Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54G - brak możliwości założenia hasła

tomsonchina 29 Paź 2014 19:24 681 11
  • #1 29 Paź 2014 19:24
    tomsonchina
    Poziom 14  

Witam koledzy mam problem z... no właśnie z kim? ktoś podbiera mi sygnał, mam sieć niezabezpieczoną i posiadam router w domu jak wyżej od jakiegoś czasu mam sempa który ewidentnie kradnie mi sygnał, próbowałem założyć hasło poprzez płyte instalacyjną ale nic z tego więc próbowałem wejsc poprzez 192.168.1.1 jak podaje producent powinno być log admin hasło admin niestety nie przyjmuje, mam sysytem W8 i neta z kabla Vectry, poprosze o podpowiedź jak rozwiązac ten problem.

• #2 29 Paź 2014 19:57
    wiertacz
    Poziom 33  

Według manuala jaki znalazłem w sieci domyślnie pole login powinno być puste a hasło admin.
    Spróbuj tak zrobić.

• #3 29 Paź 2014 23:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomsonchina
    Uważaj, jak hasło do routera masz już zmienione.
    I się nie zalogujesz do panelu konfiguracyjnego.
    Sieć niezabezpieczona..... - w dzisiejszych czasach.....

• #4 02 Lis 2014 10:58
    tomsonchina
    Poziom 14  

z tym pustym loginem juz próbowałem niestety nic z tego, jakies inne propozycje, przejrzałem juz sporo wypowiedzi na ten temat ale niemoge znalesc złotego środka, chyba nowy ruter trzeba zakupić.

• #5 02 Lis 2014 11:08
    hermes-80
    Poziom 43  

:) hehehe

Cytat:
    chyba nowy ruter trzeba zakupić.
    - dobre.
    Po pierwsze jak napisał kolega wyżej - jeśli intruz zmienił ci hasło do panelu konfiguracyjnego licząc na twoją niewiedzę to musisz zrestartować router do domyślnych wartości.

Lepiej dla ciebie chyba będzie jak komuś kompetentnemu tą operacje zlecisz - nowego routera na pewno nie trzeba kupować.

• #6 02 Lis 2014 11:12
    mastachu
    Poziom 9  

Hej. miałem podobny problem u siebie z routerem. hasło założyłem i nikt nie korzysta poza mną. Można to zrobić wpisując DNS urządzenia i podając TAJNE hasło i login poprzez łącze Wi-Fi, lub podpinając kabel do urządzenia i tak samo : dns, login, hasło. Najprawdopodobniej wszystkie potrzebne informacje znajdują się na urządzeniu lub na opakowaniu, instrukcji. Jerzeli ktoś podbiera NETA to można też wykręcić anteny i działać na kablu do czasu rozwiązania problemu. POZDRAWIAM

• #7 02 Lis 2014 11:14
    hermes-80
    Poziom 43  

No błagam kolegę - ręce opadają ;)

• #8 02 Lis 2014 11:26
    mastachu
    Poziom 9  

OK, może nie zrozumiałem :-) U mnie było tak jak pisałem. PZDR

• #9 02 Lis 2014 13:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomsonchina

hermes-80 napisał:
    jeśli intruz zmienił ci hasło do panelu konfiguracyjnego licząc na twoją niewiedzę to musisz zrestartować router do domyślnych wartości

A dokładnie zresetować go przyciskiem na obudowie.
    Do panelu i tak się nie możesz dostać, więc będziesz musiał potem wszystko od nowa ustawić, bo konfiguracji i tak nie "ściągniesz" z routera, więc jej nie przywrócisz z pliku.
    I pamiętaj o haśle!.

• #10 03 Lis 2014 16:52
    tomsonchina
    Poziom 14  

Dziekuje za pomoc, i za zainteresowanie, po prostu to nie jest moja dziedzina i nie wiedziałęm jak sie do tego zabrac. pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Do Hermes widze że zaśmiałeś się ze mnie z pożałowaniem , jak ja do swoich klientów z drukarkami :) ADMIN nie kasuj :)

• #11 03 Lis 2014 18:52
    hermes-80
    Poziom 43  

Nie było pożałowania tylko szczerze mnie rozbawiłeś ;) metodyka rozwiązywania problemu ;)

• #12 05 Lis 2014 15:09
    tomsonchina
    Poziom 14  

hasło założone, tak w woli wyjaśnienia :) samemu hehe pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme