Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wylacznik czasowy ukladu (oswietlenie z czujnikami ruchu)

pioter900 03 Lis 2014 09:50 504 1
  • #1 03 Lis 2014 09:50
    pioter900
    Poziom 1  

Witam,
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Na elewacji mojego budynku mam cztery lampy zewnetrzne, a pod nimi czujniki ruchu (cztery czujniki, pod kazda lampa jeden). Gdy ktorys z czujników ruchu wykryje ruch, zalacza wszystkie cztery lampy na elewacji. Lampy sa wylaczane rowniez przez czujniki ruchu (po uplywie okreslonego czasu, w czujce). Do tej calej instalacji mam jeden glowny wylacznik w postaci bezpiecznika. Wylaczenie bezpiecznika, wylacza lampy i czujniki ruchu (odlacza napiecie).

Problem polega na tym ze czujniki ruchu ktore uzywam sa awaryjne (to najprostrze czujniki ruchu ktore mozna kupic w supermarketach), i czasami sie zawieszaja - po zalaczeniu oswietlenia nie chca go po okreslonym czasie wylaczyc. W takiej sytuacji pomaga restart ukladu poprzez wylaczenie bezpiecznika na ok 3 minuty.

Chcial bym wmontowac w istniejacy uklad, jakis podzespol, ktory np. po 10 minutach swiecenia oswietlenia (ktore np powinno wylaczyc sie np po 1 minucie) wylaczy uklad od pradu (zrestartuje uklad, tak samo jak bym wylaczyk bezpiecznik na kilka minut).

Czy ktos mogl by mi doradzic jak mogl bym cos takiego zrobic? Zapomnialem wcześniej wspomniec - caly uklad to oczywiscie 220v.

Pozdrawiam,
    Piotr

• #2 03 Lis 2014 23:42
    tomgart
    Poziom 25  

A jak masz rozwiązane załączanie wszystkich lamp z obojętnie którego czujnika?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme