Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja głośnika 18'

Drązik12 21 Paź 2014 21:39 891 9
  • #1 21 Paź 2014 21:39
    Drązik12
    Poziom 13  

Witajcie
    Niedawno dostałem w rozliczeniu stary głośnik 18' niestety nie ma on żadnych oznaczeń i nie wiem co z nim zrobić. Z jego historii wiem tylko tyle że był on odkupiony od jakiegoś zespołu przez poprzedniego właściciela a teraz mam go ja:) wygląda dość solidnie waży nie całe 10 kg na magnesie są jakieś numerki jednak nie mówią mi one wiele może wy rozpoznacie co to za głośnik i ile może być warty. Dodaje zdjęcia:
    Identyfikacja głośnika 18' Identyfikacja głośnika 18' Identyfikacja głośnika 18' Identyfikacja głośnika 18' Identyfikacja głośnika 18'

• #2 04 Lis 2014 17:09
    Drązik12
    Poziom 13  

Naprawdę nikt się nie spotkał z takim głośnikiem? Może chociaż potrafili byście go wycenić bo mi chyba nie będzie już potrzebny. A może jest na forum ktoś kto by go kupił?

• #3 05 Lis 2014 10:57
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To raczej składak-kosz wygląda na Kubo, układ magnetyczny też ale membrana inna i kopułka przeciwpyłowa. Może to też być Eminence z doklejonym innym układem magnegycznym i przyłączami rodem ze starych Vermon.

Warty tyle ile zapłacą na allegro ale w przekroczenie kwoty 50-60zł bym nie liczył - chyba, że przekolorujesz opis to może do 100zł dojdzie. Rada-pozbądź się tego wynalazku.

• #4 05 Lis 2014 11:59
    Drązik12
    Poziom 13  

Kurcze myślałem ze chociaż ze 100 zł za niego dostane jednak jet to 18' bo jak go podłączyłem grał moim zdaniem nie najgorzej ale nie mogłem sprawdzić jego możliwości ponieważ obudowa w której był jak go dostałem przy 150 watach wpadała w rezonans(brak jakichkolwiek wzmocnień). Może ktoś jeszcze spotkał się z czymś podobnym i wypowiedział by się na jego temat, może jakieś propozycje co do obudowy w jakiej najlepiej by grał ( objętości i strojenia) wiem że bez parametrów nie da się tego dobrze zrobić ale może chociaż mniej więcej.

• #5 05 Lis 2014 13:13
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Na początek spytam jak się podaje 150W na głośnik i stwierdza, że akurat od tych 150W wpadł w rezonans. Uniwersalne jest 120-150L@40Hz na 18".

• #6 05 Lis 2014 13:22
    398216
    Usunięty  
  • #7 05 Lis 2014 16:18
    Drązik12
    Poziom 13  

Zasilany był końcówką 150W/4R w sumie też możesz mieć racje bo może głośnik jest 8R to dostał około 100W może nawet mniej, cięty był crossoverem na 120hz i od dołu subsonic na 25hz. I przed dojściem do clipa obudowa zaczynała już grać jak napisał kolega wyżej w dodatku na pewno była źle zestrojona no i jak pisałem wyżej miała za mało wzmocnień jak na taki głośnik. Przez co nie mogłem tak naprawdę sprawdzić co ten głośnik potrafi:)
    BTW. Pisząc 150 W chodziło o podanie przybliżonej wartości co to za różnica czy będzie to 120 czy 180W:)

dj-MatyAS napisał:
    Od kiedy "wpadanie w rezonans" zależy od mocy? Jak obudowa jest źle zrobiona (za cienka płyta, brak wzmocnień albo po prostu źle sklejona) przy dużym ciśnieniu wewnątrz może "grać" sama z siebie... Dlatego takie obudowy buduje się z usztywnieniami, z grubej płyty, klejąc łączenia klejem do drewna, a najlepiej gdy jest zrobiona ze sklejki (jest sztywniejsza i wytrzymalsza).

Czy większa moc podana na głośnik nie przekłada się na większe ciśnienie w środku obudowy? Przez co ja napisałeś zaczyna
    dj-MatyAS napisał:
    "grać" sama z siebie...

Oczywiście pomijam tu wiele kwestii o których ja prawdopodobnie nie mam pojęcia a kolega wie o nich dużo więcej:)

• #8 05 Lis 2014 16:40
    398216
    Usunięty  
  • #9 05 Lis 2014 16:45
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jak jest strojona Twoja obudowa?

• #10 05 Lis 2014 18:20
    Drązik12
    Poziom 13  

Na tą chwile ciężko mi powiedzieć bo nie sprawdzałem tego dokładnie ale są w niej 2 otwory mniej więcej po 8 cm średnicy ( według mnie zdecydowanie za mało ) i długości około 10 może 12 cm każdy (mówię to z pamięci więc mogę się mylić). Objętości też nie jestem w stanie podać teraz ale mogę to sprawdzić dokładnie jak będę w domu tj. w piątek:)

dj-MatyAS napisał:
    Jest po prostu różnica pomiędzy drganiem płyty wskutek zmian ciśnienia a rezonansem.

W takim razie przepraszam za złe sformułowanie;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME