Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak usunąć bad sektory z dysku ??

arkadiusz1988 05 Maj 2005 16:26
  • #1 05 Maj 2005 16:26
    arkadiusz1988
    Poziom 15  

witam, mam pytanie mam problem z miejscami uszkodzonymi na dysku jak moge je usunąć/zlikwidować w jaki sposób, dzięki z góry, pozdro pa

• #2 05 Maj 2005 16:35
    childmaker
    Poziom 35  

Przeskanuj dysk z poziomu konsoli odzyskiwania poleceniem

Cytat:
    chkdsk LiteraDysku /p /r
    /p : Sprawdza dysk w poszukiwaniu błędów a napotkane naprawia.
    /r : Lokalizuje bad sectory

Jeśli wybierzesz parametr /r automatycznie jest ustawiany i parametr
    /p. Jeśli komenda jest zastosowana bez żadnych przełączników wtedy
    żadna naprawa nie ma miejsca.

• #3 05 Maj 2005 16:41
    roodzeek
    Poziom 23  

np:
    mhdd: scan i (remap lub erasewaits)
    wdclear
    programy diagnostyczne producenta

Jak się nie uda to zostaje zaznaczenie ich dla systemu co masz opisane w poprzednim poście.

• #4 05 Maj 2005 16:58
    arkadiusz1988
    Poziom 15  

jak wpisóje

Cytat:
    chkdsk c: /p /r

to mi pisze żeby programem scandisk to zrobić.
    A jak włączyłem program "mhdd" to niewiedziałem o co w nim chodzi co mam wpisać, i go wyłączyłem, ale "wdclear" włączyłem dałem opcje "read verify drive" i coś sie dzieje, ale bardzo bardzo bardzo powoli, pozdro pa

• #5 05 Maj 2005 17:03
    childmaker
    Poziom 35  

Cytat:
    jak wpisóje

Cytat:
    chkdsk c: /p /r

to mi pisze żeby programem scandisk to zrobić.
    Sorki ale nie napisałeś jaki masz system. Myślałem że XP, ale widzę że '98

• #6 05 Maj 2005 17:50
    czuga
    Poziom 23  

...pamietam ze kiedys np Norton Disk Doctor z pakietu Norton Utilities zaznaczal bad sectory i je wylaczal z uzytku...

• #7 06 Maj 2005 10:41
    Usunięty
  • #8 06 Maj 2005 10:48
    czuga
    Poziom 23  

...zgadza sie tjanusz...tylko wszystko rozwala sie o to ile ma tych bad sectorow, w jakim obszarze dysku i czy jest jest to tylko jednostkowy przypadek...w sensie ze nie ma tych obszarow np co 100MB ...bo wtedy to w sumie dysk mozna sobie podarowac...

• #9 06 Maj 2005 11:05
    Adam Pyka
    Poziom 19  

Code:
    format c: /C

Innej rady nie widzę, bynajmniej w 98. Pozostają jeszcze programy do całkowitego kasowania wszystkich partycji z dyski, MBS itp. Poszukaj na stronie producenta dysku.
    Pozdrawiam,
    Adam Pyka

• #10 24 Maj 2005 13:04
    myzrael
    Poziom 10  

Program HddReg i po wszystkim więcej system nie zapisze na uszkodzonym sektorze tym samym nie wykryje go scandisk.

Tyle :)

Dodano po 1 [minuty]:

Aha a skoąd HddReg??
    Z osloskopu, Emula, Donkeya
    :)

• #11 24 Maj 2005 14:28
    Kassiel
    Poziom 19  

Nie można naprawić badów fizycznych. Można je zaleczyć. Niedługo pojawią się nowe. Bady fizyczne "rozmnażają się". Załóżmy, że tależ dysku kręci się z prędkościo ok 7200obr. Jeśli coś się stało z jego powierzchnią i oderwało od niej to w końcu musi gdzieś upaść. Przy takich prędkościach można sobie wyobrazić co się stanie w miejscu upadku. Latającyh badziewek robi się coraz więcej i więcej...
    Podsumowanie:
    Programowe niszczysz wdclearem (jeśli wykaże błąd - po 101 nieudanych zaleczeniach to masz fizyczne). Jeśli masz fizyczne pomyśl nad zakupem nowego dysku. Wcześniej czy póżniej nie będziesz mógł pracować na starym twardzielu.

• #12 24 Maj 2005 16:27
    longines
    Poziom 26  

Starusieńki program PART przy repartycjonowaniu "maskuje" i wyłacza z użytku Badsectory. Dodatkowo potrafi korzystać z "zapasu", który jest na każdym dysku twardym, więc jeśli nie masz tych BAD-ów zbyt wiele to możesz nawet nie zauważyć róznicy.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty