Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 42-46" - dobre kąty, dobre skalowanie analog. sygnału 1500-2700 zł

Syntony 30 Paź 2014 14:02 1107 7
  • #1 30 Paź 2014 14:02
    Syntony
    Poziom 18  

Witajcie.

Stary TV kineskopowy się popsuł i przyszedł czas na wymianę. Wymagania opisałem według dostępnej listy (na samym dole). Tak ogólnie - zależy mi na dobrej integracji TV z internetem, i z laptopem (może bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez sieć?), odtwarzaniu filmów z pendriva itd.

Z kolei jeżeli chodzi o sygnał telewizyjny - ważne, aby zwykły analogowy, NIE HD sygnał wyglądał na nim przyzwoicie - żeby nie był tandetnie przeostrzony, odszumiony itd. Ważna jest dobra czerń, nasycenie barw, dobry kontrast i kluczowe - dobre kąty. Strasznie mnie denerwuje gdy ekran przyciemnia się/rozjaśnia/zmienia barwy w zależności od kąta patrzenia. Jeżeli chodzi o modele - z przeglądu forum wpadł mi w oko Panasonic TX-42AS650E - ale nie wiem jednak czy on najlepiej pasuje do moich wymagań, za dużo tego jest, a w tych całych funkcjach SMART w ogóle się nie orientuje. PS. Ten model ma jakiś nieco większy odpowiednik?

wypełniona lista pytań.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
    - nieco ponad 20 m2, prawie kwadratowy pokój.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
    - 2-5m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
    - Od 1 do kilku

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
    - Praktycznie cały czas (umiarkowanym) bokiem/ukosem - kąty widzenia i wierność barw są bardzo ważne.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
    - Raczej stać, choć nieprzesadzone jeszcze.

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
    - Okno jest po 2-giej stronie pokoju - dokładnie naprzeciwko TV.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
    - Zepsuty :D - kineskopowy 29 cali.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
    - Zależy mi, aby TV miał jak najlepsza obsługę funkcji internetowych, YouTube, internet po WIFI, i fajnie by było gdyby jakoś bezklablowo można go ustawić jako ekran do laptopa - (choć nie wiem czy to w ogóle możliwe). Dobrze by było aby TV był w miarę energooszczędny.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
    - Obecnie analogowa kablowka BEZ HD - pozniej pewnie z HD... ale to nieokreslona przyszlosc. Filmy z internetu w HD / jak się da to przesyłanie ekranu z laptopa...

10.Jakie urządzenia ?
    - Laptop

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
    - 4-8 godzin.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
    - nie mam wyraźnych preferencji - nie mam porównania jeżeli chodzi o TV, choć monitory wole matowe.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
    - filmowe, informacyjne, video z internetu

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
    - tak, filmy z YouTube i innych stron. Bardzo ważne aby obsługa funkcji internetowych była w miarę wygodna i bezproblemowa.

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - raczej nie... choć możne?

16.Preferencje co do marki ?
    - brak

17.Preferencje co do wielkości ?
    - 42-46 cali (najlepiej gdzieś po środku)

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
    - słabe katy, słaba czerń, zbyt silna obróbka sygnału analogowego powodująca dziwne artefakty, przeostrzenie itd.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
    - zdecydowanie wieczorami, po ciemku lub przy świetle żarowym, choć i "za jasności" głownie latem.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
    - 1500 - 2700 - najlepiej by było się zmieścić do jakiś 2300 - choć jeżeli będzie coś "wyjątkowego" wartego dopłaty... jest to do rozważenia.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
    - Może mieć, ale nie musi - nie mailem kontaktu z ta funkcja i nie wiem czy byłoby zapotrzebowanie.

Z góry dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi.

• #2 30 Paź 2014 17:33
    Mariano11
    Poziom 26  

Strasznie duża ta rozpiętość cenowa. Za 2800 zł masz Philipsa 40PUS6809, czyli telewizor z UHD. Naładowany jest elektroniką, więc wszystkie twoje wymogi spełnia.

• #3 30 Paź 2014 19:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 30 Paź 2014 20:39
    Syntony
    Poziom 18  

Dzieki Wam za odpowiedzi!!

Mariano11 - Co do zakresu cenowego moze i szeroki, ale wiadomo im taniej tym lepiej :) Odnosnie 40PUS6809 - ciutke maly ten TV, a z daleka slabo widze... Co do UHD - nie jestem przekonany czy to potrzebne? Tym bardziej ze sygnal tego typu w postaci elektronicznej to duuuzo danych, a i tak TV w trybie telewizyjnym pracowalby na sygnale analogowym z kablowki (choc z czasem pewnie przejscie na HD nastapi). Wiec im wiekszy tym lepszy... ale tu dochodzimy do propozycji LOCOLOCO - tez z kolei chyba juz za wielki :D

Mam ograniczone miejsce na scianie, pomiedzy szafa, a framuga - pomierzylem i tak duzy TV siegalby niebezpiecznie blisko krawedzi.

Rozumiem, ze seria Panasonica xxAS650 jest cala tak samo dobra i rozmiar ekranu mozna dobierac dowolnie?

• #5 30 Paź 2014 21:44
    lesmian45
    Poziom 16  

No ja tez myślę, że za wielki. Żyłeś z CRT 29 cali tak długo i jakoś się oglądało. Jeśli nie jesteś zwolennikiem UHD to możesz jeszcze popatrzeć na zwykłe FullHD z modeli Philipsa 7109 - 7509. Wprawdzie niższa rozdzielczość, ale dostaniesz w zamian ambilighta, w przypadku pierwszego modelu dwu, a drugiego trójstronnego.

• #6 31 Paź 2014 09:10
    Syntony
    Poziom 18  

Poczytalem o serii 7109 i 7509 i jezeli juz bym wchodzil w abilight to mysle ze w 3-stronny - 2 stronny to IMO takie nie wiadomo co :)

Co mnie zaskoczylo, kiepskie opinie maja te telewizory(na ceneo). Powtarza sie szczegolnie, ze telewizor sie zacina, obraz szarpie, menu baaardzo zwalnia itd. Tu jedna z opinii:

"Z telewizorem bujam się już od maja tego roku.Po przesiadce z Sony EX500 cofnąłem się do tyłu jeśli chodzi o jakość obrazu,dźwięku itp.
    Na tym telewizorze mimo bardzo wielu prób nie udało się uzyskać chociaż dobrej czerni i kontrastu-no cóż panel IPS.Jeśli chodzi o płynność to też bez rewelacji-obraz przycina,w czasie ruchu wokół postaci tworzą się takie aureole przeźroczyste,takie duszki-masakra.Redukcja szumów obrazu tragedia.Muszę wspomnieć też,że się zawiesza dość często i pozostaje tylko wyjęcie wtyczki z kontaktu.Nocne sceny na tym telewizorze jak ze starej,kiepskiej,zużytej plazmy i nie da się oglądać żeby było ciemno-trzeba niestety zapalać światło ale i tak jest do kitu.Już nigdy nie spojrzę nawet na Philipsa."

EDIT:

Czytam o tych protokolach bezprzewodowego laczenia TV z komputerem i tak:

Wychodzi na to ze jest Miracast i WiDi... Mam laptopa jak sie okazuje zgodnego z WiDi. Laptop działa na Windows 7. Czy w tej sytuacji wybór telewizorow zaweza mi sie do tych wspierajacych WiDi? Czy mozna do dowolnego windowsa 7 zainstalowac jakis sterownik do Miracast?

• #7 31 Paź 2014 14:20
    Mariano11
    Poziom 26  

Ja mam u siebie w domu Philipsa 6008 i jestem z niego mega zadowolony. Gry na PS3 chodza świetnie, obraz rewelka, tak samo dźwięk. Jak znajdziesz jeszcze modele 6008 to bierz!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme