Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z pozbyciem się gołębi.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Problem z pozbyciem się gołębi.
Autor
Wiadomość
entry
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 03 Maj 2005 10:23   

Problem z gołębiami

Witam!
Mam poważny problem z gołębiami na balkonie - za żadną cholerę nie mogę się ich pozbyć. Wszystko zaczęło się jesienią - przyyleciały sobie 2 lata temu, a ponieważ wtedy to już z żoną nie korzystaliśmy z balkonu ze względu na temperatury, pomyśleliśmy: niech sobie zostaną na zimę, jak gołębie przylatują, to tylko do dobrego domu, a że przy okazji złożyły jajo - dzieciak będzie miał fajną lekcję biologii. Wszystko o.k., z tym że po zimie balkon nadawał się do drapania i położenia nowej podłogi. I tak jest już drugi rok - mam dość! W związku z tym mam pytanie - czy znacie jakieś skuteczne sposoby na przegonienie ich raz na zawsze? A może są jakieś układy generujące częstotliwości które odstraszają/drażnią gołebię? Piszcie, jak macie jakiekolwiek pomysły, wyłączając temat kota, bo ten leń cholerny jakoś się nie kwapi do roboty, a mam do niego sentyment i nie będę go na razie zmieniał na lepszy model...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Maj 2005 10:23   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 03 Maj 2005 10:32   

Problem z gołębiami.

Kiedyś w jakiejś gazecie było podane jak odstraszyć gołębie ale z parapetu. Wystarczy kilka centymetrów nad powierzchnią, na której lądują gołębie, rozciągnąć żyłkę, która uniemożliwi im lądowanie. A kot to dobry pomysł. Może po prostu zmień egzemplarz.
Na lotniskach ptaki odstrasza się emitując przez megafony odgłosy ptaków drapieżnych. Spróbuj też kilka razy podrzucić ptaszyskom jakąś małą i negroźną petardę. Albo skłoń je przekupstwem . Wysypuj gdzieś pokarm.
Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#3 03 Maj 2005 10:34   

Re: Problem z gołębiami.

Witam!
Niewiele Ci pomogę, ale poszukaj urządzenia generującego dźwięki (lub ultradźwięki) charakterystyczne dla drapieżników polujących na gołębie - orły, jastrzębie itp.
Cześć!
Powrót do góry

entry
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gdynia

Post#4 Post autora tematu 03 Maj 2005 11:32   

Re: Problem z gołębiami

Znalazłem wcześniej prywatną stronkę gościa, który montował sobie sterczące druty na parapecie... Może to i dobry pomysł, ale ja raczej wolałbym korzystać z balkonu, niż go wyklejać sterczącymi drutami... Myślałem właśnie o jakimś generatorze infra- /ultradźwięków... nie mam zielonego pojęcia na jaki zakres częstotliwości są "uczulone"... Bo puszczać odgłosy ptaków drapieżnych przez megafon, zwłaszcza gdy balkon wychodzi na stronę podwórza, to raczej nie wypada... A drugiego kota kupować nie będę, bo i tak mam wystarczający zwierzyniec w domu... Naprawdę zrozumcie, że jest to dla nas cholernie uciążliwe...
Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#5 03 Maj 2005 13:02   

Witam!
No, wiesz ultradźwięki są niesłyszalne dla ludzi (patrz - gwizdki dla psów).
Cześć!
Powrót do góry

Dynks
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 15 Maj 2005 17:03   

Zobaczcie tutaj:http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1494973#1494973
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#7 15 Maj 2005 17:39   

Problem z gołębiami

Przyszło mi do czaszki jakprzeglądałem ine dyskusje. Zrób jakiś układ pneumatyczny, który bedzie strzelał czy to samym powierzem, czy jakimiś kilkami w miejsce gdzie zbierają się gołębie w nierównomiernych odstepach czasu. Wystarczy butla z powietrzem, elektrozawór i jakaś rurka. uiład moze też reagować na ruch.
Powrót do góry

And!
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Świętokrzyskie

Post#8 21 Maj 2005 19:57   

Dzwięki wydawane przez gołębiarza są do odszukania na necie. Ale niewem czy ich odtwarzanie coś da.
Umnie gołębie siadały na antenie ostatecznie odstraszyłem je dźwiękami.
Umieściłem na antenie blaszkę piezo w obudowie i blaszkę piezo z dolutowanym ciężarkiem na drucie. W momencie gdy gołąb siadał na antenie generował spory wstrząs i blaszka piezo generowała pewne napięcie.
Jeśli było odpowiednie, to przekaźnik przełączał czujnik przekaźnikiem na wyjście transformatorka i na piezo szły różne szumy trzaski (gdyż nie wiedziałem co dokładnie je odstraszy).
Zdjęcie "czujnika" dołączam poniżej. Zastosowałem przewód cewkowy do "komunikacji" z urządzeniem. Urządenie jest już zdjęte a gołębie nie przychodzą ale niewem czy akurat z powodu tego urządzenia.

Powrót do góry

R_Przemek
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#9 22 Maj 2005 21:07   

A dzięki mojemu sposobowi jeszcze będziesz miał troche zabawy :-) :-) :-)

do kompletu proponuje celownik laserowy :-) :-) :-)
Powrót do góry

Adam Pyka
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Opole/Wrocław

Post#10 27 Maj 2005 10:35   

Witam!
Ja również mam ten sam problem ;-( Próbowałem wszystkiego - odgłosy jastrzębia gołębiarza puszczane z magnetofonu za pomocą czujki ruchu nic nie dają - gołąb siadł sobie na magnetofonie i mało co mnie krew nie zalała... Próbowałem też "korsarzy" - sąsiadka maało co zawału nie dosataje, gołąb odleci i za 15-20 sekund jest z powrotem (zrobi sobie kółko nad blokiem).
Zamontowałem mechaniczną barierę w postaci poprzecznych nici z dratwy - wyczuły, że można nitki nadgiąć - przelatują pomiędzy... Parę razy dostały kopniaka w d*** i dalej przylatują! U sąsiadów to samo... Jeszcze trochę i nam bedą blok dezynfekować, bo wszędzie gó**a. A o kominach to nie wspomnę - co 2-3 dzień w zimie szczególnie wyciągam martwe gołębie...
A co sądzicie o tym: http://www.tosu.ig.pl/elektryczny.htm
Powrót do góry

And!
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Świętokrzyskie

Post#11 27 Maj 2005 21:32   

Postaw na balkonie wentylator elektryczny.
Pozbędziesz się gołębi, zato zyskasz pytania sąsiadów z jakiego zakładu cię wypuścili... :)

Sposób sprawdzony,działa najlepjej działają wentylatory które poza obracającym się śmigłem też same się poruszają.
Powrót do góry

tomaszo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: cz-wa (chwilowo dortmund)..

Post#12 27 Maj 2005 22:17   

Problem z gołębiami

O widze BSA - bo Diana to nie jest (ta z dolnym naciagiem - slaby model swoja droga).

Jaki to dokladnie model jest ?
Powrót do góry

Adam Pyka
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 17 Cze 2007 21:29   

U mnie dalej plaga - co siedzę w pokoju i przylecą, to gonię kijem. Troszkę pomaga, ale na max 2-3dni i znowu nalot :)
Wykombinowałem taką siatkę z dratwy, ale dranie przelatują przez nią.
Teraz zastanawiam się nad skombinowaniem mechanizmu z rolety, wsadzenia do tego siatki, i zamontowania - jak się będzie siedzieć na balkonie, to się podniesie. Jak zostawiasz sam balkon, to zasłonisz i po kłopocie. Ważne jest, żeby to nie było takie obskurne, bo sąsiad sobie zrobił siatkę na stałe - i do tego z takiej plastikowej ogrodowej co na króliki jest :D
Jak to wygląda to chyba nie muszę mówić :)
Pozdrawiam,
Adam Pyka
Powrót do góry

224106
Gość

Post#14 17 Cze 2007 23:04   

Jak ktos juz jest zdesperowany moze uplesc z zylki wedkarskiej siatke o kwadratowych otworach, ale to zabawa na dlugie jesienne wieczory. Gołebie na takiej cienkiej zylce nie usiada a z daleka tego wogole nie widac.
Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#15 18 Cze 2007 17:27   

Może jak już są jakieś martwe gołębie, to jakiegoś zakonserwować i powiesić? Powinno poskutkować
- na wsi w ten sposób przepędzano wrony i kawki, wieszało się jedną nieżywą i wszystkie się wynosiły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2007 17:27   

Powrót do góry

Adam Pyka
Poziom 18
Poziom 18

Post#16 18 Cze 2007 17:34   

_jta_ napisał:
Może jak już są jakieś martwe gołębie, to jakiegoś zakonserwować i powiesić?

Jasne, a potem Ci Towarzystwo Ochrony Zwierząt przyleci, mandat wlepią, i jeszcze procesem pogrożą :D
Lepiej ostrożnie z trutkami/ostrzałem itp :)
Chyba siatka będzie najlepszym rozwiązaniem.
Wie ktoś gdzie można kupić taką cienką, najlepiej przeźroczystą?
Pozdrawiam,
Adam Pyka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2007 17:34   

Powrót do góry

kmartyn
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#17 18 Sie 2007 07:59   

Gołębie są głupie i trzeba z nimi walczyć rozumem. Proponuję np. sylwetkę ptaka drapieżnego z tektury. http://kola.lowiecki.pl/ao/zzz/syl/_syl.htm
Najlepiej działa jastrząb gołębiarz. Sprawdzone.
Powrót do góry

michna3
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 18 Sie 2007 16:30   

Są takie cieńkie siatki przeciw owadą. Skoro owady przez nie się nie przecisną, to gołębie tym bardziej. W dodatku wieczorami możesz siedzieć na balkonie bez obawy że pogryzą Cię komary.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#19 30 Sie 2007 23:35   

Ta czytam ten temat i zastanawiam się czemu u mojego taty gołębie w ogóle nie siadają? Ale doszedłem do wniosku, że ciągle u niego stoi pranie na takich drutach. a że zawsze tego prania gęsto, to gł. nie ma usiąść.
Powrót do góry

Adam Pyka
Poziom 18
Poziom 18

Post#20 31 Sie 2007 09:42   

Faktycznie, genialny pomysł :D Powieszę sobie pranie na całej szerokości balkonu, i zamiast widoku będę oglądał szmaty :D
Nawet jak mam kilka ręczników na balkonie, to te sk... przelatują pod nim, i nic sobie z niego nie robią.
Kiedyś siedziałem na balkonie, to jeden przyleciał na zwiad. No to mnie już krew zalewa. Wyrwałem im pióra z kupra (lotki), to nie latały przez kilka dni, ale jak im odrosły, to znów powróciły. Jedna para czarnych gołębi potrafi człowieka doprowadzić do skrajnego wyczerpania...
Pozdrawiam wszystkich walczących w obronie czystości balkonów :)
Adam Pyka
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#21 31 Sie 2007 09:46   

W niektórych przypadkach dochodzę do wniosku, że te gołębie są tresowane. ;-)
Powrót do góry

vcc
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Zwoleń

Post#22 31 Sie 2007 10:18   

Zrób sobie małą siatę do łapania gołębi, podsyp im zboża i sztuka po sztuce będziesz je wyłapywał a co dalej z nimi zrobisz to już twoja w tym głowa.
Pozdrawiam vcc.

P.S. Kolega tak zrobił to jego kot nie nadążał z przerobieniem. He he.
Powrót do góry

Coolbit
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Olsztyn

Post#23 31 Sie 2007 10:24   

Zostańcie lepiej hodowcami gołebi. Założycie im tipesy i ędziecie lotować. Aha najpierw zapiszcie się do związku hodowców jaki jest w pobliżu składki przeciętnie to 25PLN. Potem pakujecie swoje lotniki w klatke a związek wywozi je na konkurs nawet 2tyś km na zachód. Dobre gołebie pocztowe często po takich lotach nie wracają a co dopiero jakies padalce co po miastach łażą :) No chyba ,że ale wtedy to się będziecie cieszyć , bo za takie gołebie dostaniecie dypolmy i puchary. A potomstwo będzie dobra kasiorke wrte :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2007 10:24   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#24 31 Sie 2007 12:50   

vcc to dobry pomysł, zawsze potem można zrobić głąbki. :lol:
Powrót do góry

bonanza
Poziom 23
Poziom 23

Post#25 31 Sie 2007 14:51   

Coolbit napisał:
No chyba ,że ale wtedy to się będziecie cieszyć , bo za takie gołebie dostaniecie dypolmy i puchary.

Kolega wyłapał na podwórzu wróble do klaty (wyżerały kurom jedzenie) i wywiózł autem na trzecią wieś - gdy wrócił, to one już były.

http://mistrzkuchni.pl/przepis_893.html
Powrót do góry

vcc
Poziom 20
Poziom 20

Post#26 31 Sie 2007 15:02   

Wróble a gołębie to dwa światy, najlepiej je połapać i jak kolega bonanza poleca skorzystaj z przepisu.
Co do wywożenia gołębi, ze 100km bez problemu wracają, a co dopiero z 3 wsi.
Powrót do góry

Pytong
Poziom 22
Poziom 22

Post#27 31 Sie 2007 19:51   

Zacznij hodować węże - będziesz miał stały dostęp do jedzonka.

http://mistrzkuchni.pl/przepis_1021.html
Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Pruszcz Gdanski

Post#28 31 Sie 2007 20:06   

Może przygotować im odpowiednią karmę?
Chlebek nasączyć w alkoholu (chociażby fioletowym), jak się upiją wyłapać i wywieźć gdzieś daleko.

Kiedyś walczyłem z wróblami siedzącymi w rosnącym na ścianie bluszczu. Wszystko byłoby ok, gdyby nie ćwierkały. "Puszczałem" im nagrania z orłem bielikiem i sokołem w roli głównej. Pomagało (cichły) na chwile. W końcu pozbyłem się bluszczu, i wróble zniknęły :)
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#29 31 Sie 2007 21:06   

Tam gdzie spokój, tam problemy. :lol:
Powrót do góry

vcc
Poziom 20
Poziom 20

Post#30 31 Sie 2007 23:00   

Ja bym się pokusił o budowę takiego urządzenia
http://www.odstraszacze.com/index.php?category_id=202
Jako urządzenie przerobić oprawę halogenową i zamiast żarówki wstawić układ emitujący dźwięki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Problem z pozbyciem się gołębi.
Strona 1 z 4 Idź do strony 1234  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS