Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwa wymiana cewki ,w głośniku beyma 18p1000 bez wymiany membrany?

kure13 09 Lis 2014 22:47 1299 12
  • #1 09 Lis 2014 22:47
    kure13
    Poziom 11  

Witam,proszę o pomoc ,zastanawiam się czy nie zostałem oszukany otóż,zaniosłem uszkodzony głośnik Beyma18p1000 do fachowca,wydaje mi się że, była spalona cewka(chciałem naprawić jak najtaniej,i stwierdził że da rade zamówić robioną cewkę ale najlepiej ją wymienić demontując stara membranę,która była idealna ).
    Ja znawcą nie jestem dlatego mam pytanie odnośnie właśnie tego modelu głośnika czy taka membranę ściągniętą można potem wykorzystać ?Czy taka wymiana cewki w tym modelu ma sens ?
    Pozdrawiam

• #2 10 Lis 2014 01:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W zasadzie w przypadku każdego głośnika istnieje możliwość wymiany samej cewki. Problem w tym że nie zawsze efekt takiej wymiany jest zadowalający.
    W takim wypadku starą cewkę należy wyciąć a membranę oczyścić z kleju i nakleić ją na nowy karkas. Jeżeli dostępne są oryginalne zestawy naprawcze, to lepiej wymienić taką membranę, bo nie ma możliwości idealnego usunięcia starej cewki. Zawsze zostaną jakieś resztki lub powstaną delikatne uszkodzenia membrany. Poza tym żadnemu typowi zawieszenia nie służy odklejanie i ponowne przyklejanie do kosza.

• #3 10 Lis 2014 05:59
    wkj
    Poziom 34  

kure13 napisał:
    Witam,proszę o pomoc ,zastanawiam się czy nie zostałem oszukany otóż,zaniosłem uszkodzony głośnik Beyma18p1000 do fachowca,wydaje mi się że, była spalona cewka(chciałem naprawić jak najtaniej,i stwierdził że da rade zamówić robioną cewkę ale najlepiej ją wymienić demontując stara membranę,która była idealna ).

Kolego ale o co chodzi, źle naprawił lub nie naprawił?
    Na jakiej podstawie stwierdziłeś że cewka jest spalona?

Być może wcale nie była spalona tylko miała gdzieś przerwę, to się zdarza, fachowiec głośnik zrobił i aby być wiarygodnym powiedział ze wymienił cewkę.
    Można wymienić cewkę i użyć tej samej membrany, ja to już robiłem w głośnikach domowych i nikt nie poznał by że był rozklejony.

• #4 10 Lis 2014 08:27
    kure13
    Poziom 11  

Głośnik działa dobrze,został naprawiony.
    Sprawdziłem miernikiem.
    Oryginalny zestaw naprawczy kosztuje 450 zł,i zastanawia mnie sprawa czy można zdemontować oryginalna membrana i cewka i włożyć nieoryginalne a tamte zdemontowane części znowu użyć,jeśli były dobre .
    Gość jak dla mnie jest w porządku ,ale spytać nie zaszkodzi.

• #5 10 Lis 2014 08:58
    wkj
    Poziom 34  

Skoro działa dobrze, to ja nie szukał bym dziury w moście.

Ze swojego doświadczenia wiem że jak się regeneruje sporo głośników to zawsze coś zostaje z części. Można to oczywiście zaadoptować do naprawy innych przetworników.

• #6 10 Lis 2014 09:02
    kure13
    Poziom 11  

No,wiadomo ale celowo chyba niema takiego sensu ?

• #7 10 Lis 2014 13:33
    398216
    Usunięty  
  • #8 10 Lis 2014 14:30
    kure13
    Poziom 11  

Niestety nie jest to oryginał użyty do naprawy,oryginał co był na głośniku został u gościa czy celowo mógł stwierdzić ze trzeba membranę wymienić aby uzyskać oryginalna dla siebie ,czy tak się robi po prostu w tym modelu łatwiej taką naprawę.
    Mam drugi oryginał i idą na moje ucho tak samo.Pzdr

• #9 10 Lis 2014 15:50
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kure13 napisał:

Niestety nie jest to oryginał użyty do naprawy,oryginał co był na głośniku został u gościa czy celowo mógł stwierdzić ze trzeba membranę wymienić aby uzyskać oryginalna dla siebie ,czy tak się robi po prostu w tym modelu łatwiej taką naprawę.
    Wymienił na oryginalny zestaw naprawczy, czy na coś Made In China?

• #10 10 Lis 2014 17:44
    DjMapet
    Poziom 42  

Jeżeli membrana i kopułka przeciwpyłowa w naprawionym głośniku, nie różnią się niczym od tych z nienaprawianego głośnika i praktycznie nie widać śladów ingerencji w głośnik, świadczy to o tym, że albo użył oryginalnych, nowych podzespołów (membrana, cewka, resor, kopułka = recon-kit), albo wymienił tylko uszkodzoną cewkę, ale z bardzo wielką starannością. Szkopuł tylko w tym, czy ta nowa cewka, zachowuje wszystkie parametry konstrukcyjne i elektryczne, cewki oryginalnej.

Pozdrawiam.

• #11 10 Lis 2014 18:50
    kure13
    Poziom 11  

Membrana jest zmieniona(chiny) kopułka stara co była.
    Pytanie odnośnie właśnie tego modelu głośnika czy taką membranę ściągniętą można potem wykorzystać ?Czy taka wymiana cewki w tym modelu ma sens że trzeba zniszczyć membranę ?
    Pozdrawiam

• #12 10 Lis 2014 19:06
    DjMapet
    Poziom 42  

kure13 napisał:
    czy taką membranę ściągniętą można potem wykorzystać ?

Wg. mnie, w głośniku estradowym - nie. Trudno uniknąć uszkodzenia zawieszenia przy demontażu od kosza i nie zawsze uda się usunąć klej - spajający karkas z membraną i resorem, bez jej uszkodzenia.
    Chociaż znam gościa, który potrafi w znacznej ilości głośników, wymienić tylko samą cewkę. Raz, jak mu zaniosłem 8" midbasy, to mnie opieprzył, że niepotrzebnie usunąłem oryginalny układ drgający, bo dał by radę wymienić tylko same cewki :-/

Pozdrawiam.

• #13 10 Lis 2014 19:15
    kure13
    Poziom 11  

O taką odpowiedz mi chodziło ,bałem się po prostu że założył chińską,a sobie wziął oryginał.Ale to gra nie warta świeczki,Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME