Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziura w membranie hertz hx 300

Yars0n 08 Gru 2014 00:17 750 8
  • #1 08 Gru 2014 00:17
    Yars0n
    Poziom 4  

Witam wszystkim, mam pewien problem. Dziura w membranie hertz hx 300 Czy idzie coś jeszcze z tym zrobić ? Myślałem nad sklejeniem gdyż chyba nie dostane membrany czy górnego zawieszenia do tego głośnika... I jeszcze pytanie czy sklejenie będzie miało wpływ na prace głośnika i jego dźwięk ?

• #2 08 Gru 2014 00:52
    wkzarci
    Poziom 2  

Pod warunkiem że klej będzie elastyczny i mocny, a co do pracy nic sie nie stanie w końcu to mała dziurka która nie wpłynęła na przemieszczenie cewki... dzwięk też sie nie zmieni.

• #3 08 Gru 2014 01:06
    blanszer
    Poziom 11  

Dokładnie, wystarczy jakiś elastyczny klej, nawet butapren(byle by nie rozpuścił zawieszenia). Używanie głośnika z takim otworem może doprowadzić do jego powiększenia z powodu różnicy ciśnień i przepływającego w tym miejscu powietrza.

• #4 08 Gru 2014 06:14
    Yars0n
    Poziom 4  

Dzięki panowie za szybka odpowiedz. Kupię Budapren i wezmę się do roboty.

• #5 08 Gru 2014 16:24
    Zamerstary
    Poziom 26  

Zawieszenie można zamówić na konkretny wymiar, membrany nie musisz ruszać, by wymienić zawieszenie. Ja proponowałbym się najpierw zorientować w temacie niż robić fuszerkę, za chwile dziura zrobi się obok. Pozdrawiam.

• #6 10 Gru 2014 10:35
    wkzarci
    Poziom 2  

Yars0n dałbyś rade sam wymienić zawieszenie górne? wiąże sie to z centrowaniem cewki ale pod warunkiem że zdobyłbyś zawieszenie górne. Zamiast budaprenu jest sprzedawany w przyzwoitej cenie dobry klej do zawieszeń sam go używałem i jest przezroczysty np: KLEJ DO ŁĄCZENIA ZAWIESZEŃ Z PIANKI DO KOSZA a sprzedaje go na Allegro.pl użytkownik Salto-Wroclaw

gdy nie zdobędziesz zawieszenia podklej z naddatkiem materiał od wewnętrznej strony żeby zakryło całą powierzchnie dziury, kawałek płótna bądź markizety jest o bardzo drobnej budowie (wyglada jak siatka), cienka i bardzo mocna z tego materiału są robione firanki :)

Moderowany przez telecaster1951:

Za takie porady powinienem przydzielić ostrzeżenie. Traktuj to jako ostatnie pouczenie.
    Jeżeli autor zrobiłby tak jak radzi Kolega, to uszkodzenie głośnika byłoby niemal pewne. Poza tym materiał na firanki do zawieszenia? To będzie przepuszczało powietrze, co za tym idzie ciśnienie rozerwałoby zawieszenie w tym rejonie! Poza tym, sztywność w tym rejonie zmieniłaby się znacząco!
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• #7 10 Gru 2014 14:17
    Yars0n
    Poziom 4  

Nie dałbym rady a w poblizu mojego miasta znajduje sie firma EMIFON ale nie wiem czy oni by coś poradzili na to. Ten kawałek idalnie pasuje tylko go by trzeba było bardzo dobrze skleic i było by ok myśle. Zaraz zobacze ten klej na allegro

• #8 10 Gru 2014 14:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wkzarci napisał:
    KLEJ DO ŁĄCZENIA ZAWIESZEŃ Z PIANKI DO KOSZA a sprzedaje go na Allegro.pl użytkownik Salto-Wroclaw
    To jest klej introligatorski. Żadna szanująca się hurtownia nie sprzedaje go zimą, bo w ujemnych temperaturach traci swoje właściwości. Zimą nie kupujemy klejów CR!
    Ja bym nie kleił zawieszenia, to jest proszenie się o kłopoty. Zmieni się sztywność zawieszenie w jednym miejscu, co może skutkować jego przerwaniem w innym.
    Zanieś głośnik do serwisu, może dobiorą jakieś zawieszenie. Jeżeli nie, to podklej ten kawałek używając kleju zgodnie z instrukcją.

• #9 10 Gru 2014 14:30
    Yars0n
    Poziom 4  

Narazie sprzedałem samochód wiec nie pali mi sie z tym głosnikiem. Moze podjade do tego Emifon i zapytam czy by ogarneli jakies zawieszenie chociaż czarno to widze. Szkoda że nigdzie nie można kupic oryginalnego zawieszenia do tego głosnika ...

Edit: Napisałem do Passca Service ( nie wiem czy ktoś kojarzy ten serwis) odpisali :
    Witam.

Mozna wymienic cały element z pianki czyli górne zawieszenie.
    Prosze o podanie srednicy głosnika i jesli mozliwe zmierzenie wewnętrznej srednicy piankowego elementu.

Pytanie teraz czy jak by dobrali jakies zawieszenie to głosnik by grał jak na oryginalnym zawieszeniu, calkiem normalnie ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme