Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mobil czy Castrol-który wybrać?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Eksploatacja -> Mobil czy Castrol-który wybrać?
Autor
Wiadomość
ronal
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: południe

Post#1 Post autora tematu 05 Maj 2005 21:52   

Re: Mobil czy Castrol-który wybrać?

Panowie -mam dylemat -zmieniam olej w MB e klasse 300 td.Do tej pory był tam Elf 5w40 czy full synetyk.Teraz bedzie 10w40 bo juz auto swoje km ma a i jak bym zalał syntetyk to i tak szybciej mi minie rok niz kilometry do zmiany tak ze olej bedzie ciagle swiezy.......I teraz co wlac mobil 1 S czy castrol magnatec? mobil to nie słyszałem nic złego -o castrolu ze sie zrobił dziadostwo ....Ale znowu tak reklamuja ten magnetyczny olej...... i sam nie wiem...........Napiszcie jak macie jakies doswiadczenia z magnatecem lub mobilem.....ktory lepszy ....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2005 21:52   

Powrót do góry

bj86
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Radom / Kraków

Post#2 05 Maj 2005 21:57   

Nie bardzo mam doświadczenie w olejach, ale jedno wiem na pewno. Ta reklama z magnetycznym olejem, który przywiera gdzie trzeba to kit na kółkach. To jak ze świstakiem i sreberkami, więc się nie sugeruj.
Powrót do góry

Ted7
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: "-"

Post#3 05 Maj 2005 22:05   

Od 7 lat używam oleju "mobil" i jak narazie nie miałem żadnych problemów.
Powrót do góry

robert45
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków

Post#4 05 Maj 2005 22:05   

Witam.Przez trzy sezony używałem Magnateca 5W\40 .Miłe wrażenia z eksploatacji silnika.
Od wymiany do wymiany przeźroczysty.
Obecnie zalałem Totalem 5W\40 i co się okazało ten olej po zalaniu zmienił barwę z przeźroczystej na delikatnie mętną.
Wniosek:wypłukał osad z silnika po magnatec-u.
Decyzja oczywiście należy do Ciebie.Pozdrawiam
Powrót do góry

adam-78
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 05 Maj 2005 22:05   

Witam serdecznie.

Mam kilku znajomych prowadzących serwisy samochodowe i wszyscy proponują Mobil.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

ronal
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 05 Maj 2005 22:51   

no tez własnie nie ma to jak zdanie uzytkownikow.tez juz własnie kilka razy słyszałemn ze castrol to syf.Jak narazie mobil gora-no i nawet MB zaleca mobila do nowych aut swoich....
Powrót do góry

nom
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tarnobrzeg

Post#7 05 Maj 2005 22:55   

3 x miałem castrola txt 5W40, ostatnio na próbę zmieniłem na mobila 5W50 i okazało się, że silnik ciszej pracuje. Następna wymiana też będzie mobil, bo silnik ładnie pracuje. :-)
Powrót do góry

ronal
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 05 Maj 2005 23:37   

no prosze znowu punkt dla mobila....prosze o jeszcze wiecej opinii -wszystkie mile widziane-ale chyba zaleje mobila-jak nikt nie mowi złego słowa....
Powrót do góry

zbyszku
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 06 Maj 2005 00:12   

adam-78 napisał:
Mam kilku znajomych prowadzących serwisy samochodowe i wszyscy proponują Mobil.

w to bym akurat nie wiezyl, bo oni za to ze leje mobil tez swoje maja. ale to ze jest fajna reklama w telewizji, to chyba trzeba na koncu patrzec.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2005 00:12   

Powrót do góry

jopper
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: ok. Tarnowa

Post#10 06 Maj 2005 12:25   

Witam.
A co sądzicie o ELF-ach. Jestem przed wymianą oleju w Passacie 1.9D. Czy elf jest dużo gorszy od mobila?
Powrót do góry

thomas__1
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zator - małopolska

Post#11 06 Maj 2005 12:29   

Ja jeżdżę na ELFie i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czemu mechanicy z mojej okolicy strasznie zachwalają Valvoline. Pewnie mają jakieś udziały za reklamę w swoich warsztatach.
Powrót do góry

jaca2
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 06 Maj 2005 12:50   

Mój kolega majacy warsztat do tej pory sprzedawał Mobila i oczywiście zachwalał, sam u niego wymianiałem od paru lat, zadnych złych spostrzeżeń, ALE od pewnego czasu zaczął narzekac na kontakt z centralą Mobila, że coś tam żle, itp itd. Od 2 miesięcy hadluje chyba Castrolem lub jakimś innym (nie jestem pewien bo jeszcze nie zmieniałem) bo dostał lepsze warunki i co za tym idzie teraz ten jest najlepszy. Przeciez tego oleju nikt nie próbuje na smak a jaki jest on naprawde okazuje sie po dłuższej eksploatacji, i nie oszukujmy sie wiekszośc samochodów u nas eksploatowanych czasy świetności maja za sobą. Ja osobiści potwierdzam jedną zasade, że lepiej wymienic dużo za wczesnie niż trochę za pózno, i dużo zależy od warunków eksploatacji - długie trasy czy częsty rozruch w miescie i wiecznie niedogrzany silnik. No i markowe oleje i raczej nie z beczki.

---
pozdr.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2005 12:50   

Powrót do góry

rito
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Sierakowice

Post#13 06 Maj 2005 12:53   

Polecam Mobil na 100% kiedyś miałem starą sierre 2.3 d i lałem mobil diesel i nie miał sobie równych teraz leje mobil do opla omegi 2.0 i też jest czyściutki żadnych wycieków i silnik cicho pracuje polecam
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 06 Maj 2005 13:20   

Dlaczego chcesz zmienic z syntetyka na polsynyetyk? Kilometry przeciez nie decyduja o zmianie tylko zuzyta jednostka napedowa, ktorej stan glownie zalezy od wlasciciela pojazdu. Osobiscie znam gdy przy blisko 400 tys lany jest OW40.
A co do marki oleju to kazdy chwali to co ma i napewno jednen i drugi olej jest bardzo dobry.Ale jesli jezdziles na elfie syntetyku i samochod ci sie dobrze spisywal to zmien na elfa polsyntetyka.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

tadek53
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: szczecin

Post#15 06 Maj 2005 14:50   

Czym lepszy olej tym mniej problemów . Ja fabie 1.4 zalewam mobilem 5W40 inie mam problemów z odmą i brudną przepustnicą. (częsty temat na forum)
Powrót do góry

enauto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#16 06 Maj 2005 15:08   

Witam
Proponuję Motul 4100 Power, SAE 15W50, Techosynthese, klasa API: SL/CF, normy VW 505.00 - 501.01, MB 229.1.
Na opakowniu jest napisane po niemiecku, że jest to olej do samochodów z dużym przebiegiem.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Pitereks
Poziom 13
Poziom 13

Post#17 06 Maj 2005 16:08   

Ja tam jakoś nie widzę różnicy między olejami, czy to będzie Castrol czy Mobil jeden kit. Generalnie w Polsce widać przewagę Mobila, natomiast jak przywoziłem kilka aut z niemiec, głównie koncernu WV, to wszędzie był Castrol - być może tam serwisy mają umowę z Castrolem i tyle.

Wielokrotnie temat poruszany nie tylko na elektrodzie i pełno jakis tam mitów, a to że Elf to tylko do kosiarki, a zapytajcie się co ludzie myślą np o Selenii itd albo Totalu. Osobiście mam w domu Fiata Uno '97 rok od nowości, od początku pracuje na oleju VS (fiatowski) i do dzisiaj ma 260 tys. km przebiegu, oleju nie bierze itd. Gdyby słuchać opinii ludzi o tym oleju to już dawno w tym aucie nie powinno być silnika 8O

Moim zdaniem zostań przy tym oleju który jest w tej chwili i nie kombinuj.
Różni producenci stosują różne środki myjące, w zwiazku z tym pytanie czy zmiana byłaby korzystna?
Powrót do góry

ark
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ruda

Post#18 06 Maj 2005 23:31   

to proste nie mysl nawet o castrolu reklama to sciema ja na castrolu mialen bialy nalot zima na korku wlewu oleju a po wlaniu mobila wszystko wrocilo do normy wniosek jest prosty pozatym na mobilu ciszej pracuje silnik
Powrót do góry

Wojtekm33
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Zamosc

Post#19 09 Maj 2005 01:13   

bardzo dobre jakosciowo sa oleje Qaker state, oraz Pennzoil, niestety coraz ciezej dostepne na rynku. Moj mechanik ktory troszke olejow sie namienial w zyciu i widzial co spuszcza z samochodu twierdzi ze jako takie parametry trzyma jeszcze shell i na takim jezdze obecnie. Sporo jezdze ( okolo 20 tys na trasie, oraz kolejne 20 po miescie rocznie ) i jestem dosc zadowolony ze shella. Najlepiej jednak silnik pracowal na qakerze- ale nie do kupienia w mojej okolicy blizszej czy dalszej juz niestety od okolo 2 lat :(
Powrót do góry

nom
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Tarnobrzeg

Post#20 09 Maj 2005 11:17   

Wojtekm33 napisał:
bardzo dobre jakosciowo sa oleje Qaker state

Quaker daje gwarancje na silnik 400 tys. km, ale tylko w USA, chyba, ze cos sie zmienilo. :-)
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#21 09 Maj 2005 11:23   

ark napisał:
to proste nie mysl nawet o castrolu reklama to sciema ja na castrolu mialen bialy nalot zima na korku wlewu oleju a po wlaniu mobila wszystko wrocilo do normy wniosek jest prosty pozatym na mobilu ciszej pracuje silnik

To ze miales bialy nalot na korku to nie swiadczy o zlym oleju. Tak sie dzieje jak jezdzisz w miescie na krotkich odcinkach, silnik niedogrzany wilgotne powietrze i zimno - tyle trzeba by miec nalot w postaci bialej mazi na korku oleju. Ja jezdzilem namobilu i tez mialem nalot i co mobil do dupy.
Powrót do góry

czapajew
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin

Post#22 18 Maj 2005 12:46   

Witam
Mam pytanie czy zmieniając olej na mobila mineralnego z lotosa mineralnego zmniejszy mi się przy rozruchu zadymienie. Wiem że mam trochę zuzyte uszczelniacze zaworowe, ale słyszałem że ewekt dymienia na lotosie mineralnym jest większy. Moż ktoś ma na ten temat jakąś wiedzę.
I czy nie będę potem miał problemów z silnikiem.
Powrót do góry

neosystem
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Tychy

Post#23 19 Maj 2005 13:09   

Ja jak pracowałem przy wymianie oleju zalewaliśmy 85% samochodów olejami Mobila 1. Więc decyzja należy do Ciebie.... Ja sam się zdziwiłem że tyle samochodów jeżdzi na tym oleju.
Ja teraz jeżdże na Shellu ale chyba bede sobie musial rownież zmienic na Mobila...

Pozdrawiam....

Dodano po 3 [minuty]:

czapajew napisał:
Witam
Mam pytanie czy zmieniając olej na mobila mineralnego z lotosa mineralnego zmniejszy mi się przy rozruchu zadymienie. Wiem że mam trochę zuzyte uszczelniacze zaworowe, ale słyszałem że ewekt dymienia na lotosie mineralnym jest większy. Moż ktoś ma na ten temat jakąś wiedzę.
I czy nie będę potem miał problemów z silnikiem.

Powinno się zmiejszyć sądząc po dużo lepszej klasie olejów Mobil

Mobil Super 15W40 - mineralny...API - SJ/CF
Lotos 15W40 - mineralny............API - SG/CD
Lotos City 15W40 - mineralny......API - SF/CC
Powrót do góry

hamberg
Poziom 3
Poziom 3

Post#24 19 Maj 2005 20:38   

Jezdzilem na olejach wielu znanych firm i z castrola bylem najmniej zadowolony (zreszta wiele corolli gdzie castrol byl zalecany mialo problemy z silnikami VVTi).

Mobil calkiem niezle sie spisywal jednak najlepszy okazal sie valvoline i tego polecam. Silnik na nim pracowal zauwazalnie ciszej i szybciej sie wkrecal na obroty. Rowniez zuzycie tego oleju bylo najnizsze ze wszystkich innych.
Powrót do góry

kiciak85
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tychy

Post#25 19 Maj 2005 23:24   

ja jeżdże na VS, wcześniej jeździłem na Seleni (oleje polecane przez fiata) ale większość moich znajomych jeździ na Mobilu i są z niego zadowoleni :)
Powrót do góry

fastcars
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: wawa

Post#26 20 Maj 2005 23:31   

ja leje olej taki jaki sobie klient za zyczy
ale
rozbieralem silniki w 2 lagunach f4p

jeden z przebiegiem 140000km
drugi 170000km

pierwszy non stop castrol
drugi mobil
oba syntetyki

zuzycie elementow silnika w stopniu rownym w obu przypadkach lecz silnik eksploatowany na castrolu mial potworne ilosci szlamu i nagaru.
mobil nie zostawil zadnych sladow i silnik byl czysciutki jak po 40000.
Powrót do góry

Tombou
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Bielsko-Biała

Post#27 23 Maj 2005 09:22   

czy sa jeszcze do kupienia oleje mineralne o oznaczeniu 15W-50 albo 20W50?Potzrbuje olej który bedzie dosc gesty gdy bedzie gorący gdyz w moim malaczu po ostrzejszej jezdzie na wolnych zaczyna migac kontrolka oleju,przy normalnej jezdzie nie swieci.moze ktos słyszał o oleju o takim oznaczeniu?
Powrót do góry

Gregor_PL
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Imielin

Post#28 23 Maj 2005 17:15   

Wybor co do oleju zawsze nalezy do wlasciciela auta,ja mam tdi 110PS i od trzeciej wymiany tzn jak mialem 30tys stosuje castrol GTD magnatec 10W40 obecnie mam przejechane 145tys praktycznie nie dolewam oleju jak juz to znikome ilosci przewaznie zima samochod urzytkuje przewaznie na trasie(autobana) szybka ciagla jazda 1000km,moj wujek i kuzyn tez leja ten olej do opla vectry i sharana obaj maja juz przejechane po 350tys i bardzo sobie go chwala ja zostaje przy castrolu
castrol orginalby niemiecki w 5l karnisterku.
Powrót do góry

longines
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#29 23 Maj 2005 18:00   

Mobil ma takie same własciwości jak Castrol Magnatek. Poprzedni sezon jeździłem na Valvoline, teraz nalałem Mobil-a i ciągle mam problem z brudną przepustnicą. Znajomy mechanior wykonkludował, ze najwyraźniej cyt. "Mobil oderwał nagar po Valvoline i rozsyła po silniku".
Teraz musze zrobić jeszcze jedną zmianę oleju :-(
Powrót do góry

sobi2004
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#30 23 Maj 2005 18:35   

Witajcie !
Z ojcem prowadzimy hurtownię olejów od wielu lat...
Pytanie Mobil czy Castrol to pytanie retoryczne..?
to są tak zbliżone marki ze nie ma co sie doszukiwać różnic panowie.
Osobiscie radziłbym ci zostac przy Elfie i zmienić tylko na półsynetyk po co zmieniac firmę nie ma sensu skoro wiesz na czym twoj silnik jeżdził...
..ja w swoich samochodach i nowych i starych leje odmiany Orlen platinum...
p.s. Castrol magnatec jest produkowany w Polsce z polskich komponentów pozdrawiam, jesli masz jakieś pytania odnosnie eksploatacji olejami pisz a pomogę..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2005 18:35   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Eksploatacja -> Mobil czy Castrol-który wybrać?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny