o wiele większy TV z 100Hz, Micro Dimming itd., ale nie mogę. Uważam, że jak płacę swoje ciężko zarobione pieniądze, to oczekuję minimum solidności. Nie uważam siebie za bardzo wymagającego, bo posiadam od czterech lat Samsunga UE46C6500, zdążyłem poznać wszystkie cechy, wady i zalety telewizorów Led. Dodam, że w przypadku UE46C6500 pół roku kosztowała mnie wojna z serwisem i dopiero po wielu pismach od prawnika, wymusiłem wymianę matrycy na nową ze względu na wyjątkowy clouding. Od tej pory nie mam żadnych problemów ze swoim starszym telewizorem. Za to niedopuszczalne dla mnie jest, żeby telewizor 46" sprzed 4 lat, miał wyższej jakości wyświetlany obraz, ruchomy i statyczny od TV 32" z nowej linii 2014. Jeżeli w wyświetlanym materiale jest białe tło, to ma być białe na całej matrycy, a nie jak w przypadku LG 32LB650V, po środku mega efekt brudnego ekranu, a po bokach 3 centymetrowy pasek różu. To skandal, że taki sprzęt przeszedł kontrolę jakości. Trzeba pisać na forach jak producenci walą w ch.... i przestrzec przyszłych konsumentów. Ciekawe czy takiej jakości sprzęt trafia na rynek krajów Beneluxu. Natomiast jeżeli chodzi o Philips 32PFK6509/12, polecam ten telewizor wszystkim osobom, które nie zwracają uwagi na judder i nie lubią tzw.efektu teatru. Za Chiny jego nie uzyskacie, nawet jak producent napisał jakiś marketingowy bełkot o 400 Hz Perfect Motion Rate. Pod kątem wykonania, jakości wyświetlanego obrazu i równomierności podświetlenia matrycy, byłem bardzo miło zaskoczony (za wyjątkiem mulącego menu). W przyszłym tygodniu zmierzę się z Samsungiem UE32H6400, jak będą zainteresowani to wyrażę swoją opinię. Jeżeli będzie katastroficznie to i jego oddam, bo albo my ich, albo oni nas.

• #7 28 Wrz 2014 23:30
    Tommaso
    Poziom 9  

Zatem czekam na rozwój wydarzeń, u mnie również sytuacja taka, że większy niż 32" nie wchodzi w grę bo w miejscu w którym ma stać zwyczajnie się nie zmieści, ot taka aranżacja pokoju. Za to u mnie jest jeszcze zabawniej bo tata w czasie bumu na płaskie tv kupił CRT aby przeczekać okres rozwoju i prób, niech się skośni przyuczą i jak już zaczną robić dobre tv wtedy temat wróci. No i to jest mniej więcej ten moment. Czytając Twój temat doszliśmy do wniosku, że trzeba ten tv wziąć stacjonarnie, drożej niż w sieci ale z możliwości zwrotu jakby się okazało, że będzie gorszy odbiór niż na wspomnianym CRT Daewoo.

A Samsung który leci do Ciebie na test odpadł w przedbiegach - mamie nie podoba się podstawa;)
    A tak wracając, c myślisz o modelach które podałem wyżej?

• #8 28 Wrz 2014 23:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 29 Wrz 2014 00:32
    SebastianCh
    Poziom 8  

Przy wyborze telewizora brałem pod uwagę wszystkie dostępne na rynku modele 32", nawet Loewe Art za 3400 pln, jednak to już trochę dużo za sprzęt 32 calowy. W przypadku Panasonic TX-32AS600E i Sony KDL-32W705B, obydwa modele posiadają 50Hz panel, co u mnie automatycznie je wyklucza. Miałem niejednokrotnie możliwość porównania matryc 50Hz ze 100Hz i nie dam się namówić na wolniejszą. Oczywiście są osoby sprzeciwiające się, że widać jakąkolwiek różnicę, ale ja osobiście widzę i nie będę przekonywał innych do swoich racji w tej materii. Do tego doczytałem w necie nieciekawą opinię o Sony KDL-W705B, że ma okrojoną wersję technologii Motionflow XR tylko w 32 calowym modelu, modele od 42" wzwyż posiadają pełny Motionflow XR.

Gdyby Samsung okazał się "najmniejszym złem", to może przekonasz jakoś mamę, że nie będzie przez lata patrzeć na kurzą stopkę i przywyknie :) Szczerze, to nigdy nie wybierałem TV pod kątem wyglądu.

• #10 30 Wrz 2014 17:57
    SebastianCh
    Poziom 8  

Właśnie jestem w posiadaniu Samsung UE32H6400, starałem się o szybki zakup, ponieważ mam jeszcze na stanie LG 32LB650V. Mogłem w spokoju porównać obydwa TV. Niestety, LG dalej fatalnie wypada, inżynierowie nie popisali się. Do wszystkich opisanych wyżej wad, muszę dodać jeszcze jedną, którą szybko zauważyłem. Otóż, po dłuższym, jasnym, statycznym obrazie, zostaje wypalony "duch" na około 5 min., w moim przypadku było to menu. Powidok tak wyraźny, że można przeczytać opcje. Potem zanika, ale o czymś to świadczy, może to tylko kolejna "cecha" matryc IPS. Co do Samsunga, to wybór padł na niego. Uważam, że to najlepszy kompromis z dostępnych w 2014 roku TV 32" ze 100Hz do 2500 pln. Na chwilę obecną, nie zauważyłem żadnego cloudingu, DSE, wielkiego bandingu, matryca jest równomiernie podświetlona, lekko przyciemniona po rogach, ale naprawdę niewiele. Bajery takie jak aktywne 3D, pilot z akcelerometrem, żyroskopem i rozpoznawaniem głosu nie robi na mnie większego wrażenia, po 10 min. zabawy wróciłem do zwykłego pilota. Jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to tak jak wcześniej pisałem, moim faworytem jest Philips 32PFK6509/12. Samsung nie dorównuję jemu pod kątem kontrastu, głębi kolorów i gdyby nie 50Hz panel, to już dawno temat byłby do zamknięcia. Chcę dodać ważną rzecz, nie skreślam innych producentów, może miałem wyjątkowego pecha i otrzymałem felerne egzemplarze. Natomiast na pewno miałem szczęście ze Samsungiem, że trafiła mi się ta "lepsza" sztuka i po tym wszystkim wiem, że UE32H6400 ma na 100% - 100Hz panel. W razie pytań, służę pomocą, inaczej temat do zamknięcia.

• #11 02 Paź 2014 19:25
    Kkuba79
    Poziom 11  

Mam pytanie do autora tematu.
    Jak wypada Samsung UE32H6400 jeśli chodzi o reakcje na działanie pilota (szybkość reakcji po naciśnięciu klawisza w pilocie, przełączanie kanałów dvbt), szybkość działania Smart-u oraz jak wygląda obraz z tv naziemnej na tle innych TV które kolega Sebastian miał okazje przetestować?

• #12 02 Paź 2014 20:56
    SebastianCh
    Poziom 8  

W temacie czasu reakcji, Samsung wypada bezdyskusyjnie najlepiej ze wszystkich sprawdzonych przez mnie TV. Reakcja na przycisk jest natychmiastowa, żadnego opóźnienia. Przełączanie kanałów, głośność, obsługa całego menu, tryb 3D, pilot z żyroskopem bez żadnych zastrzeżeń. Pewnie dlatego, że ma na pokładzie Quad Core. Natomiast, nie odpowiem, jak zachowuje się podłączony do netu, tego nie sprawdzałem, podejrzewam, że dobrze, ale niech się ktoś wypowie podczepiony do sieci. Najgorzej wypadł Philips, to był koszmar ustawiać coś na nim i poruszać się po kanałach, trochę lepiej LG, ale też trzeba cierpliwości. Jeżeli chodzi o obraz, wszystkie były podczepione pod kablówkę, która przesyła kanały cyfrowe. Jak już wcześniej pisałem, największe wrażenie zrobił na mnie Philips 32PFK6509/12 z głębią kolorów i Micro Dimming Pro. W Samsungu jest bardzo dobry obraz, spore możliwości wpływu na niego, przez funkcje w menu. LG niestety kiepsko, a Funaia więcej nie skomentuję.

• #14 03 Paź 2014 22:10
    SebastianCh
    Poziom 8  

Dobrze, że ten model Philipsa znalazłby kupca, szanuję Twoją decyzję, jeżeli chodzi o mnie to zdecydowanie cieszę się, że pozbyłem się jego.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme