Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus 1,6 i problem z ECU

carrot 07 Maj 2005 21:45 6797 2
  • #1 07 Maj 2005 21:45
    carrot
    Moderator Samochody

Witam
    Mam problem z Fordem focus-em 1,6 16V '02:
    auto zaczęło pracować na 2 cylindry, serwis sprawdził cewkę zapłonową (ok) i stwierdził uszkodzenie/konieczność wymiany ECU(EEC-V).
    Auto trafiło do mnie, rozebrałem sterownik i stwierdziłem uszkodzenie jednego z tranzystorów kluczujących cewkę WN, oznaczenia tego elementu:
    5401DM
    N213
    ABH
    (obudowa taka jak TO220 tylko w wersji SMD)
    Nie znalazłem żadnych informacji nt tego tranzystora, ale znalazłem stary, uszkodzony EEC-IV od fiesty, która posiada podobny układ zapłonowy.
    Tranzystor w tym sterowniku ma oznaczenie 5101FGAA (obud TO220)
    Przerobiłem go na SMD ;), wlutowałem do focusa i działa, ale auto pracuje równo tylko na wolnych obrotach, przy wyższych silnik zaczyna pracować jakby na 3 cyl i nie ma takiej mocy jak powinien.
    Teraz kilka pytań do Was:
    -Czy ktoś zna parametry, odpowiedniki tych tranzystorów ?
    -Czy założenie tranzystora o nieco innych parametrach może dawać takie objawy, czy szukać przyczyny gdzie indziej (świece, katalizator)?
    -Czy jazda na 2 cylindrach przez ok 5km (klient przysięga, że nie więcej) mogła spowodować uszkodzenie/stopienie katalizatora ?
    Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam

• #2 07 Maj 2005 21:55
    Usunięty
  • #3 13 Lis 2005 19:13
    carrot
    Moderator Samochody

Wysłałem sterownik do serwisu, wymienili element na orginalny i auto jeździ, dla wszystkich info: to nie jest tranzystor, tylko układ scalony sterujący cewką wn, normalne pomiary omomierzem nic nie dadzą
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme