Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

47 czy 55" do tych warunków i inne pyt.?

maddie757 26 Paź 2014 16:49 951 9
  • #1 26 Paź 2014 16:49
    maddie757
    Poziom 4  

Witam,
    Przejrzałam już forum i w ogóle z połowę internetu i wciąż nie mogę się zdecydować jaką wielkość telewizora wybrać. Na model już się właściwie zdecydowałam - Panasonic as650, chyba że zaproponujecie mi coś lepszego w tym samym przedziale cenowym. Na początku byłam pewna, że kupię 47", teraz skłaniam się ku 55", ale różnica w cenie między tymi dwoma wielkościami mnie zszokowała. Dlatego potrzebuję rady od bardziej zorientowanych w temacie. Czy do takich warunków lepiej ten większy czy mniejszy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? dwadzieścia parę m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.80 - 3.20m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony od tv, pd-zach
    7. Jaki masz obecnie telewizor? panasonic crt 21 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszy obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? dobrze radzącą sobie z odbijającym się światłem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z netu, programy dla dzieci, przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli będzie to wygodne, to tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może, raczej mało
    16. Preferencje co do marki? obojętne
    17. Preferencje co do wielkości? i tu tkwi problem :-)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i tak i tak
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? pasywne

Zdecydowanie wolałabym wydać na tv ok. 2,5 tys., a nie 4 tys. ale jeśli mam później przez kilka, czy nawet kilkanaście lat (jak widać po posiadanym obecnie crt, nie wymieniam za często tv) żałować, że jednak za mały i spokojnie mógłby być większy, to jestem skłonna dobić do tych czterech. Z drugiej strony, przy 47" będę ewentualnie tylko żałować, że za mały, a jeśli 55" okaże się za duże, to jeszcze będę sobie w brodę pluła że niepotrzebnie tyle wydałam.
    Co radzicie??
    No i jeszcze parę innych pytań, pewnie strasznie głupich, ale zatrzymałam się na etapie telewizorów kineskopowych i o tych wszystkich teraźniejszych bajerach nie mam zupełnie pojęcia. Więc tak:
    1. W tej chwili na dekoderze mogę oglądać jeden program, a nagrywać drugi, w tym Panasonicu jest wbudowany tuner i jak to teraz wygląda? Kablówkę podłącza się bezpośrednio do tv z pominięciem dekodera? Jak jest wtedy z tym nagrywaniem, bo jeśli można tylko ten program który się ogląda, to mi się dzieci pozabijają jak nic. Jeśli nagrywam coś w telewizorze to jest tam jakiś dysk czy tylko na zewnętrzny przez usb? Czy to się da później wszędzie odtworzyć czy tylko na tym telewizorze?
    2. Jak będzie z obrazem przy oglądaniu filmów z internetu, ok czy będę mogła policzyć piksele? To samo z DVD? Da radę czy trzeba się będzie przerzucić już tylko na filmy w HD?
    3. Internet, rozumiem, idzie już przez wi-fi, nie trzeba nic podłączać?
    Reszty pytań nie mogę sobie przypomnieć, ale i tak się już strasznie rozpisałam, więc wystarczy.
    Jeśli ktoś dobrnął do końca, to bardzo proszę o radę i oświecenie mnie w w/w kwestiach.

• #2 27 Paź 2014 02:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że 55" Panasonic jest w specjalnej ofercie cenowej dla członków forum.
    DO porównania Toshiba 55L7453.
    Kalibracja gratis i radyjko gratis.

• #3 27 Paź 2014 18:07
    maddie757
    Poziom 4  

To bardzo się cieszę, ale nie o to na razie pytałam. Prosiłam o radę, co do wielkości i odpowiedzi na parę pytań.
    Znajdzie się ktoś kto pomoże?

• #4 28 Paź 2014 08:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

1. Nagrywasz na tym telewizorze przez USB i odtwarzasz też na tym telewizorze.
    Nie wiem jaki masz cel nagrywania, ale teraz wszystkie programy są w chmurze i możesz je odpalać kiedy chcesz. Do nagrywania tuner zewnętrzny jest lepszy bo nie ma blokady HDCP.

2. Obraz będzie taki - jaką rozdzielczość z internetu zapodasz.
    Jeśli HD - to HD.
    DVD - działa normalnie, upscaluje obraz do matrycy telewizora.

3.Internet idzie przez wifi.

• #5 28 Paź 2014 19:36
    maddie757
    Poziom 4  

Wszystkie programy są w chmurze? To mnie zadziwiłeś. Rozumiem jakieś VODy czy Iple, ale wszystkie kanały odbierane ze zwykłej kablówki? Czyli co, wczoraj w nocy leciał jakiś film, chcę go obejrzeć dzisiaj i niby jak to robię? Najwyraźniej jestem bardziej do tyłu niż sądziłam.
    A wracając jeszcze do internetu, da się oglądać filmy bezpośrednio z netu czy nie, bo wyczytałam tu gdzieś, że te telewizory nie obsługują flasha? Są takie, które obsługują? Da się czy nie? A jeśli nie, to czy da się zrzucić obraz z laptopa po kablu?
    I czy poradzisz mi coś w kwestii wielkości? Nie patrząc na cenę :-), ale tak obiektywnie do warunków, które podałam w pierwszym poście.
    Dzięki.

• #6 30 Paź 2014 02:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A konkretnie jaki film - bo rozumiem że nie oglądasz wszystkich filmów na wszystkich programach jednocześnie - bo się nie da.

Zgadza się nie wszystkie telewizory obsługują flasha.
    Ale większość ma Miracast, a na smartfonach , tabletach czy laptopach odbierasz film i przesyłasz go na telewizor - po Miracast.

Da się po kablu zawsze i na każdy telewizor z laptopa.
    Jak masz Widi w telewizorze - to również bez kabla.

Brałbym zdecydowanie 55" - tym bardziej że mieścisz się w klasie cenowej.

• #7 30 Paź 2014 18:39
    maddie757
    Poziom 4  

Żaden film konkretnie, to ty mi napisałeś, że teraz wszystkie programy są w chmurze i mogę je sobie odpalać kiedy chcę, więc chciałam żebyś mi wytłumaczył, jak to działa, bo pierwsze słyszę. Dlatego spytałam na przykładzie, ale skoro było niejasno, to proszę konkret: powiedzmy, że moja córka chce obejrzeć dzisiejszy odcinek Violetty na Disney Channel, ale dzisiaj nie może, będzie mogła jutro. Jak ma to zrobić bez nagrywania?? Albo jedna chce o 16tej oglądać tę nieszczęsną Violettę, a druga w tym samym czasie na Cartoon Network Garfielda? Jak to można ogarnąć bez nagrania? Zwykła kablówka, żadne VODy i inne tv na żądanie.

A wracając do flasha, Miracast i Widi- ten panasonic ma czy nie? A jak nie, to jaki ewentualnie inny telewizor o podobnych parametrach obrazu i w podobnej cenie ma coś z tego?
    Dzięki za radę w sprawie wielkości.

• #8 30 Paź 2014 19:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Te co mnie interesują są w chmurze.
    Może to dziwne ale Violetty nie oglądam.

Toshiba ma Widi
    Panasonic Miracast

Można nagrywać po USB i tu i tu.

• #9 30 Paź 2014 22:32
    maddie757
    Poziom 4  

Ale zdecydowanie nie o tobie tu piszemy.
    Czytasz czasami to, co tu ludziom wypisujesz? Cytuję:
    "teraz wszystkie programy są w chmurze i możesz je odpalać kiedy chcesz"
    podczas gdy ja wyraźnie zaznaczyłam, że mam zwykłą kablówkę i żadnych tv na żądanie.
    Nie dla ciebie chcę kupić telewizor tylko dla siebie i swoich dzieci, które, surprise, Violettę oglądają. A omawianie poziomu tego serialu, to już chyba nie na to forum.

Wprowadziłeś mnie w błąd i zamiast się grzecznie wycofać, gdy się zorientowałeś, próbujesz mnie teraz ośmieszać.
    Wydawało mi się, że to forum na którym można się czegoś dowiedzieć na temat tv, które zamierza się kupić, a nie jest się zorientowanym w temacie. Widocznie się myliłam :-(.

• #10 03 Lis 2014 00:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nic takiego niem miałem na myśli nawet.
    Każdy ocenia wg siebie.

Napisałem wyraźnie :
    Toshiba ma Widi
    Panasonic Miracast

Można nagrywać po USB i tu i tu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME