Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL Charge II [Red] a Bluetooth USB PC

Celamovsky 25 Lis 2014 21:52 3189 3
  • #1 25 Lis 2014 21:52
    Celamovsky
    Poziom 8  

Cześć!
    Posiadam głośnik JBL Charge II oraz podłączany na USB nadajnik Bluetooth model - LogiLink BT0015.
    Chodzi mi o to, by np. muzyka puszczany w komputerze stacjonarnym np. na YouTube była odtwarzana przez ten głośnik JBL. Nadajnik Bluetooth mam podłączony do Huba USB nie bezpośrednio do płyty głównej czy obudowy PC.
    Przeczytałem, że JBL ten właśnie bez problemu łączy się ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi i rzeczywiście tak jest, ponieważ nie ma żadnych wad przy wysyłaniu muzyki ze smartfona czy tableta, ale już przy komputerze stacjonarnym problem występuje.
    W PC w ustawieniach bluetooth, nadajnik "jakby" widział głośnik, ale jednak muzyki przez niego nie odtwarza...?

Czy coś źle robię? Czy po prostu nie wspierają się urządzenia? W specyfikacji nadajnika Bluetooth przeczytałem, że "Synchronizacja danych między telefonem/PDA a komputerem PC" - to oznacza, że z głośnikiem JBL działać nie będzie i pozostaje tylko smartfon/tablet?

Proszę o porady :)

• #2 26 Lis 2014 01:05
    actin
    Poziom 32  

Połącz głośnik z komputerem, następnie musisz wyszukać usługi i je włączyć

• #3 27 Lis 2014 00:34
    Celamovsky
    Poziom 8  

Problem jest w tym, że w ogóle nie mogę połączyć komputera z głośnikiem. PC jakby szuka i potem jest nie połączono. Zmieniłem ten BT LogiLinka na Asusa droższego, mającego lepsze opinie i tak dalej, ale przy próbie połączenia wyrzuca błąd 0x80004005. Sterowniki w przypadku obu nadajników zainstalowane oczywiście wszystkie.

Być może przyczyna leży w tym, że ten JBL nie wspiera USB DAC, czyli przesyłania bez pominięcia karty dźwiękowej, ale ja się na tym aż tak nie znam, by wyciągać wnioski.

Mógłby ktoś bardziej zorientowany coś konkretnego powiedzieć?

• #4 15 Gru 2014 22:10
    Winston Wolf
    Poziom 13  

u mnie bez problemu łączy się z moim macbookiem, pc czy przenośnymi urządzeniami (był problem na samym początku z połączeniem z iPhonem ale na miejscu w iSpocie obsługa pomogła go rozwiązać), skoro nikt nie był w stanie nic doradzić to może spróbuj skontaktować się z ich (JBL) pomocą techniczną

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME