Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o radę dotyczącą kolumn Altus 300.

are13k 17 Lis 2014 19:23 669 7
  • #1 17 Lis 2014 19:23
    are13k
    Poziom 2  

Witam.

Słuchajcie mam problem z kolumnami Altus 300, a dokładnie ze zwrotnicami w nich. Kupiłem już 2 nowe, gdy stare się popsuły i jedna z nich już także powoli się psuje, ponieważ głośnik średnio tonowy już nie działa. Sprawdzałem ten głośnik osobno bez zwrotnicy i działa, wiec problem leży w zwrotnicy. Wydaje mi się, że te zwrotnice są zbyt delikatne. Pytanie do Was. Jakie inne zwrotnice pasowały by do moich kolumn? Czy są jakieś dobre zamienniki lub inne markowe zwrotnice, które będą pasować do nich? Pytam Was, ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Szukałem coś na allegro, ale nie wiem, jakie to dokładnie muszą być.
    Jeżeli dodałem post w złym miejscu, proszę o przekierowanie.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

• #3 17 Lis 2014 22:36
    are13k
    Poziom 2  

no poprostu slucham muzyki nawet nie na 50 % glosnosci bo mam za slaby wzmacniacz. Poprostu te kolko gdzie jest nawiniety drut miedzainy (nie wiem jak to sie orginalnie nazywa) odpada od plytki i puszczaja luty.... a gdy polutuje na nowo po jakims czasie znowu odpuszcza...

• #4 17 Lis 2014 23:54
    Sanjose
    Poziom 25  

To coś słabo lutujesz skoro "odpuszcza".

• #5 18 Lis 2014 06:13
    are13k
    Poziom 2  

Ja lutowalem , szwagier lutowal i ojciec lutowal i jest tak samo.
    Dlatego pytam czy sa jakies inne zwrotnice co beda pasowac do Altusow 300 ? ;)
    Pozdrawiam.

• #6 18 Lis 2014 11:10
    marian133
    Poziom 37  

are13k napisał:
    Dlatego pytam czy sa jakies inne zwrotnice co beda pasowac do Altusow 300 ?

Inne?
    Czyli jakie?
    Najpierw pokaż jakie masz teraz.

Schemat zwrotnicy musi być oryginalny od Altus 300 (o ile masz oryginalne głośniki).
    Elementy muszą być poprawnie polutowane i przymocowane do płytki, na klej lub opaski, a czasem jedno i drugie jak cewka jest ciężka.
    Skoro Cewka odpada, tzn. że nie jest w żaden sposób mocowana do płytki i tylko trzymają ją luty?

Wklej zdjęcie.

• #7 18 Lis 2014 11:35
    Sanjose
    Poziom 25  

Nie ma innych zwrotnic, kupując uniwersalne badziewie tylko pogorszysz stan rzeczy.

• #8 18 Lis 2014 14:57
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zwrotnice projektowane są dla konkretnego zestawu głośnikowe. Uwzględnia się w ich projekcie konkretne modele głośników a nawet ich ułożenie na przedniej płycie obudowy.
    Włożenie innej zwrotnicy nie dość że pogorszy brzmienie, to jeszcze może całkowicie zmienić przebieg impedancji całego zestawu.
    Jakie zwrotnice masz wstawione obecnie?

are13k napisał:
    Poprostu te kolko gdzie jest nawiniety drut miedzainy (nie wiem jak to sie orginalnie nazywa) odpada od plytki i puszczaja luty.... a gdy polutuje na nowo po jakims czasie znowu odpuszcza...
    To się cewka nazywa... To kółko to jest karkas. To się trzyma na samych lutach? Nawet głupie gniazdo DE9 zawsze przykręcam do płytki, mimo iż wtyk jest praktycznie zamontowany na stałe.
    Wstaw zdjęcia Kolego.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme