Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do tonsil unitra ZG30 C115

kackop 24 Lis 2014 19:19 1062 10
  • #1 24 Lis 2014 19:19
    kackop
    Poziom 8  

Witam,

Otrzymałem w swoje posiadanie kolumny tonsil unitra ZG30 C115.
    Nie jestem tego pewny do końca ponieważ nie posiadam tabliczki znamionowej, lecz na tabliczce z charakterystyką jest napisane że mają 8 Ohm oraz maksymalną moc 30W.

Niestety są to same obudowy bez głośników i chciałem się dowiedzieć jakie głośniki najlepiej do nich wsadzić.

Będą grały pod wzmacniaczem Mitsubishi M-U5100, zazwyczaj nie daję na nim więcej jak 50%, tak codziennie na 20%.

Sygnał leci z karty dźwiękowej z komputera, starej Creative sound blaster.

Głośniki do tonsil unitra ZG30 C115

• Pomocny post
    #2 24 Lis 2014 19:30
    wkj
    Poziom 34  

GDWK 9/80 8Ω oraz GDN 20/30/1 8Ω można spotkać też w nich GDN 20/40 8Ω.

• Pomocny post
    #3 24 Lis 2014 19:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kackop napisał:

Niestety są to same obudowy bez głośników i chciałem się dowiedzieć jakie głośniki najlepiej do nich wsadzić.
    Zwrotnica jest?
    Jakie głośniki? Takie jak były w oryginalne najlepiej, czyli GDN 20/30 i GDWK 9/80. Niestety GDN 20/30 nie jest produkowany od lat i dostanie na ryku wtórnym egzemplarza z membraną i cewką w dobrym stanie, graniczy z cudem.
    Zamiast niego, możesz włożyć GDN 20/40. Nie będzie to to samo, ale tragedii również nie będzie.

• #4 24 Lis 2014 19:52
    kackop
    Poziom 8  

Zwrotnice są.

Głośniki te można kupić ze strony tonsil sklep, e-tonsil, czy gdzieś w innym miejscu szukać?

• #5 24 Lis 2014 19:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jeżeli kupujesz nowe, to na skleptonsil.pl - sklep producenta. W innych sklepach bywają leżaki kilkuletnie (co nie wpływa dobrze na piankę zawieszenia), albo co gorsza odpady produkcyjne sprzed kilku lat.
    Jak chcesz używane to kupuj na aukcjach internetowych.

• #6 24 Lis 2014 20:04
    kackop
    Poziom 8  

To chyba kupię oryginalne, będzie dało się na nich normalnie posłuchać muzyki i czasami puścić na jakieś małej rodzinnej imprezce muzykę czy na tych przetwornikach nie da rady?

• #7 24 Lis 2014 20:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kackop napisał:
    będzie dało się na nich normalnie posłuchać muzyki
    Będzie.
    kackop napisał:
    czasami puścić na jakieś małej rodzinnej imprezce muzykę
    To zależy co rozumiesz przez małą imprezkę. Jeżeli masz na myśli nagłośnienie pomieszczenia i puszczania na nich przez 5 godzin techno na cały regulator, to się nie nadają. Jak z resztą każdy domowy sprzęt. Jeśli masz na myśli lecącą, umiarkowanie głośno, muzykę przez 2-3 godzinki, raz na ruski rok to nic im nie będzie. Pod warunkiem że nie dasz nikomu kręcić potencjometrami, nie będziesz "podkręcał basu" i doprowadzał do przesterowań.

• #8 24 Lis 2014 20:17
    kackop
    Poziom 8  

Mała imprezka to tak w salonie puszczenie czasami muzyki tak by sobie potańczyć, w normalnym domu jednorodzinnym więc jakoś specjalnie duże pomieszczenie to to nie jest. Po cichu muzyka potrafi u mnie i cały dzień lecieć tak jak dziś. Tylko że teraz mam jakieś sony ss-e400, ale nic się nie da z tym zrobić bo w takich rozmiarach nie ma głośników normalnych.

• #9 24 Lis 2014 20:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Generalnie, sprzęt domowy do nagłaśniania imprez się nie nadaje. Po nocy sylwestrowej wzrasta ilość postów nt. naprawy spalonych głośników.
    Jeżeli nie będziesz tego robił za głośno i za długo, to nic się nie powinno głośnikom stać.

• #11 24 Lis 2014 20:25
    kackop
    Poziom 8  

Ok, dzięki wielkie za pomoc.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme