Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z Niemiec - wymaga przestrojenia?

kizimizi 21 Lis 2014 20:27 1770 16
  • #1 21 Lis 2014 20:27
    kizimizi
    Poziom 5  

Witam
    Chce kupić telewizor w Niemczech i przywieźć do Polski na swięta, bedzie wymagał on przestrojenia jak kiedyś czy jest już jakaś norma europejska?
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 21 Lis 2014 20:33
    kameron9
    Poziom 9  

Jezeli mówimy o odbioże naziemnej tv cyfrowej,obenie nie jest tak jak kiedys z przestrajaniem ponieważ niema tv analogowej

• #4 21 Lis 2014 20:38
    kizimizi
    Poziom 5  

Właśnie chodzi tylko o tv cyfrową, bo to ma być prezent dla dziadków :)
    Ma DVB-C DVB-T

• Pomocny post
    #5 21 Lis 2014 20:50
    2506730
    Usunięty  
  • #6 21 Lis 2014 20:58
    kizimizi
    Poziom 5  

Dziekuje bardzo :)

• #7 21 Lis 2014 21:10
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie będzie działał bez dodatkowego dekodera, jeśli nie ma mpeg 4 - bo DVB-T w Polsce jest nadawana właśnie w tym formacie. A w Niemczech, zdaje się, jest to mpeg 2...

• #8 21 Lis 2014 21:15
    630176
    Usunięty  
  • #9 21 Lis 2014 23:46
    L_M
    Poziom 32  

Musi mieć MPEG-4 bo Niemczech jest na pewno MPEG-2. DVB-T dotyczy TV naziemnej a DVB-C kablowej.

• #10 22 Lis 2014 00:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli jest z produkcji nowej to ma i możesz kupić spokojnie.
    Ale czemu chcesz kupić tam przecież nie będziesz mieć polskich aplikacji a i cena chyba jest dużo niższa.

• #11 22 Lis 2014 18:46
    kizimizi
    Poziom 5  

Normalnie bym nie kupował ale jest jakaś wyprzedaż w sklepie i jest za 279e SAMSUNG UE40H5003 ma MPEG-4

• #12 23 Lis 2014 01:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #13 23 Lis 2014 13:40
    kizimizi
    Poziom 5  

No tak bo dla 70 latków najważniejsze są polskie aplikacje, tv wychodzi 1170 pln, telewizor ma europejską kartę gwarancyjną.

• #14 23 Lis 2014 14:41
    Macosmail
    Poziom 32  

Na co komu te polskie aplikacje, które i tak przestaną działać, jak tylko skończy się wsparcie modelu po ustaniu gwarancji. Najważniejsza aplikacja jest YT. Po za tym nigdy nie uznam jakichś zamkniętych "smartów", których to działanie uzależnione jest tylko od producenta. Dla mnie TV to przede wszystkim ekran (nawet głośników mieć nie musi bo za takie głośniki to ja dziękuję i płacić nie chcę) i na tym niech się skupią producenci. W menu (użytkownika) mają być opcje zaawansowanej kalibracji obrazu i nic więcej nie potrzeba). Eizo powinno zacząć robić TV :) Odtwarzanie wszelkich cyfrowych multimediów zostawmy komputerom. Mówiąc komputerom nie mam na myśli biurkowych PC, a różne set-top-boxy (dongli tez nie uznaje - bo to jakieś nieporozumienie ;-D ) począwszy od Raspberry Pi przez wszelkie na androidach, których jest już bardzo dużo i na ,których można nawet grać w gry z grafiką dorównującą juz powoli PS3, aż po boxy z dedykowaną dystrybucją linuxa i np. XMBC z tunerami BVB-T/T2/S/S2/C z prawdziwym nagrywaniem i streamingiem, gdzie tylko chcemy. Np. do naszego serwera NAS z NASZYM szyfrowaniem, a nie producenta TV :-). Oczywiście komputer ma być na szeroko znanym najlepiej otwartym oprogramowaniu wspieranym przez całe społeczności. Takie jest moje zdanie na temat tych "atrap" wbudowanych w TV i ocenienia TV pod kątem posiadania lub nie jakiejś aplikacji. Co do tematu to oczywiście wszystkie nowe TV w Niemczech są co najmniej tak samo wyposażone, jak sprzedawane w Polsce czyli o DVB-T mpeg-4 mozna być spokojnym.
    Ps. napisałbym co myśle o tunerach DVB-S wbudowanych w TV (czasami także i DVB-T) po przetestowaniu już wielu, ale to powieść na inny temat :) )

• #15 27 Lis 2014 11:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

O czym WY piszecie?
    Polskie aplikacje przestana działać ... siejesz propagandę z czasów PRLu.

Aplikacje u każdego producenta zwiększają swoją liczbę.
    Dzięki temu będąc w chmurze nie trzeba mieć nagrywarek ale korzystać w dowolnym czasie z danego widgetu.
    YT jest po prostu jedną z aplikacji.

A 70 latkowie są głupsi od 20 latków ....
    Przecież wystarczy kliknąć w okienko wybrać serial i oglądać odcinki których się nie obejrzało . Czy to z TVP, Polsat czy TVN.
    Nie muszą ustawiać i uczyć się nagrywania na urządzenia.

Philips w tym roku jako pierwszy wprowadził telewizory z Androidem. W przyszłym roku ma dołączyć Sony i Sharp.
    To że producenci maja własne aplikacje to klient za nie płaci.
    A to, że każdy myśli, że Android będzie za darmo to się myli.
    Bo bardzo dużo aplikacji jest płatnych.
    A właśnie w aplikacja producenckich nie jest płatne.

• #16 27 Lis 2014 20:46
    Macosmail
    Poziom 32  

Nie tylko polskie. Przestaną działać bo producent przestaje aktualizować/utrzymywać aplikacje po jakimś czasie dla nie wspieranego już produktu. Przestać działać mogą z powodu zmiany warunków technicznych serwisów (np. jeżeli serwis zmieni technologie z Flash na HTML5, a producent nie przygotuje aktualizacji oprogramowania na tę okazję) albo z powodu wygaśnięcia licencji. Takie problemy już się spotyka w pierwszych "smartach". Z Androidem, XBMC itp. oprogramowaniu niema tego problemu. Do jednego tylko YT mamy wiele alternatywnych aplikacji i wtyczek stale aktualizowanych. Poza tym te aplikacje są zdecydowanie lepsze technicznie. Aplikacje na Androida są i płatne i bezpłatne, tak jak na każdą platformę. W smart TV są wliczone w cenę TV, a ja bym wolał dopłacić do lepszej matrycy. Jest zapotrzebowanie na TV z dobrym obrazem, ale bez wodotrysków. Takim który włączy się w 2-3s, tak jak monitor komputerowy. Sprawa nagrywania. 95% TV na rynku szyfruje nagrania i nie da się ich odtworzyć na niczym innym. Nawet na drugim takim samym egzemplarzu, a nawet na naszym odbiorniku po naprawie w serwisie polegającej na wymienie plyty głównej lub układu SoC. Cała bibliotek nagrań nadaje się tylko do skasowania. Oczywiście nagrywać można tylko z wejść antenowych w standardzie DVB-T/S/C. Co do zewnętrznych nagrywarek i ich "łatwości" obsługi zgadzam sie, z tym że to już historia. Android w TV nie jest jakimś szczególnym wyczynem czy popisem technologicznym zważywszy na to iż jest w prawie każdym tablecie i telefonie za nawet mniej jak 200zł. To jest prosta konsekwencja. TV staje się monitorem z wbudowanym komputerem. Ja jestem za wyraźnym podziałem na te dwie rzeczy, gdyż jak coś jest wyspecjalizowane będzie zawsze lepsze od czegoś co jest do wszystkiego. Rynek urządzeń mobilnych i platform na architekturze ARM dedykowanych pod Android i Linux rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci tacy jak MediaTek, Allwinner, Rockchip i inni(proszę zauważyć, że są to producenci z Chin) zapowiadają i wypuszczają regularnie nowe procesory o coraz (naprawdę zadziwiające jest to jaką wydajność mają te układy w odniesieniu do poboru mocy - kilka W.) większych możliwościach, a TV kupuje się raczej nie na rok czy dwa.

• #17 27 Lis 2014 21:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie znam żadnej aplikacji która została wycofana.
    Moje podsumowanie - jest miejsce dla wszystkich rodzai aktywności.
    Ale dla użytkowników znacznie lepiej jak mają wybór niż monopol.

Masz rację ja Twój wybór.
    Ja też wolę jakość i właśnie dlatego wybrałem Sharpa , który nie ma wielu smartów ale super obraz
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME