Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy.

Nemesis_08 14 Lis 2014 20:37 2118 9
  • #1 14 Lis 2014 20:37
    Nemesis_08
    Poziom 6  

Witam.
    Mam problem z jednym głośnikiem z zestawu Microlab Solo 6C. Kolumna w której jest cała elektronika działa dobrze. Natomiast druga kolumna często trzeszczy, czasami w ogóle przestaje grać, czasami też działa poprawnie. pomimo tego, że nie jestem elektronikiem, to postanowiłem sam coś z tym zdziałać. Wyeliminowałem problem ze zwrotnicą lub głośnikami. Po prostu w płytce zamieniłem kanał lewy z prawym i druga kolumna posiada takie objawy. Z tego wynika, że problem leży gdzieś w elektronice. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć obu płytek:

Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy. Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy. Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy. Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy.

Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy. Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy. Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy.

Gdzie może leżeć problem? Może spotkał się ktoś z podobnym problemem i naprowadzi mnie na jakiś trop.

• #2 14 Lis 2014 23:34
    bartek21: )
    Poziom 13  

Witam
    Proszę zamienić miejscami wtyczki czincz (lewy z prawym), jeżeli się nic nie zmieni to znaczy że problem leży w przedwzmacniaczu lub wzmacniaczu.

Jeżeli się zmieni to najprawdopodobniej problem jest w przewodzie jack-czincz

Proszę też sprawdzić czy pod wejściem aux dzieje się to samo.

• #3 14 Lis 2014 23:56
    Nemesis_08
    Poziom 6  

Dziękuję za zainteresowanie.
    Zamianę wtyczek w czinczu też wykonałem i usterka jest tylko na jednym głośniku. Głośniki są podłączone pod AUX. Nie mam niestety pilota i nie mogę zmienić wejścia.
    Zastanawia mnie teraz, czy na wejściu PC problem też będzie występował. Muszę wykombinować pilota do nich i to sprawdzić.

• #4 15 Lis 2014 12:50
    Sanjose
    Poziom 25  

Na początek przyjrzałbym się lutom:
    Microlab Solo 6C, jeden głośnik trzeszczy.
    Już widać, że to typowa chińska "druciarska" robota, nie ważne czy to microlab, manta, genius... wszystko to te same wynalazki klepane w jednej fabryce.

Dlatego jak ktoś chce kupić głośniki do "kompa" staram się unikać komputerowych brzęczyków ;).

• #5 18 Lis 2014 18:00
    Nemesis_08
    Poziom 6  

Elementy przelutowane, lecz nic to nie dało. Usterka nadal występuje.

• #6 19 Lis 2014 01:12
    Sanjose
    Poziom 25  

Prawdopodobnie mogą być winne kondensatory C302, ewentualnie tranzystory końcówki mocy, są na nich jakieś oznaczenia? na fotkach nic nie widać.

• #7 19 Lis 2014 19:35
    Nemesis_08
    Poziom 6  

Na tranzystorach są takie oznaczenia:
    GT1081
    835 KHCN

Wszystkie 4 są jednakowe. Wyczytałem, że mogę je zastąpić tranzystorem IRF530.

• #8 19 Lis 2014 23:21
    Sanjose
    Poziom 25  

Jeśli upewniłeś się, że to one są winne to wymień tylko ten uszkodzony.

• #9 02 Gru 2014 18:08
    Nemesis_08
    Poziom 6  

Zamiast naprawić, to jeszcze bardziej popsułem. Zaniosłem głośniki do elektronika, mam nadzieję, że je naprawi i nic poważnego nie będzie uszkodzone.

• #10 02 Gru 2014 23:38
    Sanjose
    Poziom 25  

Nemesis_08 napisał:
    Zaniosłem głośniki do elektronika

To jest najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME