Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus C-max 1.8 - Nie dzialające światła cofania

bary_47 17 Gru 2014 07:44 6060 6
  • #1 17 Gru 2014 07:44
    bary_47
    Poziom 9  

Witam. W moim fordzie focusie c-max benzyna 1.8 z 2005 nie pala światła cofania. Żarówki nie są przepalone. Z tego co wyczytałem na innych forach to wszystko czujnik cofania. Mam problem z lokalizacja tego czujnika.
    Moje pytania to : czy czujnik znajduje się w komorze silnika? Czy mogłem coś przypadkowo odpiąć albo uszkodzić wymieniając akumulator? I czy bezpieczniki odpowiadające za te światła znajdują się obok akumulatora tak jak na zdjeciu?
    Czy u mnie powinienem szukać czujnika pod akumulatorem?

Pozdarwiam Ford Focus C-max 1.8 - Nie dzialające światła cofania Ford Focus C-max 1.8 - Nie dzialające światła cofania

• #3 17 Gru 2014 19:44
    bary_47
    Poziom 9  

przeczytałem wcześniej tamten wątek ale nie ma w nim precyzyjnej odpowiedzi dla mnie. Ale ok. W wolnej chwili spróbuje wyciągnąć akumulator i może uda mi się znaleść ten czujnik

• #4 17 Gru 2014 22:38
    fred2008
    Poziom 13  

Wyciągasz obudowę f. powietrza i widać włącznik cofania z wtyczką----rozepnij połącz oba styki we wtyczce i zobacz czy są światła cofania na 90% będą.Włącznik można wymienić za pomocą długiej nasadki oraz przegubu

• #5 18 Gru 2014 07:18
    bary_47
    Poziom 9  

Czy jest możliwość, że podczas wymiany akumulatora pociągnąłem wtyczkę z czujnika?

• #7 14 Sty 2017 08:37
    bary_47
    Poziom 9  

przyczyną był jakiś czujnik ( chyba na skrzyni biegów). Z tego co pamiętam kupiłem zamiennik za ok 30 zł i elektryk mi go wymienił. Pozdarwiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme