Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy podgrzewacz wody Kospel

metoda180 22 Paź 2014 21:36 1971 1
  • #1 22 Paź 2014 21:36
    metoda180
    Poziom 2  

Witam. Zastanawiam się nad kupnem przepływowego podgrzewacza wody http://www.kospel.pl/pl/produkty/podgrzewacze-przeplywowe/17-ppve-focus-electronic.html model 18/21/24. W mieszkaniu umywalka w kuchni, w łazience oraz wanna. Mam takie pytanie, najlepiej do posiadaczy tego modelu lub podobnego jak się sprawuje podgrzewacz i jak z ciśnieniem wody? Tak na przykładzie, w ile napełnię np 5 litrowy baniak wody. Czy jest to bardziej opłacalne od bojlera?

• #2 23 Paź 2014 11:33
    ciuqu
    Poziom 33  

Witam

Spotkałem się z czymś takim w hotelu, inny model PPE2 zamiast dotyku miał wyświetlacz i pokrętło multifunkcyjne, moc 24kW.
    Podgrzewacze były dwa na pion połączone szeregowo i działały oba jednocześnie.
    Ciśnienie wody gorącej bardzo duże, takie jak zimnej, ale przy tym przepływie dwa podgrzewacze nie dawały rady podgrzać wody do temperatury 60st ale woda była na tyle gorąca że trzeba było dodawać zimnej myślę że jakieś 48-50 st.
    Zazwyczaj podczas kompania skręcałem podgrzewacz na minimum żeby grzał tylko jeden z zainstalowanych na pionie bo jak dodałem za dużo zimnej wody tak aby temperatura była ok to piece czasem się wyłączały.Przy maksymalnym ciśnieniu wody gorącej woda była trochę za zimna jakieś 38 st ale wystarczyło trochę zmniejszyć przepływ i było ok. Myślę że przepływ wody w hotelu był większy niż 11l/min.
    Jeśli nie będziesz lał(a) hektolitrów wody pod prysznicem to do normalnego kompania się pod normalnym ciśnieniem wody wystarczy. Zauważ że podgrzewacz pobiera 34A i czy twoja moc przyłączeniowa będzie wystarczająca.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme