Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy są to objawy uszkodzonej zwrotnicy?(cewki)

kamol1123 19 Paź 2014 21:07 1641 4
  • #1 19 Paź 2014 21:07
    kamol1123
    Poziom 6  

Witam. otóż ostatnio wziąłem się za skonstruowanie zwrotnicy glosnikowej 2rzędu. Kupiłem odpowiednie kondensatory i cewki do dwóch kolumn. Jak już złożyłem jedną i podlaczylem to jest wszystko ok gra całkiem ładnie natomiast w drugiej kolumnie jest problem bo przy podglosnieniu na więcej niż połowę glosnik nisko i wysoko tonowy wydają dziwne dźwięki takie charczenie pierdzenie. Próbowałem obracać cewke i kondensator ale tak jak myślałem to nic nie pomogło. Więc postanowilem kupić kondensator bo w sklepie mieli takie na miejscu a cewki miałem na zamowienie. I jak już wlutowalem to się okazało że nic nie pomogło. Nadal tak samo. Robiłem tak że cały zestaw przekladalem do drugiej kolumny z dobra zwrotnica i tam grały dobrze wiec uszkodzenie któregoś z głośników wykluczam. Czy może stać wina po stronie cewki ? chociaż właśnie mnie to zaskakuje, nowa, zrobiona jak tamta i co może być z nią nie tak xd wszystko lutowane na plytce tak jak trzeba. Kto się z czymś takim spotkał ? będzie to wina cewki ?

• Pomocny post
    #2 19 Paź 2014 22:23
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zacznij od zmiany cewek pomiędzy zwrotnicami. Wtedy pomyślimy.
    Podłączałeś tą źle grającą sztukę do różnych kanałów we wzmacniaczu?

• #3 20 Paź 2014 18:20
    kamol1123
    Poziom 6  

tak podlaczalem do 2 kanałów i jest tak samo. Na razie nie chce zmieniac cewek na zwrotnicach bo tamtą już przykleilem więc szkoda jest mi ją odklejac i zamieniać. Najpierw pójdę do sklepu i mi to sprawdza. Pisałem do sprzedawcy cewek i mi odpisał że ci od nawijania odpisali że jest to mało a wręcz niemożliwe żeby cewka była uszkodzona ale mam ja przywieźć do sprawdzenia i jak będzie źle to dadzą do przewiniecia. Okaże się jak jutro ją tam zawioze.

• #4 20 Paź 2014 18:46
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zmierz ich opór, ale dokładnie odejmując od wyniku opór kabli.

• #5 02 Lis 2014 14:52
    kamol1123
    Poziom 6  

Temat do zamknięcia. Okazało się że po prostu źle podłączyłem zwrotnice pod ten głośnik. Po poprawnym podłączeniu wszystko jest ok. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME