Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką dobrać zwrotnicę na 2x CT.STX.3,5.1.250.8.N.P.PH i 1x CELESTION TF0818

dj.mix 22 Gru 2014 11:48 498 1
  • #1 22 Gru 2014 11:48
    dj.mix
    Poziom 3  

Witam. Jestem tu nowy, mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział.
    Mam problem z doborem zwrotnicy. ponieważ wymieniłem wszystkie głośniki w nadstawce na wysokotonowe 2x CT.STX.3,5.1.250.8.N.P.PH i niskotonowy CELESTION TF0818. Jest to wszystko wsadzone w wzmocnioną kolumnę vk disco 8b.
    Problem jest taki,że na razie wszystko jest podpięte pod zwrotnicę jaka była oryginalnie w kolumnie. Szczerze to szałowo ona nie wygląda. Puki co gra troche słabiej od orginalnej ale to wina zwrotnicy. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej. Napisałem do stx. i prawdopodobnie na zamówienie by zrobili.
    I jeszcze jedno pytanko czy wytłumić kolumnę od środka pianką akustyczną?

Ogólnie zestawik gra ładnie na sali 80m2 sobie radzi:) dodatkowo nadstawki podpieram subwooferem aktywnym DIY na SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC

Proszę o rady i pozdrawiam:)

• #2 24 Gru 2014 11:33
    JerzyPed
    Poziom 19  

Czesc Kolego, obejrzalem w sieci ta kolumne VK 8B i wyglada mi na to, ze tam sa dwa glosniki wysokotonowe przypominajace piezoelektryczne Te 001 Tweeter 100W. (W niezbyt obfitym opisie pisze: 4,5" Dome driver.) Kolumna gra teraz ciszej z kilku powodow. Niewlasciwa zwrotnica, prawdopodobnie niewlasciwy litraz kolumny dla Celestiona, prawdopodobnie niewlasciwe wymiary BR dla nowego glosnika, nowy glosnik ma tylko 94dB (pasmo od 70Hz).
    Kiedys widzialem projekt kolumny z tym glosnikiem przy litrazu kolumny 19 litrow i strojeniu na 70Hz. Oblicz teraz jaki litraz wewnetrzny ma Twoja kolumna i zrob fotografie zwrotnicy. Glosniki do kolumny dobiera sie w ten sposob, ze najpierw oblicza sie litraz kolumny i pozniej szuka sie takich glosnikow ktorych producenci zalecaja litraz taki sam lub mniejszy niz litraz twojej kolumny. Najlepsze brzmienie glosnika uzyskuje sie tylko wtedy gdy ma on odpowiednio dobrany litraz kolumny i odpowiednio dobrany BR, no i oczywiscie dobrze obliczona zwrotnice. W Twoim wypadku, litraz kolumny mozna bedzie zmniejszyc (jezeli okaze sie, ze jest za duzy do Celestiona) oraz ewentualnie przerobic BR oraz zaprojektowac odpowiednia zwrotnice. To w sumie moze poprawic brzmienie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME