Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba reaktywacji głośnika JBL

rosomak19 09 Paź 2014 00:03 909 3
  • #1 09 Paź 2014 00:03
    rosomak19
    Poziom 19  

Za czasów młodości nieudolna naprawa skończyła się w sumie zniszczeniem głośnika. Wtedy wystarczyło by wymienić resor górny i dolny, teraz to w sumie najlepsza była by wymiana, membrany, cewki i resorów. Głośnik pochodzi z kolumn JBL, model L112, woofer ma symbol katalogowy 128H. Znalazłem takie coś http://www.simplyspeakers.com/jbl-recone-kit-aftermarket-jbl-128h-RK-JBL128h.html lub http://reconingspeakers.com/product/jbl-128h-c8r128h-recone-kit/ . Mój posiada tą białą membranę. Czy jest w Polsce jakaś firma, serwis, który mógł by pomóc, nie tyle w naprawie, co w ewentualnym sprowadzeniu części?

• #2 11 Paź 2014 13:03
    rosomak19
    Poziom 19  

Widzę, że nikt nie poratuje. Trochę mi szkoda, ale chyba dam sobie z tym spokój, myślałem, że ten głośnik ma trochę więcej mocy niż te 100 W. Za takie pieniądze nie opłaca się. Kupię coś w STX-ie o zbliżonych parametrach, tylko większej mocy i efektywności na poziomie 92dB.

• #3 13 Paź 2014 14:20
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Szkoda okaleczać te kolumny i wsadzać przypadkowy głośnik. Lepiej je po prostu sprzedaj.
    Nawet ja chetnie bym je odkupił w jakiejś rozsądnej cenie i zamówił rekony takie jak oryginał. Pozdrawiam.

• #4 13 Paź 2014 14:36
    rosomak19
    Poziom 19  

W kolumnach i tak siedzą inne woofery, bo ktoś wymienił głośniki, po tym jak oryginalne się rozsypały. Ale i tak muszę powiedzieć, że grają bardzo dobrze. Chcę zrobić jeszcze jedną kolumnę na wzór tych L112 i do niej chciałem reaktywować ten głośnik, ale nie opłaca się, dla tego zamówiłem z STXa 12-to calówkę, dla której rekomendowana jest podobna obudowa i podobnie strojona. Poza tym myślałem, że oryginalny głośnik ma trochę więcej mocy i większą efektywność. Jak by zestaw naprawczy kosztował ze 20 dolarów, to bym się jeszcze zastanowił.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME