Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TONSIL Subwoofer 200 - ZgN 200-8-594-.Podłaczenie głośnikow w środku który gdn

dodos 29 Lis 2014 14:58 1938 12
  • #1 29 Lis 2014 14:58
    dodos
    Poziom 11  

Witam. Może ktoś wie bo rozkręcał oryginał tonsil subwoofer 200

Jak podlaczone są głośniki w środku wiem że do zwrotnicy itd. Rozchodzi sie o to który głośnik jest podłączony odwrotnie tzn. W (przeciwfazie) ten w mniejszej czy większej komorze ,czy to ma jakieś znaczenie jak zostaną podłączone odwrotnie .
    Głośniki sa oryginalne zwrotnica też z czasem chcę przerobic go na aktywny

• #2 29 Lis 2014 15:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dodos napisał:
    Jak podlaczone są głośniki w środku wiem że do zwrotnicy itd. Rozchodzi sie o to który głośnik jest podłączony odwrotnie tzn. W (przeciwfazie) ten w mniejszej czy większej komorze ,czy to ma jakieś znaczenie jak zostaną podłączone odwrotnie .
    Mają być podłączone w przeciwfazie do siebie. To który będzie miał zamienione bieguny nie ma znaczenia.

• #3 29 Lis 2014 21:58
    zulusj23
    Poziom 21  

No chyba nie do końca obojętnie. Jeśli podłączy się niewłaściwie głośniki w subie to automatycznie odwróci się fazę w stosunku do satelitów. Chyba, że bandpass 6th rządzi się innymi prawami. Takiego nigdy nie miałem ani nie robiłem.

• #4 29 Lis 2014 22:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jeżeli jest to obudowa pasmowo-przepustowa 6 rzędu, to zdaje się nawet to nie ma znaczenia, bo oba głośniki pracują w systemie push and pull i w obu komorach są tunele.
    Ja nie wiem jaka to jest obudowa, nie rozbierałem tego nigdy. Domyślam się po tym co napisał dodos.
    Tam z tego co pamiętam jeden głośnik jest zasilany z jednego kanału wzmacniacza. Jeden w fazie, drugi w przeciwfazie. Trudno zatem mówić o niedobraniu fazy subwoofera i zestawów głośnikowych.
    Tu jest schemat podobnej konstrukcji czyli ZGN 150-8-513. Tu zapewne jest podobnie.
    TONSIL Subwoofer 200 - ZgN 200-8-594-.Podłaczenie głośnikow w środku który gdn

• #5 29 Lis 2014 22:36
    dodos
    Poziom 11  

Witam prawdą jest to że mają byc w przciwfazie. Ale mi chodzi o to który z głośników ma być podłączony w przeciwfazie ten w mniejszej obudowie (komorze) ,czy ten w większej obudowie (komorze) . I ta zamiana ma się tylko tego tyczyć w sensie tych że komór dodam rysuneg poglądowy.

• #6 29 Lis 2014 22:49
    zulusj23
    Poziom 21  

telecaster1951 dobrze pisze, zachowaj połączenia ze schematu i kolory kabli (o ile masz oryginalną zwrotnicę) i będzie dobrze. Kolory na terminalach są ważne dla prawidłowego podłączenia satelitów - faza, ale miedzy nimi.

A jeśli już ma być zgodnie z ideą bandpass 6ht to niech będzie tak jak na rysunkach z załączników czyli zgodnie z fazą ten głośnik, który jest skierowany membraną w stronę mniejszej komory. Ale to raczej rybka ;)

• #7 29 Lis 2014 23:12
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

zulusj23 napisał:

czyli zgodnie z fazą ten głośnik, który jest skierowany membraną w stronę mniejszej komory. Ale to raczej rybka :wink:
    W tym przypadku, według mnie, nie ma to znaczenia. Bo jeśli jest tak samo jak w mniejszej wersji, to po prostu jeden z kanałów jest w przeciwfazie do drugiego. Dla mnie to nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

• #8 29 Lis 2014 23:34
    zulusj23
    Poziom 21  

No tak, ale piszesz to w odniesieniu do pracy 2 głośników w subie i tu się zgodzę. A co z satelitami ? To tak, jakbyś w zestawie trzydrożnym odwrócił polaryzację woofer-a a to już nie jest Ok.

• #9 30 Lis 2014 12:38
    dodos
    Poziom 11  

Kolega zulusj23 ładnie to przedstawił w poscie i w pierwszym załączniku, pozwole sobie wkleić jego załącznik i przedstawic o co mi chodzi.

Pierwszy obrazek, paint 1.=== Głośnik w mniejszej komorze podłączony zgodnie z fazą,drugi głośnik w przeciwfzaie.
    Drugi obrazek paint 2 . == Głośnik w mniejszej komorze podłączony w przeciwfazie ,drugi głośnik w fazie.

Jak lepiej wypadnie przenoszenie niskich częstotliwości przy takiej konstrukcji , i czy to właśnie odwrócenie ma jakiś wpływ na przenoszenie niskich częstotliwości.
    Ten subwoofer będzie pracował bez satelit kupiłem go już używanego, zwrotnica jest oryginalna z czasem przerobie go na aktywny.
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady pozdrawiam.

• #10 30 Lis 2014 13:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dodos napisał:

Jak lepiej wypadnie przenoszenie niskich częstotliwości przy takiej konstrukcji , i czy to właśnie odwrócenie ma jakiś wpływ na przenoszenie niskich częstotliwości.
    Nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Czemu? Sygnał audio jest sygnałem przemiennym, zatem bieguny zmieniają się miejscami w trakcie pracy. Który z tych głośników będzie podłączony w fazie a który w przeciwfazie nie ma znaczenia dla pracy subwoofera.

• #11 30 Lis 2014 17:54
    dodos
    Poziom 11  

Dziekuje za wypowiedzi w temacie ,myśle że temat można zamknąć

Dodano po 1 [minuty]:

dodos napisał:
    Dziekuje za wypowiedzi w temacie ,myśle że temat można zamknąć

Zobaczymy może jeszcze się ktoś wypowie a jak nie to zamknę .

• #12 30 Lis 2014 19:11
    wkj
    Poziom 34  

Musiał bym spojrzeć w swoje dokumenty, jak się nie spieszy to niebawem zajrzę.

• #13 01 Gru 2014 00:16
    dodos
    Poziom 11  

wkj napisał:
    Musiał bym spojrzeć w swoje dokumenty, jak się nie spieszy to niebawem zajrzę.

Dzięki jak znajdziesz troszke czasu to zobacz o koniecznie odpisz.Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME