Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor ok. 48 cali FHD do filmów [do 3000zł] - co wybrać?

artur_r0 23 Lis 2014 10:10 1626 12
  • #1 23 Lis 2014 10:10
    artur_r0
    Poziom 10  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,5 x 5,5[m]
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5 do 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2 - 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na przeciwko i bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Nie ma wpływu
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Full HD, Wi-Fi z, jakiś Smart Tv, możliwość oglądania filmów bezpośrednio z dysku flash / dysku zewnętrznego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    laptop, tablet, dysk zewnętrzny
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Około 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie mam zdania. W tym pokoju nie pada słońce na matrycę, więc chyba nie ma większego znaczenia?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    90% to filmy, reszta sport i programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Raczej tak. Nie więcej niż 1-2 godziny dziennie.
    16. Preferencje co do marki?
    Nie mam
    17. Preferencje co do wielkości?
    Najlepiej 46 - 48 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Lubię dobrą jakość obrazu - tak więc denerwuje mnie kiepska jakość.:)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Chciałbym wydać poniżej 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nigdy z tych technologii nie korzystałem. Nie znam się na tym kompletnie. Słyszałem, że pasywne mniej męczy oczy i jest bardziej przyjazne dla oka.

Witam serdecznie,
    W najbliższym czasie (tj. do końca roku) chcę kupić TV. Swoje preferencje wypisałem powyżej, natomiast chciałbym podkreślić, że zależy mi na dobrej jakości obrazu. Wielkość 46-48 cali. Wydaje mi się, że 40 cali to byłoby trochę mało (głowa od matrycy około 2,5 do 3m). Nie ukrywam, że chciałbym aby telewizor przez jakiś czas nadążał za nowinkami technicznymi i dawał możliwość podłączenia do internetu przez Wi-Fi.
    Dużo naczytałem się odnośnie odświeżania i przekłamywania pod tym kątem przez producentów. Do tego dochodzi temat prezentacji puszczanych w marketach i kwestia czy można na tej podstawie oceniać jakość obrazu?

Po oględzinach w sklepach najbardziej zainteresowały mnie dwa modele:
    - SAMSUNG UE48H6650
    - LG 47LB670V

Co o tym myślicie? Który będzie lepszy? Dodam że różnica w cenie to 200zł, czyli niewiele (Samsung 3000zł, LG 2800zł).

A może te modele nie są warte uwagi i wybrać coś lepszego?

Proszę o pomoc, gdyż nigdy nie wierzę w opowieści sprzedawców i chciałbym mieć informację z innego źródła.
    Pozdrawiam serdecznie.

Zastanawiam się jeszcze nad:
    Panasonic TX-47ASM651e
    Panasonic TX-48AS640E
    Samsung UE48H6400

Co będzie najlepszym wyborem? Dodam, ze jak widziałem LG na żywo, jego kolory wydawaly się sztuczne i pastelowe. Może to wina ustawień?

• Pomocny post
    #2 23 Lis 2014 17:37
    patek45
    Poziom 12  

Weź też pod uwagę Philipsa 47PFH6309 z ambilightem. Nie gorszy od przedstawionych przez ciebie, a posiada jeszcze ambi. W euro kosztuje koło 2700 zł.

• #3 23 Lis 2014 20:13
    artur_r0
    Poziom 10  

patek45 napisał:
    Weź też pod uwagę Philipsa 47PFH6309 z ambilightem. Nie gorszy od przedstawionych przez ciebie, a posiada jeszcze ambi. W euro kosztuje koło 2700 zł.

Dzięki wielkie za propozycję. Ambilight fajna opcja, miałem okazję korzystać i mi się podoba. Natomiast jak z jakością obrazu? Jaki to rodzaj matrycy? I najważniejsze: to jest matryca 100hz czy 50hz?

• Pomocny post
    #4 27 Lis 2014 11:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ta matryca to 50 Hz, ale mieści Ci się Philips 47PFS7109 z matrycą natywną 100 Hz
    Masz specjalna cenę dla członków forum, kalibracje gratis i radyjko gratis.

• #5 27 Lis 2014 11:46
    artur_r0
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź.

Mógłbyś mi przybliżyć temat jak wygląda obsługa smarta na takim TV? Od kilku dni czytam o różnych modelach i z tego co czytałem o "niższych" modelach Philipsa, mają one tendencje do zacinania się i bardzo wolnej pracy. Czy dotyczy to tylko smarta czy ma też odzwierciedlenie przy oglądaniu filmów akcji?

Szczerze mówiąc wątpię, żebym często korzystał ze smarta. Najczęsciej będzie to Youtube i ewentualnie ipla. Natomiast nie wierzę, żeby obsługa internetu mogła być wygodniejsza w tv niż na laptopie/tablecie i dlatego zależy mi na łatwym podłączeniu tych urządzeń do tv. Do tego filmy przez usb, w przyszłości może jakieś gry. Dodam jeszcze, że do tv będzie podłączona wieża stereo, żeby polepszyć dźwięk (o ile to ma znaczenie przy wyborze tv).

Który z tych sprzętów będzie dla mnie najlepszy?

PS. W jaki sposób będzie można połączyć tv z laptopem (windows) albo tabletem (android)? Miracast przez wi-fi? Czy będzie to musiał być kabel HDMI?

• Pomocny post
    #6 27 Lis 2014 12:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie ma odzwierciedlenia przy filmach.
    Youtube działa normalnie.

Masz Miracast więc smartfon, tablet - bezprzewodowo po wifi.
    Oczywiście zawsze możesz podłączyć wieżę , ale dźwięk jest extra z poziomu telewizora.

• #7 27 Lis 2014 12:09
    artur_r0
    Poziom 10  

W takim razie Philips 47PFS7109 będzie najlepszym wyborem z powyższych sprzętów? Myślę tu przede wszystkim o Panasonic TX-48AS640E i Samsung 48h6650? Różnica w jakości obrazu będzie tu dostrzegalna i warta dopłaty?

• Pomocny post
    #8 27 Lis 2014 22:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Te co wymieniłeś też nie są od macochy.
    Gdybyś dopłacił to Philip 47PFS7509 z potrójnym ambilightem - byłby rewelacyjny.
    Panasonic 48AS640 lepiej skaluje obraz niż Samsung.
    Na wszystkie modele jako członek forum masz specjalne ceny, kalibracja gratis, radyjko gratis

• #9 27 Lis 2014 22:48
    jacekRCA
    Poziom 25  

Nie zapominaj też o LG 47LB670. Jak martwisz się o to jak będzie działać smart TV i czy będzie skomplikowane w obsłudze to w LG nie ma się czym martwić. W systemie WebOS głównym założeniem była prostota korzystania z interface, a pilot Magic Remote bardzo dobrze zastępuje myszkę w obsłudze TV. Na myszkę normalnie nie ma miejsca, ale taki pilot to super sprawa. Po za tym w LG masz Micro pixel control, tv steruje z osobna każdym osobnym pikselem podświetlenia. Dlatego w sklepie LB67x wpada szybko w oko.

• #10 27 Lis 2014 23:06
    artur_r0
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Raczej nie martwię się obsługą Smart TV, bo nie mam problemów z intuicją di elektroniki.;) Martwię się bardziej jakością działania - czytaj płynnością i różnego rodzaju problemami i błędami. A tak w ogóle zastanawiam się nad sensem posiadania Smart TV, podczas gdy posiadam smartfon, tablet i notebooka.;) Uważam, że łatwiej będzie mi przeglądać internet (bądź wykonywać inne czynności) np. na laptopie, a na TV będzie się wyświetlał po prostu ekran z laptopa, niż przeglądać internet bezpośrednio na TV. Ale może się mylę...

O tym LG myślałem od samego początku, jednak zraził mnie obraz jaki widziałem w dwóch salonach z RTV. Być może to wina ustawień, ale kolory były bardzo pastelowe i nienaturalne. Szczególnie w porównaniu do telewizorów stojących obok. Poza tym wszyscy zgodnie twierdzą, że jeśli chodzi o Smarta lepszym wyborem będzie coś od Samsunga z serii 48h6xxx.

Zbyt dużo tego i szczerze mówiąc nie ogarniam.:) Skłaniam się ku Panasowi 48AS640 albo Philips 47PFS7109 (niestety na Philips 47PFS7509 mnie nie stać).

Mam jednak w związku z tym pytanie. Czy te modele obsłużą Miracast? A jeżeli tak, jak wygląda jakość przesyłanego przez Wi-Fi obrazu? Przykład: Puszczam film w FHD na Youtubie na tablecie i za pomocą Miracasta obraz przesyłany jest na TV. Czy jakość video będzie gorsza niż ta, którą będzie można zobaczyć za pomocą aplikacji Youtube w TV?
    Będę bardzo wdzięczy za tą informację.

• #12 30 Lis 2014 12:49
    artur_r0
    Poziom 10  

Nie udało mi się znaleźć informacji na forum czym się różni Panasonic 48AS640 a Panasonic 48AS640E? Czy to jakieś istotne różnice?

• #13 01 Gru 2014 00:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme