Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 35-42 cali, 1200 zł (max 1500) solidny prosty

rachman 04 Gru 2014 19:15 1848 16
  • #1 04 Gru 2014 19:15
    rachman
    Poziom 10  

Witam. Szukam TV takiego by wydać na to co potrzebuję a nie co mi mówią w sklepach, że potrzebuję ;) Proszę o rady czy dobrze się kieruję wyborami...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 12 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,80-2,50m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3 (najczęściej 2)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i obok siedzącego na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno balkonowe po lewej stronie siedzącego, więc okno po prawej stronie ekranu. TV przy oknie balkonowym ale zawieszony między szafkami. Słońce zagląda raczej do południa, wtedy mniej się ogląda, pokój mało słoneczny.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? W tym mieszkaniu będzie to pierwszy TV, przyzwyczajeni do małych ekranów i sprzętu starego typu
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szukam sprzętu typu telewizor, niekoniecznie multimedialny kombajn. Głównie oglądanie TV, czasem podłączy się komputer, pendrive lub konsolę. Ma być możliwie bezawaryjny, mieć dobry obraz, nie przycinać, nie smużyć itp.
    3D całkowicie zbędne, funkcje internetowe zbędne.
    Przydałyby się telegazeta, EPG, PIP, nagrywanie na pendrive. Najważniejsze by był solidny i miał wyraźny i nie zacinający się obraz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Odbiór głównie z naziemnej tv cyfrowej DVB-T
    10. Jakie urządzenia? DVD, laptop, pendrive (filmy, zdjęcia, może muzyka). Być może podłączana byłaby konsola (gry).
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Różnie... 2-10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rodzinnie - rozrywkowe, filmy przygodowe, komedie, akcji, s-f, bajki, przyrodnicze, muzyczne itd.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Wystarczy na komputerze net.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej na komputerze ale jeśli TV dawałby radę to mógłby posłużyć czasem jako monitor do gier, lub podłączyłoby się konsolę w przyszłości.
    16. Preferencje co do marki? Sprzęt musi być bezawaryjny. Raczej firma markowa. Samsung CRT działa ponad 20 lat, nie wiem jak ich "płaszczki" się sprawują ;)
    17. Preferencje co do wielkości? Podobno im większy tym lepiej... 35-42 maksymalnie.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jeszcze nic. Jak obraz płynny, wyraźny, dźwięk słychać dobrze to jest ok.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1200-1300, jak naprawdę warto dopłacić do widocznej różnicy w jakości (ale nie do 3D, ani do funkcji internetowych) można dorzucić do max. 1500 zł ale wolałbym zmieścić się z kablami, anteną, "wieszakiem" w tej cenie.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Całkowicie zbędne, wolałbym zwykły ale solidny sprzęt.

Obeznanych w temacie proszę o przyjrzenie się i ocenę modeli które zwróciły uwagę laika a jeśli są kiepskawe o podanie lepszych alternatyw i w czym są lepsze :)
    Kiepsko się znam odświeżaniu, podają jedne a jak się szuka specyfikacji są inne, nie wiem które lepsze w opcjach takich jak kontrast, jasność, czy czas reakcji matrycy, jakby ktoś ogarnął temat i pomógł wybrać tak by obraz był dobry i dał radę ewentualnie z grami czy "szybkimi" filmami i czy nie zwróciłem uwagi na coś co mogłoby się przydać a czego brakuje...

1. LG 42LB5500 promocja na 1190 zł. Motion Clarity Index 100 Hz, nagrywanie na USB
    2. SAMSUNG UE40H6203 niedługo będzie w cenie 1299 zł w innym sklepie niż podałem link bo nie mam linka - wart swej ceny? Clear Motion Rate 200 Hz :), PIP, nagrywanie na USB, lepsze głośniki od LG
    3. Toshiba 40L3433DG Active Motion&Resolution+ 200 :), brak nagrywania na USB, większe zużycie prądu niby, 1346 zł
    4. Philips 40PFH4509/88 200Hz :) nagrywanie na USB 1399 zł

5. PHILIPS 39PFL3208H/12 100 Hz Perfect Motion Rate, nagrywanie na USB, aktualizowanie oprogramowania przez USB - w trakcie pisania wykupiono albo był błąd i usunęli :-/ był za 1200 a w innych sklepach sporo drożej

Ten drugi model mi wygląda tanio a dobrze. Samsung dałby radę? Z góry dziękuję za uwagi i krytykę ;)

• #2 05 Gru 2014 00:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 05 Gru 2014 02:36
    rachman
    Poziom 10  

Na szybko spojrzałem co podałeś na razie, jutro przyjrzę się spokojniej. Philips raczej odpada, znalazłem na szybko za 1 641 zł. Poszukam jeszcze zobaczę wszystkie po kolei i ewentualnie dopytam...

Z tych co wymieniłem wg Ciebie nie brać pod uwagę? Szczególnie Samsung mnie zaciekawił... Daj znać jak możesz co o nich myślisz, przemyślę budżet i zdecyduję czy dam radę dołożyć bo "wieszak", kable, antena to też koszt widzę ok. 100-200 minimum.

• #4 05 Gru 2014 11:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja Ci podałem modele om klasę wyżej i mieszczą się w klasie cenowej.
    To po co płacić za niższe drożej ?

Ten Samsung też jest Ok.
    Tyle że jeśli mówimy o jakości obrazu - to brałbym 39as600 , trzymając się również aplikacji.

• #5 05 Gru 2014 16:06
    rachman
    Poziom 10  

Ok, dziękuję za rady :)

Panasonica TX-39AS600E znalazłem za ok. 1500 na morele, ma mniejszą częstotliwość odświeżania od samsunga bo 100 ale pewnie w tamtym to inne technologie i stąd te 200.

Rozumiem, że klasa wyżej jest warta wg Ciebie by dołożyć te 200 zł. No, jeśli widać różnicę to faktycznie dołożę. Obraz musi być ładny i nie przycinać na czymś szybszym czy grze :) Szkoda że nie ma w nim możliwości nagrywania na pendrive z tego co piszą.

Szukam w takim razie czy gdzieś taniej nie będzie jeszcze skoro w cenie +/- 1500 ten byłby najlepszym wyborem. Chyba że namówisz mnie na coś jeszcze byle nie za wiele różniącego się ceną ;)

edit:
    niewielka różnica w cenie Telewizor LG 39LB5800 - lepszy czy gorszy od Panasonica?
    Oba modele różnica między 39 cali a 42 to kilkadziesiąt zł. Są jakieś różnice technologicznie tych modeli w rozmiarach? 42 chyba za bardzo na ścisk by było muszę pomierzyć jak to by wyglądało :)

• Pomocny post
    #6 07 Gru 2014 04:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 07 Gru 2014 11:28
    rachman
    Poziom 10  

hm wymiarowo 42 by weszło mam 120cm między szafkami. niby niewielka różnica ale niech rodzinka decyduje jak wróci czy nie za bardzo na ścisk będą 42cale bo ja nie mam wyobraźni. co innego miara a realny TV :)

Wg Ciebie lepszy w jakości obrazu i odświeżaniu ten Panasonic byłby czy LG? Miałeś do czynienia z oboma by porównać? W LG podoba mi się to że ma tą możliwość nagrywania na pena i matryce IPS wydaje mi się są dość dobre gdzieś czytałem. Niemniej jeśli w praktyce wiesz że P byłby lepszy to wiesz :) Chyba że jeszcze inny przychodzi Ci do głowy w tych kategoriach i mniej więcej cenach.

• #8 07 Gru 2014 16:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 07 Gru 2014 19:58
    rachman
    Poziom 10  

Cytat:
    Tu chodzi bardziej o skalowanie sygnału i obróbkę obrazu.
    Ja bym wybrał Panasonica , oczywiście 42"

Ja się nie znać dlatego pytać ;)
    Ok, czyli Panasonic byłby lepszy. Po prostu wolę się upewnić bo gdzieś w komentach przeczytałem że mają realne 50Hz i nie do końca z tą płynnością jest ok w szybkich filmach lub grach.
    Szkoda tylko że nie ma możliwości nagrywania na pendrive. Jak to się mówi nic lepszego w "klasie" cenowej 1500 (w ostateczności 1600 ech) się nie znajdzie i brać Pana?

• #11 08 Gru 2014 03:59
    rachman
    Poziom 10  

Znalazłem Panasonic TX-40AS640E za ~1660 w promocji, to raczej dobra cena z tego co widzę.

Daj znać jeszcze czy Samsung UE40H6200 mający to czego troszkę brakuje w Panasonicu czyli PIP i PVR, ma porównywalną jakość obrazu? Widzę ma procesor 4-rdzeniowy i Clear Motion Rate 200 Hz bo cena to tylko 20zł drożej, myślę że jak mi nic więcej w oko nie wpadnie to wybiorę między nimi dwoma chyba że wiesz że gorzej się prezentuje obraz.

Znalazłem też Toshiba 40L5435DG i Philips 40PFH 5509 co wcześniej pisałeś taniej o stówkę ale domyślam się że 640 lepsza od nich?

Czytałem trochę testów itd. człowiek na wszystkim nie może się znać, funkcje już się orientuję ale obrazu jak się nie widzi ciężko, dlatego dzięki że poświęcasz tu swój czas :)

• Pomocny post
    #12 08 Gru 2014 14:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonica czy Samsunga nie kupuj bez Polskiej gwarancji bo później są problemy.
    Toshiba jest duuużo tańsza od Panasonica.
    Ale skalowanie ma też extra.
    Ja bym został z modelem Panasonica.
    No i profesjonalna kalibracja powoduje że jakość sięga innego wymiaru.

• #13 08 Gru 2014 21:20
    rachman
    Poziom 10  

Kupując w pl sklepie internetowym raczej kalibracji nie dostanę, przynajmniej nic nie piszą nigdzie o tej usłudze, w jednym za dopłatą sklepie niby sprawdzają tylko pixele ale drogo mają tv, gwarancje chyba na Polskę są nie wiem ale dobrze wiedzieć że mogą być też nie na Polskę, przed zakupem będę dzwonić pytać...

Jakoś za bardzo czułego oka to nie mamy tym bardziej przesiadając się z "byle czego" na lepszą maszynę oko będzie ucieszone ;) chodzi głównie by to był sprzęt na lata raczej, by obraz był możliwie dobry i dawał radę jak młodemu przyjdzie do głowy podłączyć grę ;) wiadomo chciało by się najlepszy obraz z największą liczbą bajerów ale ja się nie chce tysięcy płacić trzeba szukać, pytać, rezygnować z pewnych rzeczy...
    Widzę nie zwrócił "zachwytu" Samsung o którym wspomniałem ;) szkoda bo jakby obraz był porównywalny to PIP i PVR by przeważyło szalę ;) pogadam z rodzinką jeszcze co ważniejsze dla nich.

Dobra, póki co zostajemy więc przy Panasonicu chyba że coś się urodzi ;) Na razie znalazłem w sprawdzonym sklepie Panasonic TX-40AS640E za 1 659 zł. Jeszcze dziś popatrzę w sieci...

• Pomocny post
    #14 09 Gru 2014 01:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 21 Sty 2015 15:50
    rachman
    Poziom 10  

Wybór ostatecznie padnie najpewniej na Toshiba 40L5435DG

p.s.
    Taki uchwyt będzie ok? Link
    Chodzi o to by był dostęp do wejść w tv w miarę swobodny ale tv był blisko ściany.
    "Regulacja kąta nachylenia +5 / -12 stopni , odległość od ściany w pozycji złożonej tylko 74 mm"
    To wystarczające kąty regulacji kąta góra / dół?

• #16 21 Sty 2015 17:53
    Interno
    Poziom 21  

Obserwuje tematy zakupu odpowiedniego telewizora.
    W sprawie telewizora to Ci nie pomogę lecz pytałeś o uchwyt.
    Wygląd tego uchwytu nie jest powalający na kolana chyba, że masz lokal w stylu industrialnym.
    A także za pomocą jakich blokad/ślizgów jest realizowany płynny ruch uchwytu wraz z TV a potem pozostaje stabilnie w takiej pozycji.
    To jakaś produkcja rzemieślnicza ?.

• #17 23 Maj 2015 03:43
    rachman
    Poziom 10  

Kupiony Toshiba 40L5435DG, sprawuje się dobrze, ogólnie dobry wybór. Zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME