Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Inspire T3130, wymiana głośnika niskotonowego

hubertte 16 Lis 2014 11:09 759 8
  • #1 16 Lis 2014 11:09
    hubertte
    Poziom 10  

Mam problem z głośnikiem niskotonowym w głośnikach jak w temacie (T3130). Problem polega na tym, że pianka trzymająca membranę jest oberwana. Próbowałem to kleić ale tylko sprawa się pogorszyła, bo klej jeszcze bardziej uszkodził piankę. Chcę wymienić głośnik na nowy, tylko, że mam problem ze znalezieniem odpowiedniego. Może ktoś gdzieś widział coś co by się nadało do tego subwoofera. 10cm, 4ohm, 15W, 75dB, pasmo... chyba od 35 Hz do zapewne kilkuset (200 - 300 Hz) jak to jest zazwyczaj w subwooferach. Ale górna częstotliwość nie ma aż tak dużego znaczenia, bo i tak sprawę załatwią filtry. Myślę, że moc też może być nieco większa i czułość jak będzie lepsza to też ok. Znalazłem taki głośnik: LPT 100/19 EX WHERFEDALE jednak nie ma tutaj wszystkich parametrów, w sklepie też nic więcej nie wiedzą na ten temat. Co myślicie o tym głośniku? Spotkał się ktoś z nim?

• #2 16 Lis 2014 12:12
    Artur k.
    Admin grupy audio

Spójrz na sprawę realnie. Taki zestaw głośników kosztuje 180zł w Euro:
    http://www.euro.com.pl/glosniki-komputerowe/c...bhtml?from=ceneo&p=179.99&cr=0&ceneo_spo=true

Głośnik o który pytasz kosztuje 55zł + przesyłka:
    http://www.tonsilsklep.pl/index.php?p413,tons...lpt-100-19-ex-wherfedale-10cm-4-ohm-30w-ekran
    Poza tym wygląda na głośnik samochodowy. Nie wpasujesz go do obudowy subwoofera bez jej przeróbki.

Jesteś absolutnie pewny, że opłaca Ci się naprawiać coś, co można kupić za mniej niż 200zł? Przecież same części i przesyłka będą kosztowały połowę ceny tego zestawu. Dokładasz drugie tyle i kupujesz nowy zestaw z 2 letnią gwarancją.

• #3 16 Lis 2014 14:18
    hubertte
    Poziom 10  

Jeżeli kupię nowy zestaw to za jakiś czas będzie ten sam problem. Bardzo możliwe, że tak jak teraz, jakiś miesiąc po upływie terminu gwarancji. Kupując nowy głośnik, jeżeli będzie on nieco mocniejszy, to być może takiego problemu już nie będę miał.

Głośnik o który spytałem to tylko opcja i właśnie dlatego o niego spytałem. Są też głośniki w cenach po 20-30 zł, tylko, że nie mogę znaleźć odpowiedniego do tego subwoofera.

• #4 16 Lis 2014 14:29
    Artur k.
    Admin grupy audio

hubertte napisał:
    Kupując nowy głośnik, jeżeli będzie on nieco mocniejszy, to być może takiego problemu już nie będę miał.

Nic bardziej mylnego.

Zawieszenie głośnika rozsypało się nie od grania, a od warunków klimatycznych albo po prostu było wadliwe.
    Prawdę mówiąc dziwna sprawa że po 2 latach się rozleciało. Sporo takich i podobnych subwooferków się przewija przez moje ręce i jeszcze się nie trafiło by zawieszenie się rozpadło, a trafiają się takie co mają po 6 lat.

• #5 16 Lis 2014 14:46
    hubertte
    Poziom 10  

To chyba najtańszą opcją będzie wymiana samego zawieszenia. Od razu mówię, że lubię się bawić w różnego typu naprawy. Na allegro zawieszenia są w cenach 5 - 10 zł, więc trochę bez sensu kupować tam bo przesyłka dochodzi. Gdzie w Warszawie mogę kupić dobre zawieszenie? I jakim klejem to kleić?

• #6 16 Lis 2014 15:26
    Artur k.
    Admin grupy audio

Prawdę mówiąc nie wiem gdzie można w Warszawie kupić zawieszenia - chyba tylko w Zbyromexie na Wolumenie (przynajmniej kiedyś mieli).
    Ja kupuję wysyłkowo, bo nie kupuję jednej sztuki, więc koszty przesyłki pomijam.

Tylko żebyś się nie zdziwił jak kupisz zawieszenie pasujące do tego głośnika. :)
    Z 10cm najpopularniejsze i ogólnodostępne są zawieszenia do średniotonowych, a one nie będą pasowały bo mają za mały skok.
    Do niskotonowych 10cm i jeszcze chińskich trudno dostać zawieszenia bo tego się po prostu nie naprawia - jest za tanie.

• Pomocny post
    #8 16 Lis 2014 16:04
    Artur k.
    Admin grupy audio

Jeśli zgadzają się wymiary to tak. Ale istotna są nie tylko średnice ale także wysokość. Jeśli wszystko się zgadza to powinno pasować.

• #9 20 Lis 2014 21:55
    hubertte
    Poziom 10  

Zawieszenie wymienione. Niewielki koszt, a dźwięk o wiele lepszy niż przedtem :)
    Artur K. dziękuję za wskazówki :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME